• teknoloji ve teknolojik gelisimlerin ana aktorunun insan olmasi ve onun da bitmek tukenmek bilmeyen para, guc, ego, hirs, doyumsuzluk gibi olgulara sahip olmasi nedeniyle icinde bulunulmasinda kesinlikle haklilik payi olan eylem. teknoloji iyi de; insan kotu.
  • dolar 6-7 arası gidip geldikçe iyice derinden hissetmeye başladığım korkudur. ne kadar teknolojik araç gerecim varsa sarıp sandıklara koyasım geliyor. çok lazım olursa kullanırım, sonra tekrar yerine koyarım...
  • teknolojinin günlük hayatın her alanına sızması ile verimsiz çalışan her insanın işi de tehlikede. korkacaksa niteliğe sahip olmayan verimsiz çalışan insanlar korksun.
  • teknolojinin üretim sürecinde bir yöntem kullanılarak birim zamanda çıktı yüzdesinde artışın olduğunu kabul edilmektedir. yöntemi geliştiren ise insanın ta kendisidir. düşünen, akıl yürüten, mantıksal yapının üretebilen insan teknolojiyi kullanarak geleneksel üretim modelinden mantıksal üretim modeline geçebilmesidir. teknolojiden korkan birey teknolojik ürünleri kullanmada mantıksal hataları yapması veya mantığını kavrayamaması sonucu varlığını sona ereceğini sezmektedir. insan bilgisinin yetmediği noktada sezgisel kararlar alarak yaşamını devam ettirmektedir. teknolojiden korkmanın temel mantığı bu olması gerekir.
hesabın var mı? giriş yap