• her seferinde çalan parçalara ait telif haklarının ne olduğunu, umuma açık alanda yayınlanmaları sebebiyle bir meblağ ödenip ödenmediğini düşündüğüm müziklerdir.
  • yıllar önce kipa'nın sevimsiz rafları arasında anlamsızca dolanıp ne almam gerektiğine bir türlü karar veremezken, içine yanlışlıkla kuşların kaçıp tutsak kaldığı yapay gökyüzünde sting abi, "fields of gold" söylemeye başlamıştı. nasıl da mutlu olmuştum! bu şarkıyı duymak için günlerce radyo başında beklediğim zamanlardı nitekim.

o andan itibaren janjanlı ambalajlarla kaplı çirkin raflar yerini, arpa tarlalarına bırakmıştı. yemyeşildi yeryüzü. mavi gökyüzünde ise kuşlar uçuşuyordu. havada da hafif, tatlı bir rüzgar vardı.. elimdeki ağırlıktan kurtulup tarlanın tam ortasına uzatıverdim bedenimi özgürce. gözlerim kapalıydı. sting abi aynı tonda durmadan "you'll remember me" diyordu. gözlerimi açtığımda tutsak kuşlarla karşılaştım ilk. dışarı kaçmak için kanat çırpışları yüreğimi dağlamıştı. ortalık yeşil veya mavi filan değildi. tatlı rüzgar ise yerini, yapay klima serinliğine bırakmıştı. sonra birbirinden tutsak insanlar gördüm. tuhaftı telaşları. sting abi durmadan "you'll remember me when the west wind moves" diyordu.

haklıymış.. aradan onca zaman geçti. unutmamışım işte!.
  • (bkz: erzurum migros)
    (bkz: eye of the tiger)

kim daha çok alışveriş yapacak diye hırslandırmak istiyorlar sanırım.
  • minibüs müziği, arabesk müzik falan olmaz bunlar genelde.

süpermarkete, alışveriş merkezine girince elit oluyoruz ya ondan olabilir bu. herkes böyle bir anda kont/kontes oluyor, etrafta renkli renkli, altın varaklı tabelaler, gümüşler, altınlar, oh. sanki az önce beraber aynı minibüsle gelmedik. şimdi wish you were here'a eşlik ediyosun, biraz önce ferdi tayfur dinliyoduk hacı beraber? güvenlik üzerimizi aradı ve aydınlandık ha? vay anasını.
  • en anlamlı sözlere sahip olanları genelde rockstar games gta serilerinde bulunabilir.
  • izmir/şirinyer - tansaş

led zeppelin - going to california
  • (bkz: radyo m)
  • susurlukta bir mola yerinde ve aynı mola yerinin marketinde -gecenin 4ünde- pentagram!
hesabın var mı? giriş yap