• ne zaman soze baslasaniz bir anda kendinizi bu insanin hayatindan bir kesit dinlerken bulursunuz. anlatir da anlatir, tam siz soze girecekken bir baska sey daha anlatir, cayindan bir yudum alirken tam " iste simdi" dersiniz agzinizi acarsiniz konusmak icin o an aklina bir sey gelir, elinize vurur pit pit "sus sus anladim ben seni" der gibi, ordan devam eder.

aldatildiysaniz mesela o sizden cok daha fena aldatilmistir, seviyorsaniz ooo sizinki de sevgi midir onunkinin yaninda, ozluyorum dersiniz bir anda lisedeyken ozlemekten intihara kalkistigini ogrenirsiniz, kedi severim dersiniz kedi asigi cikarlar, birine yardim ettiginizi anlatirsiniz bir ogrenirsiniz ki o zaten bir yardim melegidir.

siz daha lafa baslayamadan bir bakarsiniz bes saattir dinliyorsunuz. bu insanlarla ne zaman oturup konussam hep kendimi kemal sunal'in "ee ben" dedigi sahnede hissederim nedense.

https://youtu.be/yk-yrhhjzxi

surekli ben diyen insan, iyidir, hostur da iste insanda bir siskinlik birakir giderken, oyle cok dolarsiniz ki bu insanla , bir sure gorusmesenizde aklinizda kalir "o". canim benim.
  • merkez bankası başkanı hafize gaye erkan da bu insanlardan biri. iki gün önce hürriyet’e verdiği röportajda o kadar fazla birinci tekil şahıs kullanmış ki sayarken bile gözüm kanadı:

- zaten benim hedefim türk lirası’na geçişi gerçekleştirmek...

- ...ben de “abd’den de fonlar var” dedim...

- 100 dolarlık ihracat yaptınız. bunun 40 dolarını bana satmak zorundasınız.

- hatta bir tanesi beni aradı.

-- <stratejik gördüğünüz alanları söyleyin, destekleyelim> dedim.

- buraya geldiğimde arkadaşlardan özellikle rica ettim. “bakın bu kurumda yeniyim. 22 yıldır burada değilim. sizden bir ricam olacak... size bir soru sorduğum zaman ne olur bana ‘gri’ cevaplar vermeyin. beyazsa beyaz, siyahsa siyah” dedim. şunu da belirteyim. abd’de çalışırken de türkiye için danışmanlık yapıyordum. goldman’da çalışırken burada birkaç organize sanayi bölgesini ziyaret etmişliğim de var. çok uzak değildim. türkiye’ye geldiğim ilk zamanlar paramız yoktu tabi, her zaman gelemiyorduk anca annemi getirttirirdim...sonra allah nasip etti sağ olsun goldman’da belli bir yerden sonra senede bir ya da iki defa gelip gidiyordum. hem aileyi ziyaret edebiliyorum hem de ne olup bitiyor görebiliyordum.
  • basın s.tiri geçin ya, böylelerini barındırmayın hayatınızda vallahi baş edilemez bunlar. narsist gebeşler laftan anlamıyorlar aq.
  • koşarak uzaklaşılması gereken insandır. çünkü ben ben diye sayıklayan kişinin iyi bir insan olma ihtimali ne yazık ki çok düsüktür. yüksek ego ile ilişkili bir durum değildir, egosu yüksek olan kelime söylemeden de yapar tarzını.
  • rahatsız edici insan modelidir. sürekli ben şöyle yapıyorum , ben böyleyim, ben şöyleyim der. bazen narsizm derecesinde kendini beğenmiştir. ama muhtemelen boş bir insandır. insanın içinde koşarak uzaklaşmak isteği uyandırır.
  • mütevazidir.

sürekli "biz" diyen kişi mütevazi görünmeye çalışan "kibirli" kişidir.
  • ayküsü ayakkabı numarası ile basen ölçüsü arasında bir şeydir.

kısaca?

salın gitsin.
  • sürekli biiiiz diyen insandan yeğ olandır.*
  • benim. bu da kanıt.
  • tanım: ağzının ortasına kürekle vurulası mahlukat
hesabın var mı? giriş yap