• sırf biz ucuza ürün alalım diye milletimize duydukları sevgiden o kuyrukta yer almıyor mücahid kardeşlerim. ümmetiz, patlıcan yemeğimizi yapar onlarla da üleşiriz. tanrı bizleri ayırmasın. hastanede de sırf doktor korkumuzu yenelim diye önümüze geçip bize zaman kazandırmamış mıydı o mübarek insanlar
  • suriyeli görmek isteyen, burgerking, dominos, mcdonalds gibi zincir firmaların kuyruklarına baksın.
    benim suriyeli kardeşim krallar gibi 3 öğün dışarıdan besleyor maşallah.
  • bu ülkenin halkı 2 kilo patates için kuyruğa girerken suriyeliler atm kuyruklarında sıra bekliyor.

devlet hastanesinde sıra beklersin, gelir suriyeli randevusuz muayene olur. tanzim satış yapılır ne hikmetse fakir suriyeliler sırada bulunmaz. neden? atm kuyrukları tatlı gelir çünkü.

tanım: benim de gözlemlediğim ve hak verdiğim önerme.
  • ülkede suriyelilerin bir diğer bulunmadığı yer vergi dairesidir. suriyeli kardeşlerimizin iyi yaşamaları için vergimizi ödüyoruz.
  • normal karşıladığım durum.
    diyetisyenim ve poliklinikte artık et/tavuk derdemez yerine yumurta ya da peynir de yiyebilirsiniz diyorum. neredeyse her suriyeli biz akşamları yiyoruz, gerek yok diyor. türkler de haftada bir yiyebiliyorsa şükrediyor. neyse ki yumurta var.
hesabın var mı? giriş yap