• marmara üniversitesi işletme bölümü, üretim yönetimi ve pazarlama kürsüsünde görevli yardımcı doçent. yaklaşık 55 yaşında olmasına rağmen, yardımcı doçentliğe kazık çamkmıştır. üretim yönetimi ve pazarlama yüksek lisans programında pazarlama bilgi sistemleri adlı dersi yürütmektedir. dersleri inanılmaz sıkıcı geçmektedir. imkanınız varsa, derse yastık yorganla geliniz. ayrıca, kendine özgü bir anlatım tekniği olup, söylediklerini ve anlattıklarını sadece kendisi anlamaktadır. doğru yol partisi, eski genel başkan yardımcılığında da bulunmuş bu seçkin(!) hocamızın dersini alacaklara allah'tan sabır dileriz.
  • içişleri bakanlığı'nın dört müsteşar yardımcısından biri.
  • yüksek lisanstan hocam olur kendisi, tüm öğrencileri ile beraber bir akşam yemeğine çıkmışlığımız bile var. siyasi kariyerini bilmem ama derslere zamanında gelir, anlatır giderdi. anlayışlı, sohbeti muhabbeti iyi, sakin bir adam.

hatta derslerine bazı köklü marka kurucularını davet edip ve öğrencileri ile tanıştırıp, marka hikayelerini anlatmasını sağlamıştı.
  • gazeteci barış pehlivan'ın iddiaları hakkında ne düşünüyor merak konusudur?

" cendere” adlı kitabımızda anlattık... süleyman soylu’nun nur cemaati ile özel bir bağı var. kendisi de defalarca hatırlattı zaten, yetişmesinde nurcuların etkisi çoktu. soylu’nun fethullahçılarla eski geçmişi de buna dayanıyordu.

sadece bu kadar değil...

soylu kendisine en yakın çalışma arkadaşlarından bakan yardımcısı muhterem ince’yi sayıştay’a uğurladı. ince’nin oradan anayasa mahkemesi’ne geçmesi bekleniyor.

lakin bir bakan yardımcısına daha yolculuk görünüyor: tayyip sabri erdil.

onun da bir üniversiteye rektör olacağı konuşuluyor. böylece soylu etkisinin üniversitelere doğru yayılacağı anlatılıyor.

bütün bunlar konuşulanlar da bir de konuşulmayanlar var.

erdil’in soylu ile trabzon’dan hemşeri olduğu ve demokrat parti’de de yan yana çalıştığı bilinir. ancak iki isim arasında pek bilinmeyen başka bir bağ da var.

o da bakan yardımcısı erdil’in nurculuk geçmişi. nurculuğun yeni asya kolundan olan erdil’in bakan soylu ile hukukunda bu bağ da kritik nokta.

geçmişte fetö ile arası kötü olan ancak fetö’ye operasyon yapılınca bir anda fetö’ye sahip çıkan yeni asyacıların gazete arşivinde erdil ile muhabbetlerinin izlerini görmek mümkün. tabiri caizse yeni asyacılar, tayyip sabri erdil’e toz kondurmuyor.

anlatılan o ki, bugün millet ittifakı’nı destekleyen, fetö meselesi üzerinden iktidarla kavga eden yeni asyacılara operasyon gündeme geldiğinde, onlara ilk sahip çıkan da bakan yardımcısı erdil olmuş. içişleri bakanı soylu, nurculukta “abi” gibi olan yardımcısı erdil’i bu konuda dikkate almış.

biliyorum, “fethullahçılar gitti öbür nurcular geldi” diyorsunuz. mesele yolu değiştirmek değil ki yol arkadaşını yeniden seçmek! "
  • üniversite yüksek lisansta hocamizdi. siyasi kimliğini bilmem etmem ama çok kibar naif, düzgünce bilgisiyle ders anlatırdı, bir çok öğrencisini tanır ismiyle hitap ederdi.
hesabın var mı? giriş yap