• oyunculuklar ekstra iyi değil mi? ben mi çok abartıyorum? tam tadında oluyor bölümler ilerledikçe dizi.
  • danny'nin anası candy sullivan; sen skyler white'dan sonra gördüğüm en kaşar en adi insansın, sana anne bile denmez haşifte karı.
  • --- spoiler ---

senin anne gibi allah belanı versin. çok içime oturdu son bölüm.
    --- spoiler ---
  • daha önce bu tarz çoklu kişiliklere sahip temalı, dizi ve film çok izlemiştim. ama sanırım bu izlediğimin en mükemmeli.

mr robot favorimdi öncesinde.

burda farklı birşey yapılmış kişilikler arası geçiş görselleştirme açısından çok güzel yapılmış hayran kaldım.

bence mükemmel bir dizi.

tom holland performansıda mükemmel, diziye başlarken bana bir an jokeri anımsatmıştı zaten.

dizinin bir çok insanın içine dokunacağı kanısındayım.
  • çok sağlam dizi olmuş ya. konuların bağlanışı, işlenişi muazzam olmuş. hayranlıkla izledik. tom holland zaten döktürmüş helal olsun.
  • (bkz: mindhunter) dan sonra beni etkileyen bir solukta izlememe neden olan mini dizi.

beyin denen organ ne kadar muhteşem bir şey ve hayatta kalma iç güdüsü nasıl kuvvetli bir olgu...

bu tür yapımları izlediğim zaman bir kez daha farkına varıyorum ki gerçek anlamda kendini hazır hissetmeden ürememeli insanoğlu.
  • mükemmel bir diziydi.
    en çok beni etkileyen ise 9. bölümde geçen toksik ilişkilerle ilgili çıkarım.

'kötü ilişkilerde kalma eğilimimiz olabilir. o alıcılar harekete geçer bize elimizdekileri riske atmamız gerektiğini söyler. bizim için daha iyi daha sağlıklı bir şey bulmak için olsa bile. yine acı çekme riskini almaktansa bildiğimiz acıya katlanırız. ama seçim şansımız vardır. başarılı olmak için denememiz gerektiğini hatırlatmalıyız. diğer insanların hem zarar verebileceğini hem de yardım edebileceğini hatırlamalıyız. birine ulaşmak onun da sana ulaşmasına izin vermek acıdan kurtulmanın yoludur. '
  • taze bitirdim de geldim.

--- spoiler ---

bu diziyi benzerlerinden farklı kılan şey bence izleyiciye danny'yi çözmesini değil de, danny'nin kendi iç yolculuğuna çıkarak onu buraya getiren şeyin ne olduğunu kendisinin anlamasını izletmek bana göre. hikayenin merkezinde olaylar değil de karakterler var, bu da işi daha da derinlikli hale getirmiş.

--- spoiler ---

tom holland'ın giderek mükemmel hale gelen oyunculuğuna da bir maşallah bırakalım.
  • çok beğendim. tom holland, kıyamet günü filminde iyi bir oyuncu olacağı sinyallerini vermişti zaten. (her ne kadar spider man ile tanınsa da) oyunculuklar çok iyi, karakterler arası geçiş çok iyi. bu dizi sevilsin, tutsun, izlensin istiyorum. zaten mini dizi, bir hafta beklemek de yorucu be. insan merak ediyor ve çok çabuk akıyor, gidiyor.
  • izlediğim en etkileyici dizilerden biri. mükemmel bir iş olmuş.

bir kere daha emin oldum ki barındırdığı dizi sayısı/kalite oranı olarak apple rakiplerinin çok daha önünde.
hesabın var mı? giriş yap