• her üniversitenin hatta aynı üniversitedeki tüm enstitülerin bile ayrı birer tez yazım kılavuzu vardır. bunların da neredeyse tamamında hatalar bulunur. siz o hataları fark edip düzeltirseniz bile kontrol edecek memur kişi burası yanlış düzelt gel deyip sizden doğru olarak yaptığınızı sırf kılavuzda öyle değil diye değiştirip yanlış hale getirmenizi isteyecektir. tezinizi bitirmek istiyorsanız sadece yaptığınız bilimsel çalışmanızın iyi olması yeterli değil. danışman hocanızı ikna edebilmiş olmanız ve takdirini almanız da yetmez. jüri üyelerinin kontrol etmesi zaten yeterli değil. o memurun dediği gibi yanlış olması gerekiyor.
  • tıpta uzmanlık eğitimini bitirebilmek için gerekli şartlardan biridir. erken başlamak tatlı bir hayaldir. tezi teslim etmek için gereken son günü öğrenmek ise büyük çaresizliktir. özellikle cerrahi branşların asistanlık eğitiminde böyle önemli bir konuyla ilgilenebilmek de insanı pek zorluyor.
  • var olan saclarimi korumak üzere reddettiğim şey.
  • kıçını kırıp yazma işi.
  • kontrollü copy-paste.
  • yaradılış meselesi. kimisi tez yazar kimisi yavaş yazar.

herkesin hayatına kimse karışamaz da üstelik.
  • buraya bilimsel bir şeyler yazardım ama yazmayacağım şu an. sanırsın yaz diye bekleyen var*bir bölümü daha bitirmenin duygusallığı içinde biraz sevincimi paylaşayım. hani bu nasıl bir şey diye sorarsanız? eskiden (hala var mı yapan bilemiyorum) kadınlar salondaki kocaman masalara, vitrin içlerine, sehpalara tığla örtüler örerlerdi ya hani bilmem kaç parça ilmek ilmek öyle bir şey veya halı dokur gibi..şimdi gelir tr'de tez yazılır mı yeaghhh kopyala yapıştır yapıyorsunuzcu tayfa işte onlara bir sikerler diyip yazıma devam edeyim. elbet bir davut heykeli veyahut yıldızlı gece değil ama bırakın cümleyi kelime kelime emek veriyorsun ya bunun hazzı çok başka bir şey. şu şarkı kadar haz veriyor bana...put it on me
  • word'ü açıp izlemektir.
  • tez yazamamak.
  • (bkz: latex)
hesabın var mı? giriş yap