şükela:  tümü | bugün
 • francis ford coppolanin yapimciligini ustlendigi ve amerika'da 11 temmuz 2004 tarihinde yayinlanmaya baslayacak olan bir kacirilma dizisi. 50 yili askin bir sure boyunca ortadan kaybolan binlerce insandan 4400'unun aniden ortaya cikmasi, bu 4400 kisinin neden ve nasil kaybolduklarini, bunca yil nerede olduklarini ve nasil geri donduklerini arastirmak icin kurulan ozel bir birimi konu aliyor. ozel gosterimden gelen elestirilere gore oldukca basarili oyunculuk, saglam hikayesi ve ozel birimdeki iki ajanin ortakliginin the x filesdaki mulder*-scully* dinamigine benzerligiyle umut vaat eden bir dizi gibi gorunuyor.
  http://www.the4400.com/ resmi sitesi.
 • terörizmle mücadelede tüm demokratik hakların neden askıya alınması gerektiğini, ulusal tehlike durumunda her yolun neden mübah olması gerektiğini işleyen, ortalama amerikaliyi iknaya yönelik bir dizi.
  (bkz: manufacturing consent)
 • keen eddie'nin de gözüktüğü dizi.
  (bkz: mark valley)
 • ilk sezonu bir çırpıda izlenebilen dizi... konu güzel, çekimler ve müzikler de ayrıca harika... ba$roldeki "iyi adam", taken'daki "kötü adam" (bkz: joel gretsch)...
 • nisan 2005'ten itibaren cnbc-e vasitasiyla ulkemizde izlenebilecek bilim-kurgu dizisi.
 • bugün ilk bölümü yayinlanmis ve dikkatimi celbetmis bir dizi bu.. çesitli dönemlerde kaybolmus insanlarin topluca geriye döndükleri, aradan yillar geçmesine ragmen hiç yaslanmadiklari, ayrica görünen o ki bir takim garip güçler edindikleri enteresan bir senaryo.. 4400 kisinin hayatindan daha kaç bölüm çikar diyor ve her geçen hafta sürükleyiciliginin artarak devamini bekliyoruz..
 • ilk bölümdeki havasini sonraki bölümlerde koruyamayan dizi..

  --- spoiler ---
  olay 4400 kisinin basina gelenleri çözmekten çok bu insanlarin su anki hayata uyum çabalarini incelemeye dönüsünce dizinin ilginçligi kayboluyor gibi.. klasik normal insan - anormal insan çekismesi klisesine dönüyor.. sezonun son bölümüne dek insanlarin basina ne geldigini çözmekle ilgili hiç bir çaba gösterilmiyor.. son bölümde bir anda olay çözülüyor.. zaten genel anlamda dizide beni rahatsiz eden sey olaylarin çok hizli çözülmesi..
  --- spoiler ---

  özetle sikilmadan izleyebilirsiniz ama çok muhtesem seylerle karsilasacagiz diye bir ümide kapilmayin..
 • taken'i çok andiran dizi
 • dönen 4400 kisi varken arasindan sadece 5 kisi secilip üzerilerine odaklanmistir. anlasildigi üzere hepsinin bir nevi güc edindikleri.

  - nsa müffettisi olan tom baldwin'in yegeni shawn ile basliyalim. edinmis oldugu gücü bilmese de bunu ilk bölüm itibari ile kullanmistir. cam pencereye carpip boynu kirilan kusu bilmeden iyilestirmistir, canlandirmistir. ilerleyen bölümlerde kendisinin veya baskalarinin bunun farkina varacagi düsünülürse, kendisi kayboldugundan beri komada olan kuzeni kyle'i iyilestirmesi muhtemeldir.

  - kaybolmadan önce bir sigorta sirketinin ortagi olan orson bailey'nin gücü tam tanimlanamiyor. ilk bölüm sonunda eski ortagin oglunun oturdugu villayi deprem olmuscasina sarsti. bir nevi frekansli titresim olayi*

  - kore'de asker iken kaybolan richard tyler ile sevgilisinin torunu olan lily moore'un ne gibi bir güc kazandiklari daha belli degil!?

  - son olarak kücük kiza gelelim; maia adinda olan bu kiz gelecegi görme veya olabilecekleri sezme yetenegine sahip. diger yandan sahip oldugu gücünün farkinda olan tek kisi (simdiye kadar gösterdiklerinden bu cikariliyor).

  ilerleyen bölümlerde geri dönen veya gönderilen bu kisilerin sahip olduklari gücleri etrafinda dönecegi gibi görünüyor!
 • dün itibariyle ilk bölümünü izledigimiz, zuzaylilar tarafindan kaçirilmis 4400 kisi dünyaya neler yapmazki dedirten dizi. bir tanesinin iki parmaklik sallayip ev yikacak gücü olduguna göre tanri amerika'yi korusun. gariptirki zuzaylilar çin'den bile numune toplamis olsa da hepsini birden geri gönderecek yer olarak amerika'yi seçmistir. alin leeyn bunlari sizin pusht'unuza geri veriyoruz demistir zavalliciklar.