şükela:  tümü | bugün
 • kazaa'da 577 kb'lik pdf dosyası halinde bulunan kitap.
 • crenshinibon, güneş ışığını doğrudan aldığı her saat başına 12 seviye enerji absorbe eder. bu güçlü artifact maksimum 144 seviye enerji depolayabilmektedir. bu kapasiteye ulaştıktan sonra güneş ışığı altında bırakılsa da hiçbir etki görülmez. her 2 saatte, crenshinibon yavaşça 2 seviye enerji kaybeder.

  crystal shard bu biriktirdiği enerjiyi taşıyanının isteği doğrultusunda büyüye çevirmek için kullanır. yapılan büyünün her seviyesi için 1 seviye enerji harcanır. büyülerin etkileri geceye kadar korunabilse de, güneş tamamen ufkun altına geçtiği andan itibaren yeni büyü yaratamaz. büyüler yapıldığında güneşin ışıkları sanki gerçekten crystal shard çalıyormuş gibi azalır.

  crenshinibon, 19 intelligence, 18 wisdom ve 18 charisma'ya sahip duygulu bir büyülü eşyadır. 100% büyüe karşı dayanıklıdır, psionic ve fiziksel saldırılardan da etkilenmez. crystal shard daha kolay kontrol edebilmek için zayıf, ne yapacağını bilemeyen, kararsız taşıyıcıları tercih eder. sürekli fethetmeyi ve yönetmeyi düşünür ve mutlak güce karşı doymak bilmeyen bir açlığı vardır.

  kendisine çıplak elle dokunan good alignmentli kişileri yakar ve her round için 1d10 hasar verir. deri yada metal eldiven giyse bile good alignmentli taşıyıcısına her round 1d6 hasar verir.

  taşıyıcı istediği zaman günlük 24 enerji seviyesi karşılığında crystal-tirith adı verilen bir kule yaratabilir. kule, crystal shard'ın kendisinden ayrılan ve eşi olan küçük bir parçadan, taşıyıcının "ibssum dal abdur" komutu ile birlikte bu küçük parçanın dev boyutlara genişlemesiyle oluşur. bu kule taşıyıcı olmaya cesaret eden kişi için bir sığınak ve ev olarak hizmet verir. kule, taşıyıcının isteğiyle ve taşıyıcının isteği doğrultusundaki bir yere, 12 enerji seviyesi karşılığında hatasız olarak kendisini ve içindeki herşeyi hatasız olarak bir yere ışınlayabilir.

  crystal-tirith'in güçlü ve pürüzsüz kristalden yapılmış dört katı bulunmaktadır. ilkine karanlık bir holden girilir, ana oda olarak kullanılır. odanın arkasında küçük bir platforma çıkan merdivenler vardır. buradaki gizli bir kapı ikinci kata çıkan ikinci bir merdiveni saklar. ikinci kat komforlu olarak düzenlenmiş bir uyuma odasıdır. üçüncü oda hall of scrying'dir ve burası düzinelerce ayna ve büyük kristal bir taht barındıran büyülü görme araçlarıyla doldurulmuştur. küçük bir merdiven dördüncü kata çıkar ve burada crystal shard (yada bir kopyası) ve bir ayna bulunur. crystal shard (yada kopyası) odanın ortasında havada yüzer ve crystal-tirith'e yada taşıyıcı tarafından kullanılan her hangi bir büyüye güç verir.

  crystal tirith ve içindekiler dışarıdan gelen her tür büyülü, psionic yada fiziksel saldırıya karşı korunurlar ve zarar görmezler. crystal-tirith içinde yapılan hiçbir büyülü yada psionic saldırı taşıyıcı istemediği sürece taşıyıcıyı etkileyemez. kulede yapılan her büyü yapan kişiye geri yansır. yalnızca crystal-tirith'ın o anda bulunduğu boyutun doğasından olmayan yaratıklar ve crystal shard'ın taşıyıcısının izin verdiği kişiler kulenin girişini bulabilir-kulenin ilk katına açılan görünmez bir kapı.

  taşıyıcı istediği zaman herhangi bir crystal-tirith'i yok edebilir. böylece kule yavaşça çöker ve toza dönüşen siyah bir taşyığını haline gelir. bu aynı zamanda crystal-shard'ın gücü tükendiğinde de olur. yıkımı sırasında içinde mahsur kalan herkes anında ezilir ve ölür.

  crystal shard ve crystal-tirithin ikiside kör edici bir ışıkla nabız gibi atarlar. 1d6 round boyunca bu nabız gibi atmayı gözetleyen yaratıklar geçici olarak kör olurlar. bu özellik hiçbir enerji harcamadan yapılır. aynı zamanda crystal shard hiçbir enerji emmeksizin maksimum güçteki bir ring of telekinesis gibi çalışır.

  crenshinibon taşıyıcısının 18. seviye bir büyücüymüş gibi etkileyen sayısız büyü yapmasına izin verir. büyü, eğer kule yakında değilse taşıyıcıdan, yakında ise kulenin kendisinden çıkar ve bütün büyüler (enchantment/charm okulundan olanlar hariç) köredici parlaklıkta bi ışın olarak gözükür.

  eğer crystal-tirith'den bir ayna çıkarılrısa bu ayna iletişim için kullanılabilir. çıkartılan ve başka yere konulan aynanın önüne birisinin geçmesiyle taşıyıcı, kendisiyle birisinin iletişim kurmak istediği doğrultusunda uyarılır.

  crenshinibon, taşıyıcısına 5. seviye wizard büyüsü olan 'dream' (yada tam tersi olan 'nightmare') büyüsüne benzer şekilde bilinçaltı önerilerinde bulunur. 1d4+1 yıl boyunca taşıyıcısının amaçlarını ve kişiliğini biçimlendirdikten sonra sahibiyle o uyanıkken de sessizce iletişim kurabilir. taşıyıcısını uyumaya zorlayamamasına rağmen istediğinde 'suggestion' büyüsü yapabilir ve taşıyıcı bu önerilere uyurken daha çabuk ikna olur (uyanıkken saving throw vs. spells atar ancak uyurken bu saving throw'u 6 penaltı ile atar.)

  crenshinibon'un önerileri sürekli olarak kötülüğe ve kaosa dönüktür ve yönetimini sürekli daha büyük bir alana yayma amacı güder. sonuç olarak, taşıyıcısını crenshinibon seçer ve asla istemediği bir şeyi yapmaya zorlanamaz ve eğer isterse güçlerini taşıyıcısından çekebilir.

  yoketme önerileri:
  *crenshinibon ancak tyr yada başka bir lawful good greater power tanrının yumruğu ile ezilebilir.
  *crenshinibon 7 tane good alignment'li baş lich ve crenshinibon'un nasıl yaratıldığını ve nasıl bunun tersine çevirebileceğini keşfeden bir aasimon tarafından yokedilebilir. bu işlem sonucunda 7 lich'te yokolocaktır ve aasimon da sürgün edilecektir.
  *crenshinibon, shar'ın siyah cüppesine sarılarak parçalanabilir ve amaunator'un avatar'ı tarafından güneşin merkezine fırlatılabilir.
  (kaynak: volo's guide to all things magical)
 • drizzt'in gün ışığına çıktıktan sonra dostları cüce bruneor, buçukluk regis ve -maceranın diğer kitaplarında ortalığı kasıp kavuracak- barbar savaşçı wulfgar'in, buzyeli vadisini tehdit eden bir büyücü ve ordusuna karşı savaşını anlatan kitap. arkasından gümüş damarları gelir.
 • jarlaxle, artemis entreri, ve cadderly bonaduce un kurduğu demolition squad tarafından ancient red dragon "hephaestus the merciless" ın huzuruna getirilmiştir ve yokedilmiştir. hephaestus da kör olmuştur.

  servant of the shard dan:

  "the wyrm marveled as a skeletal shadow rolled out of the brilliantly glowing object, then another, and a third, and so on, until the specters of seven long-consumed liches danced about the destroyed crystal shard, as they had danced around the object during its dark creation. then, one by one, they dissipated into nothingness"
 • almak istediğiniz bulamadığınız kitap. arkadaş yok hiç bir yerde. 2. ve 3. kitapları tüm kitapçılarda varken bu ilk kitap yok. yardım!!!
  yer: izmir
 • legacy of the crystal shard macerasi ile oldukca kulaklarini cinlattigimiz kadim buyulu esya.
 • baskısı olmayan kitap. satılık tüm kitaplar 2. el. kimisi 100 tl yazmış, kimisi 190*. özetle, karaborsaya düşmüş kitaptır.
hesabın var mı? giriş yap