• 30 aralık 2018'den itibaren sınırsıza geçmiştir.
  • yeni baglattim. 100 mb sinirsiz ortalama 90 lira, 2 sene taahhutlu.

hiz testlerine 100 civarı goruyorum hep. ping de gayet dusuk, online oyunlara girince dunya varmis dedim.

superonline altyapisi ile superonline kazik fiyatlari olmadan internet keyfi icin dusunenlere tavsiye edebilecegim iss.
  • 11 gün önce bağladıkları internetin son 3 gününde hizmet veremeyen oluşum.

3 gün önce bağlantım kesildi, arayıp arıza kaydı oluşturdum. buraya kadar her şey normal. olabilir, internet bu, kesilir.

dün tekrar arayıp ne oldu bizim iş diye sorduğumda, hızlandırılması için gerekli yazışmaları yapıyorum cevabını aldım. tamam dedim, teşekkürler dedim, canımsın dedim. ama gel gör ki bugün de ses çıkmadı. ben de madem öyle diyerek iptali için başvuru yaptım.

daha önce hem superonline hem de kablo net kullanıcısı oldum. her ikisinde de böyle durumlarda aynı gün çözüme ulaştırdılar.

yani değerli arkadaşlarım, vodafone fiber henüz beceremiyor bu işi. almayın. aldırmayın, üzülmeyin sonra.

edit: 6. gününde de şaşırtmadılar. hala onarım yok
  • değişen tarifeler ve turksat kablo da sözleşmem biteceğinden arayışa girdim. limitsiz fiber kampanyaları makul gözüküyordu sıkça sorulan sorulara bakana kadar.

29. limitsiz paketlerde veri kullanım miktarında sınırlama olacak mıdır?
    abonenin ay içerisindeki veri kullanımı (download), seçilmiş olan paketine göre, 8 mbps’e kadar olan paketlerde
    200 gb, 16 mbps’e kadar olan paketlerde 250 gb, 24 mbps’e kadar olan paketlerde 300 gb, 50 mbps’e kadar
    olan paketlerde 350 gb, 100 mbps’e kadar olan paketlerde 400 gb kullanım eşiği olacak şekilde belirlenmiştir.

29. maddelerinde limitsiz tarifelerinin aslında limitli olduğunu yazmışlar.

teşekkürler vodafone.
  • gerçekten berbat servis sağlayıcı.

7 gün kurulum bekledikten sonra 3 gündür de internetin açılmasını bekliyorum. müşteri hizmetlerini her aradığımda “aciliyeti iletiyoruz” falan diyorlar. biri aktivasyon bekliyosunuz diyor, diğeri ip almıyorsunuz arıza var diyor. sonra türksat arıyor bizde normal vodafone ile konuşun diyor. vodafone’a bildiriyorum yine bana “aciliyetinizi not düşüyoruz” diyor.

yarın da çözülmezse vodafone olan telefon hattımı da iptal ederek tüm bağlantımı keseceğim. böyle rezillik görmedim.
  • kullanmaya başlayalı ortalama iki ay oldu.şu ana kadar kullandığım en iyi iss diyebilirim.hız stabil,ping düşük ve akn yok. daha ne olsun derken,geçen sürede iki defa müşteri hizmetleri aramış olup sorun,şikayet veya görüşlerimi merak etmişler.gönlümü feth etmiştir efendim.
  • 2 günde beni bıktıran vodafone hizmeti.

annem vodafone'a geçince aradılar. genelde böyle teklifler gelince, anladığım için, telefonu bana verirler. başladı anlatmaya, "sizin sokağa fiber çekildi. vodafone müşterilerine şu kadar da indirim yapıyoruz." superonline vdsl'den de memnundum ama fiber de cazip geliyordu. 1 haftalık deneme süremiz var diyerek beni tavladı. ertesi gün kurye sözleşme için geldi. 2 gün sonra da teknisyen gelip bağlantıyı yaptı.

fakat taktıkları modemin netmaster infinity 401 wifi kapsaması 5 metre sonra tek çizgiye düşmekte. hemen yanında duran superonline'nın modemi odama kadar düzgün çekerken, netmaster infinity 401 bir görünüp bir kaybolmakta.

google'da netmaster infinity 401 diye aradığımda herkesin şikayet ettiğini gördüm.

bildiğiniz gibi netmaster türk markası. sahibinin nasıl ilişkileri var ki böyle kötü bir ürünü kablonet ve vodafone şirketlerine pazarlayabiliyor?

bir de çok ilginç netmaster infinity 401 diye aradığımda hep kablonet için sonuçlar gelmekte. bu vodafone fiber diye kablonet mi çaktı acaba?

sonuç olarak 1 haftalık cayma hakkımı bağlanmanın 3'üncü gününde kullanma kararı aldım.
  • aralık ayında her yerde bas bas ilan ettiler, bize gelirseniz diğer operatörün cayma bedelini 500 tl.ye kadar biz karşılıyoruz, üstelik 3 ay herhangi bir taahhüt olmadan çıkma imkanınız var, diye.

şimdi ise yan çiziyorlar, denemeli pakette cayma bedelini karşılamıyoruz, diyerek. bayisi karşılanıyor diyor, kendileri karşılanmıyor sorunu bayi ile çözün diyor.

bayisinden ana firmaya, işleri güçleri alavere dalavere olan firmanın sunduğu fiber internet hizmetidir.
  • yaklaşık bir hafta önce akşam saatlerinde sipariş verdim. ertesi sabah evime 86 metre fiber kablo çekip (13. katta oturunca böyle oluyor) nokia modem ile bağlantı sağladılar. prime time da dahil olmak üzere ping sürem yaklaşık 3 ms, ve hızım 16 mbps den aşağıya hiç düşmüyor (paketim 16 mbps). velhasılı ben memnun kaldım. verdikleri modem de gayet kallavi bişey.
hesabın var mı? giriş yap