• geçen gece tam da sükunetle history chanel izlemeye dalmıştım ki evin diğer canlısı olan antikpatik müstear adlı zatı muhteşem odaya hışımla dalarak, -sörvayvur var oğlmm açsana lağn! diyerekten hislerini salona cima etti ve sağolsun beni de bu derin duygu sağanağına dahil etmiş bulundu. programın kalan kısmında ise, acun sanki derya ya değil de bana gaz veriyormuş gibi televizyon karşısında halkların kardeşliğine yakışmayacak davranış ve söylemler içerisine girdim. son olarak ise deryanın üst üste anadolu gencinin sokakta seken topa yaptığı teknik vuruşları hatırlatan penaltıları esnasında -hem penaltı hem gooll! diye höykürerek, sevinçten avizeye çıkıp sallanan antikpatiğe sarılıp asılı kaldığımı hatırlıyorum.
  • sampiyonu belirleyen ucuncu oyunun sadece bir dakika surdugu, final oyununun bu kadar kisa surmesi ve yetersiz kamera goruntusu olması, isin icinde bir ismi var acaba dedirten finale sahip yarismadir. derya nın bicagi daha keskin olmus olabilir mi mesela gibilerinden komplo kurmak pek bir mümkündür, zira yunanli oyuncu son ana kadar iplerin sadece üçünü kesebilmisken, derya altısını da kesmistir.
  • ekşi sözlük paranoya ve komple teorisi dairesince altından girilip üstünden çıkılmış, işin altında bit yeniği arayanlarla, mesut bahtiyar şampiyonluk kutlamaları yapanlar arasında derin uçurum oluşturmuş finale sahip yarışma.
    ben şahsen bizzat kendim türkiye-yunanistan dünya kupası finali izliyor tadında kilitlendim kendisine. kurmacaysa da, dizi film izler gibi izledim. değişen, giren ya da çıkan olmadı valla.
    başkasının hayatını televizyondan izlemekten biraz daha farklı, yarışma adrenalini sunan, tropikal deniz manzaralı eğlence programıydı. geldi geçti netekim.
    beterin beteri konseptli programlara hazırlanmak lazım. izninizle...
    (bkz: allah başka dert vermesin)
  • final yarışlarından biri olan penaltı atışlarında, dikkatimi çeken bir şey oldu. 6-6 berabere kalmıştı iki yarışmacı. sonra bunlar devam etti.şöyle bir garip bir şey oldu. bizim türk kalede yunan penaltı kullanıyor vuruyor, gol. sonra yer deiştiriyorlar türk vuruyor, gol. hanelere birer sayı yazılıyor. sonra bizi aptal sanan yönetmen aynı atışları (bu atışların üzerine 2 atış yapıyorlar sonrasında) göstererek haneler birer puan daha yazıyorlar!?!. çekim aynı, deryanın aynı feryadı, yunanlının aynı hareketi sevinçler nidalar, çekimin açısını bile değiştirme gereği duyulmadan gösteriyorlar utanmadan. göz göre göre katalulli olduunu belli, seyirciyi de " lan salak bunlar anlamazlar kaptırmıştır kendilerini yarışmaya çakazlamazlar " diyip kandırmaya çalışılan bir final seyrettirdiler. hayret doğrusu!
  • finallerdeki penaltı atma olayının ne zamandan beri survivor konseptiyle alakalı olduğunu çözemedim ama başından beri kurmaca olduğu belli olan, her biri ayrı bir psikolojik tez konusu olabilecek karakterleriyle eğlenceli bir program sundular.

keşke önceki yarışmaların birisinde japon kale maç atsalarmış diye düşünmedim değil o penaltı yarışmasını görünce.
  • kazananının rahmetli oldugu yarisma. yeni ogrendim ve sok oldum. o haci abiyi cok sevmistim ya mekani cennet olsun
  • en unutulmayan ve en güzel survivordır. kültür farklılıkları olunca çok komik sahneler ortaya çıkmıştı. türklerin ada ihtiyaçlarını karşılaması için verilen para yetmeyince dükkan yağmalayıp ev soyması, istanbul'a konstantinopolis diyen yunanlının üstüne yürünülmesi, yunanlı götün türk kızları sıçarken onları izlerken yakalanıp dayak yemesi ve son olarak selim'in nadya'yı götürerek türkleri gururlandırması en akılda kalıcı olaylardı. bi daha yap be acun abi ya.
  • hala bu adamı izleyen varmı? yazık laa.
  • türk takımını desteklemek üzere izlemeye başladığım fakat, 10 dakika sonra, dimitra başta olmak üzere, yunan takımının çok daha sempatik olduğunu anladığım yarışma programı.
  • dimitra çok tatlı
    kader iyi ki gitti boş yapıyordu bence.
hesabın var mı? giriş yap