şükela:  tümü | bugün
 • carmine gallo tarafından 2014 yılında yazılan, orijinal adı 'talk like ted' olan ve aganta kitap tarafından eylül 2015'te basılan kitabın türkçe adı..

  dünyanın en iyi beyinlerine göre topluluk önünde konuşmanın 9 sırrının anlatıldığı kitapta yüzden fazla ted konuşmasının çözümlemesi, ted'in en sevilen konuşmacılarıyla yapılan söyleşiler ile psikoloji, nörobilim ve iletişim uzmanlarının görüşleri yer alıyor..

  bu kitap sadece çalışan ve sunum yapan insanların değil; kendine ve fikirlerine güvenerek dinleyenleri etkileyecek bir konuşma yapmak isteyen, fikirlerini karşısındakine doğru şekilde anlatmak isteyen, ikna edici olmak isteyen herkesin okuması gereken bir kitap olmuş bence..

  ve ilk cümlesi de çok önemli -> 'fikirler 21. yüzyılın geçer akçesidir..'
 • ted konuşmacılarının tecrübelerini aktaran, yakın zamanda okuduğum bir kitap. kitap beni çok etkiledi diyemem ama kötü de değil, okunur yani.
 • 11 favori ama ikinci entrysi olmayan bir konu...

  okumayı bitirdiğimde buraya düzenleme gelecek.

  yorum: oldukça iyi hazırlanmış bir kitap. sunumda ya da herhangi bir iş görüşmesinde nelere dikkat edilmesi gerektiğini, nelerin daha ön plana çıkarılması gerektiğini ve buna benzer işe yarayabilecek birçok şeyi örnekleriyle anlatmış. sadece içerisinde geçen ted konuşmalarını bile izleseniz katkı görmek için yeterli.
 • büyük bir amaç, olağanüstü bir proje için ilham duyduğunuzda bütün düşünceleriniz zincirlerini koparır. beyniniz sınırlarını aşar, bilinciniz her yöne genişler ve kendinizi yeni, büyük ve harika bir dünyada bulursunuz. uyuyan kuvvetler, beceriler ve yetenekler uyanır ve olmayı düslediginizden çok daha harika biri olduğunuzu keşfedersiniz.

  carmine gallo, "ted gibi konuş"
 • iyi bir kitap olduğunu zannediyordum hatta okumak istiyordum ama eğer yukarıdaki gibi bir cümle varsa diğer kişisel gelişim zımbırtılarına benziyor sanırım. ayar oluyorum böyle süslü cümlelere allah aşkına bu cümle bana ne kattı şimdi? zincirlerinizi kırın, cesur olun, kendinize güvenin vs vs. he he tamam kırdım zincirleri.