şükela:  tümü | bugün
 • vali mutlu'dan gecikmeyen açıklama. ödünüz kopuyor biliyoruz..

  http://gez.io/hh0xlf
 • toplantı ve gösteri yürüyüşü düzenleme hakkı:
  "herkes, önceden izin almadan, silahsız ve saldırısız toplantı ve gösteri yürüyüşü düzenleme hakkına sahiptir."
  t.c. anayasası madde 34.
 • "ben dukuk dışı davranmış olarım" cümlesinin geçtiği haber. men herfleri sevirem amma hamısını çox sevirem.

  edit: "ben dukuk dışı davranmış olurum." cümlesi ile düzenlenmiş heber. men herfleri hele de sevirem.
 • topluca parka gitmenin hukuk dışı olup olmadığını merak etmeme sebep olan açıklama.
 • "taksim'de toplanmak için izin istemeyeceğiz" -bir dost
 • *mock'un hemen vali'sini arayip "bak cocuklari yine toplar getiririm heee" diye cikis yapmasi an meselesidir bu olay uzerine. hatta bizimkilerin de, mock telefondayken arkadan cilginca sorularini haykirmasi, boyle vali'yi aglatincaya kadar hakkini aramasi, bir leblebi tufanidir bir limonata serinligidir kopmasi, sonra meydanlar guvenli parklar bizim kosup eglenmemizle sonuclanacaktir. parkin ismini de pr diye kisaltabilecegiz o saatten sonra, gezi pr.

  (bkz: bir kısım sözlük yazarları vali mutlu'ya soruyor)
 • askeri darbeyi demokrasi sananları çileden çıkarmış açıklama.

  hukuk, anayasa, demokrasi, darbe, sandık bu kelimelerin tanımlamaları ne kadar değişmiş.
 • vali mutlu açıklaması. devamında şöyle demiş; "istanbulluların huzuruna hizmet edecek bir duruş içerisinde bunu değerlendirmek zorundayız.
  izin almak kaydıyla belirlediğimiz yerlerde gösteri yapılmasına izin vereceğiz. ama saatlerce gezi parkı'nda kalıcam gibi bir şey söz konusu değildir." bi kere 'kalıcam' değil 'kalacağım' haberi yazan arkadaşı vali mutlu tarzı gözlerinden öpüyorum. neyse.. saatlerce gezi parkı'nda kalamazmışız. ne yani kart basıp belli bir saatte çıkacağımızı taahhüt ederek mi gireceğiz parka? belki ben banklardan birine oturup orada uyumak ve belki de donarak ölmek istiyorum yadigar ejder misali.. ya da bankta oturacak ve 30 yıllık hayatımın muhasebesini yapacağım gerçek zamanlı? ya da parka gidip arkadaşlarla "bu hükümet çok rererö.. ileri demokrasinin nimetleri" konulu koyu bir sohbete girişecek ve bunu saatlerce sürdüreceğim ya da mesela "anayasal haklarımı kullanmama kimse engel olamaz!" diye bağıracağım. hangi hukuksal dayanakla geleceksin karşıma? oldu olacak kahverengi üniformalı bekçileri geri getir ve o bekçiler başıma dikilip "bacım 5 saattir buradasın artık evine" git falan desin. çok hoşsun vali mutlu, seni ıhlamur kokulu yanaklarından öpüyorum. sen de beni gözümden öp, aynı arkadaşlarıma, kardeşlerime yaptığın gibi..
 • hukuki olarak saçmalığı falan bir yana da vali mutlu'nun sanki istanbul üzerinde herhangi bir yetkisi varmışçasına söylediği bir cümle olmasına bayılıyorum. yahu başbakan demedi mi “polise emri kim verdi diyorlar, emri ben verdim” diye? sen aynı anlarda müdahale olmayacak diyordun! başbakan izin vermese patates bile yiyemezsin lan sen! adam gece 2.30'da havaalanında miting yaptı, alo!
hesabın var mı? giriş yap