• başrolünde jamie dornan'ın olduğu doğaüstü gerilim filmi. aaron paul yardımcı oyuncu olarak filmde rol alacak.
  • liz jensen adlı yazarın aynı adlı 2005 yılında yayımlanan kitabından uyarlanan film. çekimleri tamamlanmış olmasına rağmen henüz ortada ne bir fragman var ne de bir yayım tarihi belirlenmiş durumda.

konusuna gelirsek: * 9 yaşındaki louis'nin başına sürekli açıklanamaz kazalar gelmektedir. ancak dokuzuncu yaş gününde ailecek çıktıkları piknikte öyle bir kaza gerçekleşir ki, sonrasında gerçekleşen olaylar kazadan daha ilginç bir hal almaya başlar *. türü için gerilim, doğaüstü ve suç denebilir. gayet akıcı bir kitap, bulmaca bilmece çözmeye meraklılar için okuması keyifli.
  • enteresan bir film. görüntüler şahane. (yazar burada "görüntü" derken jamie dornan ve aaron paul'u kastediyor!)
  • sıkıcı bir drama. vay alex aja vay. sen de dibi buldun demek. daniel radcliffle'lı filmi vasattı, ama ilginç taraflarıyla eğlendirmişti. bu yeni filmiyse vasata bile ulaşamıyor. sıkıcı, dandik bir dramaya imzasını atmış aja. zaten uzunca bir süredir iyi film çekemiyor. emekliye ayrılsa yeridir. burada senaryoyu yazan, anthony minghella'nın oğluna da değinmek gerek. bir röportajında demiş ki "keşke babamı film çektiğinde daha fazla gözlemleseydim. en büyük pişmanlığım bu". bu film de bu söylediklerini destekliyor. keşke daha fazla dikkat etseymişsin minghella'cım. yoksa böylesine dandik bir senaryo yazmazdın. minghella senaristliğiyle ilerisi adına zerre heyecanlandırmıyor. böyle senaryolar yazmaya devam edecekse aktörlükten devam etmesi herkesin hayrına olur.

oyunculuklar vasat (the path'te olduğu gibi bu filmde de aaron paul'un baba olduğuna inanmak zor. adama baba rolleri verip duruyorlar ve bu durum epey sırıtıyor) (sarah gadon gene kendisine âşık ediyor. filme katlanmamın tek nedeni kendisi ve o şahane mavi gözleri). karakterlerin birbirleriyle ilişkileri klişe, tahmin edilebilir ve yüzeysel işlenmiş. merkezdeki çocuk son derece itici. dayaklık desek yeridir. daha iyi versiyonu için bakınız a monster calls.
  • begendigim surprizli film.
  • gerçekten çok başarılı bir film. gerim gerim gerip sonra vay orospu dedirtmiştir.

konusu ve oyuncuları gayet iyi ama bütçesi düşük tutulmuş galiba çok çok daha kaliteli bir şekilde çekilse daha büyük bir sükse yapabilirdi.

bu arada filmdeki bilinçaltına ulaşma yöntemi gerçekten olabilir mi acaba???
  • filme jamie dornan için başlasam da film beklentimin çok çok üstündeydi. sürprizli sonunu tahmin ettiğim gibi çıkması sıkıcı olsa da düğümün çözülme şekli harikaydı. karakterler çocuk oyuncu her ayrıntısına bayıldım.
  • etkileyici, sürükleyici ve izlemekte ikileme düşülmemesi gereken özel bir film.
  • doktor fetişi olanları jamie dornan suretinde sömürmek için çekilmiş gibi duran basit ve yüzeysel bir drama. senaryosu zayıf, gizem ve gerilim ögeleri yeteri kadar güçlü değil. merak unsurunu oluşturmayı hemen hemen hiç başaramıyor. sonuca giderken de ''delil saklama'' yöntemine başvuruyor. karakterler, (özellikle başroldeki jamie dornan) iki boyutlu, aaron paul ''saçları fönlü baba'' rolünde inandırıcılıktan uzak... benim için filmin iyi yanı sarah gadon'ı izlemek ve daha önce dikkatimi çekmemiş molly parker'la tanışmak oldu.

alexandre aja on yıl önce hollywood'a the hills have eyes ile geldiğinde ümit vaat eden bir genç yönetmendi. bu süreçte çok kötü filmler çekti diyemesek de şu geldiği nokta 65 yaş üstü kariyeri bitmiş yönetmenlere teslim edilen türden iddiasız bir gerilim-drama. ama gene de hala daha iyisini yapabilir.

ayrıca çok fazla katılmasam da filmden ilgi çekici bir cümle:

--- spoiler ---

pascal tüm erkeklerin yaptığı bir hataya düştü. güzel olan her kadının aynı zamanda iyi olabileceğini sandı.

--- spoiler ---
  • izlerken sarah gadon sen ne güzel kadınsın demekten kendimi alamadım. film de asla zaman kaybı değil ama bir film izledim hayatım değişti filmi de değil. yine de gerilim, gizem seviyorsanız kaçırmayın. oyunculuklar da güzel, velet ayrı tatlı zaten.
    o zaman louis'ten gelsin;

--- spoiler ---

pascal made the mistake that all men make. he thought that because mommy is so beautiful, then she must be good.

--- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap