• charlie hebdo'nun katliamdan sonra çıkan ilk sayısını komple yayınlayarak ülkemiz koşullarında ifade özgürlüğü adına çok büyük bir işe imza atmışlar.

http://t24.com.tr/…an-ilk-sayisi-turkce-metini,4740
  • çok uzun zamandır haber kaynağı olarak kullandığım site.

ama son dönemde iyice cesaretlendiler. tarafsızlık konusunda ise hep aynı çizgide oldular.

ben yazı üzerinde çalışırken kendileri de çalışıp yazıyı tamamlamışlar.

ellerine kollarına sağlık diyorum...

(bkz: 24 şubat 2014 rte bilal erdoğan kaydının tam metni)
  • bir tane bile erken cumhuriyet dönemi tarihi bilen bir editör/yazı işleri müdürüne sahip olsalardı şu rezil yazıyı twitter'da paylaşmazdı diye düşünüyorum.

cumhuriyet tarihinin hatta osmanlı'da çevirilerin ilk başladığı tanzimat döneminden tutun son 200 yılın en büyük eğitim ve okuma seferberliğini yapan adam hasan ali yücel'e "homo kemalismus" diyerek kendilerince "küçük düşürmeye" bana kalırsa da aşağılamaya çalışmışlar.

bu liberallerin yüzsüzlüğü oldukça rahatsız edici. türkiye'yi tek adam rejimine götüren sistemi savunmalarıyla ilgili kendilerine yönelik tek bir özeleştiride bulunmadıkları gibi, türkiye cumhuriyeti'nin tüm kurucu değerlerini bilerek, isteyerek tahrifkâr bilgilerle yanlış anlatmaktan bıkmadılar.

yazının bir bölümünde "hasan âli yücel her devirde memleketi yöneten şefler için manzumeler yazan bir dalkavuk olarak ortaya çıkıyor" ifadesi geçiyor. liberaller dalkavuk görmek istiyorlarsa murat belge, hasan cemal, ahmet altan gibi hocalarına bakmaları gerekiyor. dalvakuk dediği adam anadolu'da cahiliyeyi kırmak için türkiye tarihinde görülmemiş bir okuma sefeberliği başlatan kişi. (fanteziye bakın ki hasan ali yücel atatürk'e dalkavukluk, yağcılık olsun diye türk çocuklarına, türk köylüsüne okuma-yazma öğretmek istemiş)

içlerindeki atatürk nefreti gözlerini o kadar kör edip zihinlerini öylesine zehirlemişki kuduz bir köpek gibi cumhuriyete saldırıyorlar dört bir yandan. taraf gazetesinin rezilliklerini hâlâ bu ülke insanı unutamamışken sözde "düşünce özgürlüğü altında" bu ülkenin kurucu değerleriyle dalga geçiyorlar.

iki gün önce napolyon'un 200. ölüm yıldönümüydü. avrupa'da çıkarmadığı savaş kalmamış, köleliği fransa'ya getirmiş olmasına rağmen bugün fransa'da bir kişi bile napolyon'a saygısızlık yapamaz. kabri bile ziyaret edilirken kapıda zebellah gibi duran iki koruma senden açık olan ceketinin düğmesini iliklemeni ister. haberde olduğu gibi macron ve eşi gibi dimdik durursunuz karşısında.

dünyanın hiçbir ülkesi kurucu değerlerine, kurucu liderlerine tek bir söz bile söyletmezken biz de atatürk düşmanlığı yapmak (özelikle de liberal kanatta ) "entelektüel koruma" kalkanına alır sizi.
  • ''t24'ün 'bilal erdoğan'ın imam hatipten arkadaşının 280 milyonluk ihaleyle ilgili paylaşıma erişim engeli getirildi' haberine de erişim engeli getirildi!''

haber vermede limit sonsuza giderken yaklaşımlarını takdir ediyorum*.
  • bugün madımak katliamı'nın seney-i devriyesi olduğundan, hafızaları tazeleme adına çok güzel bi' habere imza atmışlardı. ''dı'' diyorum çünkü, cengiz çandar'dan, oktay ekşi'ye, sabahattin önkibar'dan ertuğrul özkök'e kadar bugün demokrasi havarisi gibi ortalarda dolanan birçok ismin, bu berbat ötesi olayın tüm hesabını aziz nesin'e fatura eden --ertesi gün-- yazılarından bir derleme yayınlayıp, kısa bir süre sonra da bu haberi yayından kaldırdılar.

ya böyle bir haberi baştan yayınlamayacaksınız ya da yayınladınız mı da siteden silmeyeceksiniz. sileceksen de ortalarda ''bağımsız gazetecilik'' diye dolanmayacaksınız.

bağımsız gazetecilikmiş peh!
  • tempo24 haber sitesinin kapanışından sonra yeniden yayın hayatına başlayacağı zaman kullanacağı internet adresi.

hem de com.tr uzantılı...

(bkz: tempo24/@ucanokuz)
  • 1900 senesinde intihar eden oscar wilde'nin, ilk kitabını 1909'da çıkarmış franz kafka için "eğer bir gün günah çıkarma gereksinimi duyarsam, bir katolik kilisesinin günah kafesini değil, kafka'nın mezarını tercih ederdim" dediğini öne süren haber portalı. severiz sayarız o ayrı da son yıllarda hakikaten baştan savmalar.

http://t24.com.tr/…-kafka-icin-ne-demislerdi,588583
  • kendileri tarafından gönderilen cevap metni şu şekildedir;

"t24, 118 numaralı entry'de kendisine yöneltilen bu eleştiriye katılıyor, haklı buluyor. bir editörün dikkatsizliği ve özensizliğinden kaynaklanan söz konusu yazı t24 içeriklerinden çıkarılmıştır."
  • sinsi haber sitesi.

naci görür'den 3 il için deprem uyarısı haberinin altında, bu iller: dersim, bingöl, erzincan olarak yazılmış.
    haberin devamında ise naci görür 'ün demeci aynen verilmiş. elbette naci hoca dersim değil tunceli sözcüğünü kullanıyor.

türk ve cumhuriyet düşmanları her yerde. her fırsatı haince kullanıyorlar.
  • homo kemalismusmuş.

yüzüne bakılacak değiller ya işte ortada medya kalmayınca sıra geliyor takip ediyoruz.
    bak ülküdaşınız link attığınız yeni şafak yazarı da sizden öğrenince hemen kullanmış homo kemalismusu. siz homo nebokumsunuz acaba?
    siz laik devrimi aklınızca aşağılamaya devam edin. humeyni gelecek hepinizi özgürleştirecek.

ilgili linkler:
    https://t24.com.tr/…-bir-degerlendirme-2-bolum,3199
    https://www.yenisafak.com/…a-cekildik-ersin-2058417
hesabın var mı? giriş yap