• survivor amerika'nın 34. sezonu.

9 mart'ta başlayacak ve katılanların hepsi eski yarışmacılar. survivor'da etkisini göstermiş, oyunun gidişatını değiştirmiş kişiler dönüyor.

takımlardan biri:

andrea boehlke 22. sezon redemption island ve 26. sezon fans vs favorites
    cirie fields 12. sezon exile island, 16. sezon fans vs favorites ve 20. sezon heroes s villains
    debbie wanner 32. sezon brains vs brawn vs beauty
    sarah lacina 28. sezon brains vs brawn vs beauty
    sierra dawn-thomas 30. sezon worlds apart
    brad culpepper 27. sezon blood vs water
    jt thomas 18. sezon tocantins(şampiyon oldu) ve 20. sezon heroes vs villains
    ozzy lusth 13. sezon cook islands, 16. sezon fans vs favorites ve 23. sezon south pacific
    tai trang 32. sezon brains vs brawn vs beauty
    zeke smith 33. sezon millennials vs gen x

diğer takım:

caleb reynolds 32. sezon brains vs brawn vs beauty
    jeff varner 2. sezon australian outback ve 31. sezon second chance
    malcolm freberg 25. sezon philippines ve 26. sezon fans vs favorites
    tony vlachos 28. sezon brains vs brawn vs beauty(şampiyon oldu)
    troyzan robertson 24. sezon one world
    aubry bracco 32. sezon brains vs brawn vs beauty
    ciera eastin 27. sezon blood vs water ve 31. sezon second chance
    hali ford 30. sezon worlds apart
    michaela bradshaw 33. sezon millennials vs gen x
    sandra diaz-twine 7. sezon pearl islands ve 20. sezon heroes vs villains(katıldığı 2 sezonda da şampiyon oldu)

erkekler açısından kadro efsane. kadınlardan hepsi tırt, biricik michaela'mız hariç. umarım finale doğru gider. çok iyi bir sezon olacak muhtemelen. fingers crossed!
  • ve efsane olacağı başlamadan belli olan sezon sonunda başladı!

ilk elenenin ciera olmasına çok sevindim ama sonrasında sandra'nın oyunlarıyla tony'yi elemeleri çok kötü oldu. ulan sandra 2 kere kazanmış, 10 dakikada 10 tane kulis yapabilme kapasitesine sahip, oyunları kaybedip duruyorsunuz zaten ne diye tony'yi gönderdiniz de oyunlarda hiçbir işe yaramayan ve adayı karıştıran sandra'yı tuttunuz? malcolm, caleb, michaela bunun cezasını çekmezsiniz umarım ilerde.
  • e3 spoiler

şok şok şok. geçen hafta 2 takım bölünerek 3 takım olmuştu. bu hafta dokunulmazlık oyununda alışılmışın aksine sadece ilk kazanan takım dokunulmazlığı aldı ve twist burada da bitmedi, kaybeden 2 takımın konseyde birleşip içlerinden 1 kişiyi yazacakları söylendi. jt ve malcolm kendi takımlarından olsa da sandra'yı göndermek istiyorlardı ama konsey o kadar karıştı ki, 34 sezondur ilk defa konseyde herkes birbirine gidip bir şeyler söyledi ve bütün hesaplar şaştı. jt safı diğer takıma gidip bizimkiler sierra'yı oylayacak dedi, böylece tai dokunulmazlık sembolünü sierra'ya vererek kurtardı takım arkadaşını ve jt'nin takımından istedikleri kişiyi yollama şansları oldu. o da kim dersiniz? malcolm! inanılmaz, inanılmaz... jt sandra'yı göndermek isterken neden böyle bir koz verdi karşı tarafa anlamak mümkün değil. desene sandra'yı oylayın biz de malcolm'la ona oy verip göndereceğiz diye.

geçen hafta da caleb gitmişti daha onun üzüntüsünü atlatamadan malcolm da gitti. ne diyelim, ozzy'ye bir şey olmaz umarım.
  • e4 spoiler

saçımı başımı yolacağım. sandra gerizekalısını niye göndermiyorsunuz lan? daha kaç kişiyi yem olarak kullanması gerekiyor beyninizi çalıştırmanız için? artık saflık sınırını aşıp salaklık sularında dolaşan jt de sandra'nın olduğu bir konseyde elinde dokunulmazlık sembolü varken kullanmayıp elendi inanamıyorum. tony, caleb, malcolm ve son olarak jt. ozzy'yi yedirtmeyiz bilesiniz!

debbie de sakin sakin duruyor diyordum 3 bölümdür, bu bölüm içindeki gollum çıktı ortaya. manyak kadın, şuursuzluğunu da al ve git o adadan.
  • şu ana dek geçen sezona kıyasla bok gibi bir seyir keyfi veren yarışma. geçen sezon bir araya getirdikleri kadro o kadar sevimliydi ki birbirine düşen rakiplerden her hafta hangisi elenirse elensin üzülüyordum. zaten koca sezon birkaç makul kazık atma dışında kirli oyunların dönmediği nadir survivor'lardan biri oldu ve son üçe kalanın hangisi kazansa kabulümdü. psikopat tipler kan davasına tutuşmadan da gayet izlenebilir bir survivor olabildiğini gördük yani.

öte yandan bu sezon toplamışlar bütün eski yamyam ve dinozorları bir araya, başta da daha önce iki kez şampiyon olmuş sandra var; ilk bölümden beri kibir, iddia, güç gösterileri, taht oyunları derken gerçekten gerildim. üstelik aradaki caleb ve malcolm gibi düzgün tipler de ilk dakikadan elenince bütün tadım tuzum kaçtı. şu saatten sonra sandra elenmeden rahat huzur yok ama kadın büyücü müdür nedir hedef aldığı herkes kendini dokunulmazlık diyemeden bavulunu toplarken buluyor.
  • aubrey'nin editinin çok kötü olması üzmektedir. editten sierra, brad, troyzan gibi önceki sezonların silik ve sinir bozucu tiplerinin bu sezon çok ilerleyeceği ne yazık ki çıkarılabilmektedir. aynı şekilde andrea da varla yok arasında şimdiye kadar. daha çok görmek isteriz.

ilk 4 boot caleb hariç çok baba isimler gitti. (ciera için "meh" diyorum : "i voted my mom out" muhabbeti çok baymıştı, first boot olmasına sevindim bile)

jt ne kadar mal olsa da gitmesi üzdü.jeff "if you have hidden immunity idol " diye başladığında ekran başında "play your idol " diye bağırırken buldum kendimi. gel gör ki exit interviewlarına göre adam kendine o kadar malca güveniyormuş ki idol'unu tribal'a getirmemiş bile yanında. o zaman iyi ki gitmiş diyoruz.

son olarak sandra'yı izlemek eğlenceli ama asıl queen'imiz parvati shallow'dur. adı game changers olan bu sezon da keşke olsaydı dedirtendir ...

parvati'ye ek olarak her ne kadar sevmiyor olsam da survivor'ın asıl game changer'ı russell hantz'in bu sezonda yer almaması , davet bile edilmemiş olması saçmalıktır. bildiğim kadarıyla cbs'le aralarında tatsız bir atışma olmuş, büyük ihtimalle kendisi bir daha hiç geri dönmeyecek ve akıllarda bir survivor legendi olarak kalmaya devam edecektir.

ps: sözlükte bulmayı hiç ummadığım başlıktı.
  • --- spoiler ---

episode 5

tai bir bölümde 2 idol bularak bir ilke (?) imza attı. bu kadar salak gözüken bir adamın böyle elini kolunu sallaya sallaya idol bulması çok ilginç

kraliçe tahtından indirildi. sandra tai'da idol olduğunu bilseydi napıp neder o idolu kendisi için kullandırırdı. ancak tribal'da ki tai 'ın ozzy draması planlanmıştı bence , sandra'nın idol'u olma olasılığına karşın staged idi. aksi takdirde tai'nin 2 idolundan birini kullanmaması çok saçma olacaktı

önümüzdeki bölümlerde cirie , andrea, aubrey action ve dramalarına bol bol gebeyiz bu güzel castla hala...

brad , troyzan, sierrra hala çok bayıksınız
    --- spoiler ---
  • e5 spoiler

yine olaylı bir bölüm. takımlar yine karıştı ve tekrar 2 takım oldular. exile island geri geldi ve 2 takıma da giremeyen debbie 3 günlük exile island macerasını yalnız başına hiçbir şeyin olmadığı bir adada değil; tam donanımlı, yiyecek içecek dolu bir gemide geçirdi. üstelik cochran gibi müthiş bir survivor stratejisti gelip yardım etti stratejik açıdan neler yapabilir debbie diye. bunlar da yetmezmiş gibi oyunda avantaj kazandı ve şu an ekstra oy hakkı var bir konsey için. biz golum'dan kurtulmaya çalışırken kadın avantaj üstüne avantaj yakalıyor.

neyse ki güzel şeyler de oldu, sandra elendi. sonunda kadını yollamayı akıl ettiler. tai'a asla güven olmaz umarım onu da sepetler yakında zeke ve ozzy. zira ozzy de elenirse yarışmanın tadı tuzu kalmayacak. gerçi 2 tane dokunulmazlık sembolü var tai'ın, kolay kolay da elenmez.

değişik bir sezon oluyor adına yakışır şekilde. bakalım daha neler göreceğiz.
  • e6 spoiler

ilginç bir sezon olmaya devam ediyor. ilklerin yaşanmadığı, olaysız bir bölüm izlemedik henüz.

takımı kaybedince eleneceğini anlayan varner adada kalmak için ozzy'yi göndermeye çalıştı, başarmasına da ramak kalmıştı. konseyde ozzy'nin gitmesi gerektiğini söylediğinde kalbim çıkacak gibi oldu. fakat ozzy'nin kankası zeke hakkında söyledikleriyle kendi kuyusunu kazmış oldu ve oylama yapılmasına bile gerek olmadan, bir nevi diskalifiyeyle elendi.

varner konseyde, milyonlarca insanın izleyeceğini bile bile, zeke'in trans olduğunu açıkladı. bunu yapmasındaki sebep sizi kandırabilme potansiyeline sahip olduğunu anlatmakmış diğerlerine ama ne yaptığını kendisi de sonradan fark etti tüm takım kendisini ayıplayınca. zeke kendisi mi söylemiş varner'a bilmiyorum ama adada başka kimsenin bilmediği gibi gerçek hayatında da bilmeyenler varmış. buna rağmen büyük bir olgunlukla karşıladı takım arkadaşları ağlarken.

jeff de "oylama yapmamıza gerek yok sanırım herkesin kimi yazacağı belli" diyerek yol verdi varner'a. hem konseyde hem konsey sonrası açıklamalarına bakınca varner'ın da kötü niyetli olmadığına inanıyorum, adada kalmak için sonunu düşünmeden bir cümle kurdu ve gerçekten pişmandı giderken. ne diyelim, survivor tarihinde böyle bir olay da yaşanmış oldu.

haftaya merge var. 13 kişiyle neyin birleşmesiyse artık.
  • episode 6

zeke'in transgender olduğu geçen sezon forumlarda out edilmişti zaten. yine de national tv de yayınlanacağı ve milyonların izleyeceği tribal councilde jeff varner gereksiz bir olaya imza attı.

haftaya merge var. umarım biraz daha hareketlenir bu noktadan sonra ve sabit bir majority alliance ın adım adım karşı taraftan birilerini elediği sıkıcı bölümler silsilesine girmeyiz. (bkz: survivor one world)
hesabın var mı? giriş yap