• okan murat öztürk'ün enfes yorumuyla dinlenesi türkü.
    sözleri;

suya gider allı gelin has gelin
    topukların nokta nokta bas gelin
    bu güzellik sade sana has gelin

bilmiyon mu benim sana yandığım amman
    ellerin köyünde garip kaldığım amman

suya gider testileri doldurur
    sudan gelir gül benzini soldurur
    iflah etmez bu dert beni öldürür

bilmiyon mu benim sana yandığım amman
    ellerin köyünde garip kaldığım amman
  • bir zamanlar öyleymiş...su başları gözgöze gelmenin,yürek çarpıntılarını hissetmenin kavşak noktasıymış...başka heyecanların,başka insanların,başka hissedişlerin hikayesi...okan murat öztürk

ankara türküsüdür..
  • suya gider allı gelin, has gelin
    topukların nokta nokta bas gelin
    bu güzellik sade sana has gelin
    bilmiyon mu benim sana yandığım
    ellerin köyünde garip kaldığım

suya gider testileri doldurur
    sudan gelir gül benzini soldurur
    iflah etmez bu dert beni öldürür
    bilmiyon mu benim sana yandığım
    ellerin köyünde yarsız kaldığım

diye sözleri olup beni kalbimin tam ortasından vurmuş olan bir türkü. sözleri sadık ergun'un dur. okan murat öztürk'ün bergüzar albümü aracılığıyla zevkle dinlenebilir.
  • ankara türküsü diye tek bir türkü dinleme hakkım olsa, yekten seçeceğim türküdür.
    böyle bir içten içten, bi usuldan, dertli dolabım ya, bak gene de arlıyım edepliyim tavrıyla
    insanın içine işler.
    yok anam yok, bu türkü işinden başımı kurtaramadım, halledip bitiremedim ya, bi halt olmayacak benden, o belli.
    zaar teneşire kaldı bizim paklanmamız, az sıkayım da dişimi.
  • yüksek dozda alınmaması tavsiye edilen türkülerimizdendir. kişiyi zorda bırakabilir. kararında kullanılınca iyidir, şöyle bir şeydir kendisi;

http://www.youtube.com/watch?v=ujpi9wv1mqe
  • el alemden etek çekip, iş ortamında, ev ortamında veya her nerede iseniz işte orada, uzaklara dalmak isterseniz dinleyiniz. ama okan murat öztürk'ten dinleyiniz. düşünmenin kasları olsaydı, gevşetici krem olarak kullanın derdim. o kadar rahatlatıcı, o kadar samimi.

evet, yine içinde bir ayrılık, bir kavuşamama var. ama işte yakınlarda gurbet yaşamak böyle bir şey...
  • içli bir türküdür. okan murat öztürk, doğan canku ve mircan kaya'nın merhem gibi yorumuyla içinize işlesin: http://www.dailymotion.com/…05-09-2013-anonim_music
  • hoppala, günün anlam ve önemiyle de ilgisi yok. nereden dilime dolandı sabahtan beri.
  • dinlerken beni vermeer'in süt döken hizmetçi'sindeki dingin huşu ile güzel bir kadının kumda yuvarlak izler bırakan narin, zarif ayaklarının erotizmi arasında getirip götüren türkü.
hesabın var mı? giriş yap