• tadi musluk suyuna benziyor. hic begenmedim.

tanim : su markasi
  • bisu üzerinden fulya şubesine cumartesi günü 14.15'te verdiğim siparişi pazartesi 20.15'te iptal ettiğim su markası. sanırım şubeleriyle bir oturup konuşması gerekiyor.
  • taşkeser, taşkesen derken damacananın üstüne bakıp da doğru başlığı bulduğum bolu doğal mineralli su markası. taş çoktan kesilmiş evet. hatta sipariş etmeden önce ‘şimdi bu taşı bile kesiyorsa bana ne yapar acaba’ diye bile düşündüm. tehditkar bir beldeden ismini alan tehditkar su markası. içinde sürüsüne bereket mineral olduğundan normal bildiğin su diye tescillenemiyormuş bu, ondan doğal mineralli su adı altında pazarlanmakta.
    cam olmayan damacanasına su ile beraber bugün 30 lira verdim. doldurması da 9 liraymış. makul gibi gayet. erzurum’un çok çok çok nadir güzelliklerinden desni su sonrası meraklardaydım. bir su manyağının tadım sonrası değerlendirmesi: bence çok yumuşak, boğazdan kayışı süper. neredeyse tokluk hissi yaratıyor sanırım bikarbonat oranına bağlı. bir bardak suya azcık bikarbonat ekleyip karıştırmışsın gibi ilk başta tuhaf gelen bir tadı var. ama zevkle alışılınır hissettiğim. bolu’da sipariş verdikten 10 dakika sonra geldi. hatta arada defalarca arayıp damacana sayısını değiştirip sekreter kızcağızı taciz ettim. hala pek saygılıydı. akşamları 18:15 e kadar sipariş alıyorlarmış, pazar çalışmıyorlarmış. nispeten geç sipariş verebilmek de güzel. denemek için almıştım, devam etmeyi düşünüyorum.
  • denemek için henüz aldığım, içimi çok kolay yumuşak sudur.
    bir yandan; köyde içilen dağ suyu gibi içtikçe içiriyor, şişkinlik yapmıyor.
    diğer yandan; aşırı yumuşak olduğu için kuyu suyunu andırıyor.

bu yüzden suyu beğenip beğenmeme arasında kaldım. ya gerçekten güzel, şahane bir su ve ben algılayamıyorum. ya da tırt, idrak edemiyorum.
    kullanan arkadaşlar görüşlerini yazarlarsa memnuniyet duyarım.
  • güzel su, özellikle cam damacana, 075 lt, ve küçük cam şişeleri tavsiye olunur.

haftada 3 cam damacana tüketir olduk sayelerinde,toplasan 4 kişiyiz.
  • güvenle içtiğimiz su. geçen hafta sipariş verdiğimizde dağıtımcı arkadaş tüm damacanaların yenilendiğini zira saray’ın uyardığını söylemişti. baktık gördük ki cam berraklığında damacana gelmiş.
    tat ve güvenilirlik açısından ilk tercihimiz.
    ikincisi abant, çünkü bolu dağları’ndan gelen sular çok lezzetli.
  • uzun zamandır cam damacanisi kullanirdim...
    kahve makinasında temizlemem icin iki çeşit su kullandım, taşdelen vakfı ve taşkesti.

tdv suyu şeffaflığı güzel bir şekilde akarken tk suyu bulanıyor, kireçli gibi bir görünüm veriyor.

kimyager değilim, 1500farkli nedeni olabilir... biyolog ya da doktor da değilim insan sağlığına yarari zarari var midir bilemem ama ben tdv'e gectim.

ıcimler bir tık daha yumuşak oldu, kahvenin dokusunu daha az bozuyor..
  • cam damacanasını yeni kullanmaya başladığım süper su markası. bu zamana kadar su içmiyormuşuz onu anladım. 15lt damacana su 3 günde itinayla bitirilir neyse ki yedekli almıştım.
  • satan bayisi kafasına göre bazen 15 bazen 20 ve bazen de 22 lira isteyince genel merkezi aramak zorunda kaldığım leziz ama garip su markası
  • buradan aldığım suyu kaynatınca , dibinde kirece benzer bir şey oluyor. bunun sebebini çözemedim.

edit: imla
hesabın var mı? giriş yap