• şöyle cereyan eder:

örneğin taksimetre 12 lira 60 kuruş yazdı, cebinizde de bir 10'luk bir 20'lik kağıt ve 2,5 liralık madeni para var
    taksiciye 20'liği uzatırsınız ve şu yanıt gelir:

-bozuk yok muydu abi/abla?
    +12,5 var valla, tam çıkışmadı...
    -hadi ya, şöyle veriyim ben size o zaman

der, ve size 7 lira para üstü verir. ve 40 kuruş uçar gider...

öyle ya, bir tek taksicinin çocuğunun rızkı vardır o parada. çok karşı çıkmaya gelmez, haydar koltuk civarında olabilir zira..
  • evet, taksiye binen herkesi zengin zannetme durumu var bu meslek grubunda. mecburen binmiş ve cebindeki son parayı veriyor olamazsın onlara göre. o yüzden canları ne kadar isterse o kadar yukarı yuvarlayıp parayı eline tutuştururlar ve genelde gık diyemezsin.
  • o plakalar, o paraları ederken, daha ne hastalıklara gebe o meslek kimsenin haberi yok henüz.
  • hastalıklarını itina ile tedavi ettiğim durum. taksimetre de yazan miktara göre para üstünü almadığım sürece taksiden inmiyorum ve konuşmadan taksicinin gözüne öyle bakıyorum. tabi ki ne istediğimi üstün zekasıyla hemen anlıyor ve bozuk yok abi diyor.

aranızda taksicilik yapıp böyle huyları olan kişiler varsa buradan hepinize seslenmiş olayım, benim problemim değil amına koyim siktir git paranı bozdur öyle çık o zaman taksiye!
  • 21 lirayı 30'a tamamlayanı gördüm
  • 6'nın 5'e yuvarlandığını bilemeyenler var, öyle bir kurnaz hastalığı.
hesabın var mı? giriş yap