• arkadaşlığımıza farklı açılardan bakıp incelemesini yapabilirim, sonra bu görüşlerimi bir kağıda yazıp onu da pantolonumun arka cebine koyup o'nu kendime yakın hissedebilirim ama ne gerek var? her türlü kısa devresini takdir ettiğim, kısa devrelerinin bu kadar şık durduğu çok az insan tanıyan biri olarak, üstün zeka. esasında tadzio ile ben tamamen birbirine zıt iki insanızdır, ben birisine zavallı derken poz keserim o ise cidden içinden gelerek ve zavallı olduğuna inanarak zavallı der, arkadaşlığımızın uyum üzerine kurulduğu söylenemez ama birbirimizi tamamen doğru okuyabilmemiz, kendi açımdan konuşayım, arkadaşlığımızın biribirimize sağladığı fayda açısında inanılmaz bir temeldir. bana bir keresinde doğal olamayacak kadar hesaplı hesaplı olamayacak kadar doğaldır demişti; alt metinlerimi en doğru okuyan insandır.
  • seri ve yuzeysel gecirilmis bir gunun ardindan geceleyin okumaya baslamadan once zihin alistirmasi yapmak amaciyla bazen entrylerine göz atilan yazardir.*
  • ilk önce yazdıklarından biri dikkatimi çekti; sonra yazdığı başlıklar. bütün gün bu yazarın peşinde bir oraya bir buraya dolandım durdum. günümü yazmakla geçirmeme neden olmuş olan yazar kişidir.
  • beni götürdüğü her konserden* sonra görüşmelerimize 3 ay ara vermek zorunda kalsak da, bu ısrarından vazgeçmeyen ruh hastası. bu sefer benim için ne hazırladığını bilmiyorum tadzio ama ikinci bir nobukazu takemura faciası kaldıramam. yaşlandım artık. neyse orada olacağım, biletimi kapıya bırak beraber görünmek istemiyorum.
    ps: genelde sorun elektronik müzik konserlerinden sonra çıkıyor, yoksa kirkbyler, scholller, boineler kusursuzdu.
  • yazdıklarının her kelimesini okudukça birşeyler hissetmemi ve -en önemlisi öğrenmemi sağlayan,sadece varlığı kendisini okumam için yeterli olan,dikkatimi yoğunlaştıran,anlamıma anlam kazandıran yazardır,iyi ki vardır.
  • sozluk dahilinde ciddi yazilariyla taninsa da, kapi gicirtisina oynayabilen bir seker kisi.
  • sayesinde erdemli bir insan olmaya çalıştığımı öğrendim. sağolsun.

(bkz: #13566084)
  • felsefenin tuğlalarını tek tek dizmiş sözlüğe. böylesi bir birikime nadiren denk gelinir. teşekkür ederim.
  • sadece tadzio'nun bile hâlâ yazıyor olması, sözlüğü savunmamız için yeterlidir.
  • neden ortadan bir anda kaybolduğunu merak ettiğim gizemli insan. bilen varsa haberdar etsin lütfen.
hesabın var mı? giriş yap