• temel karamollaoğlu’nun akp genel başkanı ve partili cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan’la iki buçuk saat süren ve baş başa yaptığı görüşmeden sonra açıkladığı durumdur.

kendisi, tayyip beye ülkenin durumunu, halkın yaşadığı geçim sıkıntısını anlatmış, tayyip bey ise karamollaoğluna “bana biraz abartılı geldi” tarzında bir yorum yapıp “ben ülkenin gidişatından memnunum” demiş.

tarih boyunca yönettiği ülkeye, yönettiği ülkenin vatandaşlarına bu kadar yabancı bu kadar yukarıdan bakan başka bir siyasetçi zor bulunur. hele ki cumhuriyetle yönetilen ülkelerde daha da zor bulunur. bulunsa bulunsa imparatorluklar döneminde rastlanır bu duruma.

zamanında osmanlı batarken halk arasında “oğlum belki açız ama şu saraylara, şu altından varaklara bak, araba bile var artık osmanlıda” dediklerini görebilirsiniz. sonrası malumunuz.

kaynak~

kaynak-2~~

edit: kaynağı beğenmeyen aktroller için bir kaynak daha eklendi.
  • sarayda oturup ejder meyveli smoothi içen siyasal islamcı bir kişinin memnuniyetidir.
  • sen de oturduğun üçlü kanepeden memnunsun. bu nasıl ağırlama deyip kalkıp gidemediğin için sana bunu yapmakta haklı. çünkü bu muameleyi hakediyorsun.
  • artık kimse rte iyi de çevresi kötü demesin.

adam yüzde yüz şuurlu ve sorumlu. tarihe not düşülsün.

yarın öbür gün "aa haberim yoktu," diyemez. kimse olmasa bile temel bey 2,5 saat dil dökmüş "vaziyet bu gel vazgeç bu yoldan," diye.
  • ülke de onun "gidişatından" memnun diyerek cevaplıyorum bu gelişmeyi
  • (bkz: sıçtık) diyecek değildi ya, tabii ki memnun olduğunu söyler.
  • onun durumunda normal olan durum.

yani adam sadece cuma namazlarında arapça kuran okuyarak lise mezuniyeti dışında herhangi bir eğitimi olmadan yıllardır über lüks saraylarda kanunlardan muhaf kafasına göre akla hayele sığmayacak lüksler içinde yaşıyor. ona ülke şahane tabi :)

bu arada bu lise mezunu otobüs söförünün sattığı dini satın alan halka da ülkenin bu hali gayet müstehak
  • kendileri ileri giderken halk geri geliyor.
  • temel beyin söylediğine göre erdoğan'ın canını sıkan tek nokta cumhurbaşkanı seçim şartının 50 +1 olmasıymış. bunun dışında her şeyin güllük gülistanlık olduğundan bahsetmiş.
  • yaladığına göre "o tarafa" dönmüş.
hesabın var mı? giriş yap