• ne yaptigini 'terkedildiginde' anlayan...
  • karanfiller açan gözlere kazınan resim, iki kişiyi aynı çember içinde tutmaya yetmiyorsa artık; deliler bile avutamıyorsa rüzgarın uğultusu bastırdığında iki insan arasındaki sessizliği...
    akasya kokulu sabahlar, maskeli balolara dönüşüyorsa ilerleyen saatlerde ve aşk yeniden başlamıyorsa...
    insan, inanamasa da aralarındaki o başka türlü bir şeyin bittiğine ve ne açelya ne de günebakan yetmiyorsa yaklaşan fırtınayı atlatmaya...
    dönmek onca yoldan, zamandan sonra imkansızsa ve yağmurun elleri bile yetmiyorsa ısıtmaya soğuyan şeyleri...
    nakka diye isyan etmeden, belki küçük bir kaprisle...
    istersen hiç başlamasın dediği o anları hatırlayarak ve olmasa mektubun diye mırıldanarak gidendir terk eden...
    ve çengelköy olur masal bir yitik gecede...
  • orospu çocuğudur.
  • sözlerini de yaziym tam olsun...

kimdi giden, kimdi kalan
    giden mi suçludur her zaman
    ne zaman başlar ayrılıklar
    dostluklar biter ne zaman

her geçen gün bir parça daha
    aldı götürdü bizden
    aynı kalmıyordu hiçbir şey
    değişiyordu her şey kendiliğinden

artık çözülmüştü ellerimiz
    artık bölünmüştü yüreğimiz
    birimiz söylemeliydi bunu
    ötekini incitmeden

kimdi giden, kimdi kalan
    aslında giden değil
    kalandır terkeden
    giden de bu yüzden gitmiştir zaten
  • (bkz: beklenen)
  • kalanın mı gidenin mı gerçekleştirdiği bilinmeyen eylem.
  • "artık beni eskisi gibi sevmiyorsun." (ölen ölü, ölmeden önce de biraz ölüymüş.)
    "beni tam eskisi gibi seviyorsun." (ölen canlı, ölmemiş veya sonra sende canlanmış.)
    "onu hala eskisi gibi seviyorum." (ölüsün, cana, akışa giremiyorsun. ölenle öldün.)
    "onu eskisi kadar anımsamıyorum artık." (canlısın, yaşayacak bir şeyler buldun.)
    ölen ile kalanın ilişki tonunun eşdeğeri, terk edilenle terk eden arasında da var ve azaltılmış olarak paralel. (bkz: ölen ile ölünmez/@ibisile)

"ancak, ilgi alanları edebiyat olan ve aynı kurumda çalışan bu iki insan arasındaki ilişki gelecek vaat etmesine karşın, daha filizlenmeden sona erer. kendisini terk eden sevin seydi'nin ardından giderek artan karamsarlığını dışa akıtan yakınma seli, yeni bir ilişkinin sağlıklı gelişmesi için gerekli tüm koşulları ortadan kaldırmaktadır. güçlü ve bağımsız bir kadındır yurdanur salman." yıldız ecevit - ben buradayım

(bkz: terk etmek/@ibisile)
    (bkz: terk edilen)
    (bkz: bırakanlar şirketi)
  • yamulmuyorsam aylin aslimin kimdi giden kimdi kalan parcasiyla ayni sözlere sahip olan parcadir. ayriliga farkli bir bakis acisiyla yaklasmistir. bazen dinlenmemesi karaciger acisindan iyi olabilir.
  • yapılan bazı hareketlerden, saçma sapan davranışlardan, yalandan dolandan, her türlü alengirli vukuatlardan sonra arkasına bakmadan kaçan - kaçmak zorunda bırakılan kişi.
    terketmek bazen son çaredir ve terkeden de maalesef son çareye başvurabilecek kadar bunaltılmış, çözümsüz bırakılmış kişi olabilir.
    tabii sevmeye ve bağlanmaya cesaret olmayanlarda yol yakınken kaçayım diyerek terkeden kişi olabilir.
    kimisi, ayrılmaya türlü sebeplerden ve nedenlerden ötürü, birazda kendi akıl ve ruh sağlığını düşünürek bu kararı alıp uygulayan kişidir.
    kimiside sıkıyı görünce kaçan, karşısındaki insanı yüzüstü bırakıp, yarı yolda kaçan kişidir.
  • ne kurbandir ne cellat. umudun tukendigi yerden ilk ayrilandir. terkedilen sevgilinin ofkesinin paratoneri, iliskinin kacinilmaz gunah kecisidir.
hesabın var mı? giriş yap