• uluslararası çalışma konferansında ülkemizi defalarca temsil etmiş, çalışkan, ciddi, çok sevdiğim ve saydığım iş hukuku profesörü. kendisinden ders almak nasip olmadıysa şu anki işim dolayısıyla kendisiyle yakın çalışma fırsatı yakaladığım hocam.
  • 2008-2009 öğretim yılından itibaren koç üniversitesi hukuk fakültesi'nde dekanlığa başlamıştır.
  • iuhf de 4.sınıfta okutulan iş hukuku dersi hocası, dekan, profesör. bir dekana göre oldukça mütevazi bir görünüşü vardır. dersini ise bir lise dersi edasında basit bir şekilde anlatır, geçmesi de gayet kolaydır. ancak bir derste olanlar kendisinin gözümüzden fazlasıyla düşmesine yol açmıştır. olay şöyle gerçekleşir;
    kapıda güvenlik tarafından çantaların karıştırılması hususunda bir öğrenci kardeşimiz hocaya bunun hukuki açıklamasını sorar, hocanın cevabı ise "koskoca adamlarsınız yahu aratmayın" ! şeklindedir. bu cevabın anlamı daha kafada çözülemeden gelen ardarda soruları hoca cevaplamaktan vazgeçer ve hiçbir şey olmamış gibi "evet nerede kalmıştık" ! diyerek derse döner.
  • beni iş hukukundan tek derse bırakan, yine de pek bi sevdiğim iş hukuku profesörü.
  • yakın zamanda rahmetli olan profesör dr. kenan tunçomağ’ın asistanı olarak akademik hayatına başlamıştır.

kalan az sayıda iş hukuku duayeninden biridir; ingilizce ve almanca bilir; tam bir istanbul beyefendisidir. iş hukuku’na genç bakışa destek olan, aynı isimde paneller düzenleyen; üreten, çalışan, gençlere destek olan, akademik hayatını koç üniversitesi hukuk fakültesinde sürdüren, ülkemizi pek çok kez cenevre’de ılo aplikasyon komitesinde savunan, hem çok iyi bir hukukçu, hem de bir prensip adamıdır. teknolojiyi çok iyi kullandığı gibi, yabancı dilde de gerek karşılaştırmalı iş hukuku gerekse türk iş hukuku alanında çok uzun yıllar bu alana ışık tutacak eserleri mevcuttur.
  • inanılmaz sinir bir adam..kusura bakma ama öğrencileri ile daha nasıl konuşucağını bilmeyen bir yapıya sahip
  • kemal alemdaroglu hakkında yazdıklarımı ve yazılanların cok ciddi bir kısmının dogru olmasını saglamıs, alemdaroglu'nun software update'ı yapılıp daha da dandik hale getirilmis versiyonu. allah o universitede okuyanlara sabir versin diyor, ogrenci kardeslerıme basarilar diliyorum.
  • vekil dekanlıktan vekil rektörlüğe terfi eden kişi
  • istanbul universitesi siyasal bilgiler fakultesi'nde de derslere girer(di). biraz silik birisi gibi gelirdi bana. ama sonucta uzun bir aradan sonra universitenin basina tip kokenli olmayan biri geliyor.

(bkz: kutlu olsun)
  • koç üniversitesi hukuk fakültesi'nde iş hukuku dersi vermektedir.
hesabın var mı? giriş yap