• the cranberries'in 2017 yılı nisan ayında çıkardıkları something else isimli akustik albümlerinde bulunan 3 yeni şarkısından en beğendiğim.

bilindiği gibi albümdeki 10 şarkının 7 tanesi eski şarkılarının akustik hali 3 adette yeni şarkı var.

"sanki özlem ile anılan eski bir arkadaşı görmüş hissiyatı bıraktı bende."

sözleride burda. *

could you come over, could you come over?
    im feeling blue, what will you do?
    you could come over, you could come over
    im feeling bad, im feeling sad

then i see the rose, i see the glory in your eyes
    and winter comes, and then it snows, i see the glory in your eyes
    im feeling lost, i see the rose, i see the glory in your eyes
    in your eeeyes, in your eeeyes
    --in your eeeyes, in your eeeyes

do you remember, late in september?
    the banshee cries, when someone dies
    sleeping in silence, why am i dreaming?
    it’s all in my mind, the beauty i find

lost, i see the rose, i see the glory in your eyes
    im feeling lost, i see the rose, i see the glory in your eyes
    and winter comes, and then is snows, i see the glory in your eyes
    in your eeeyes, in your eeeyes
    --in your eeeyes, in your eeeyes.

https://open.spotify.com/…um/0ibrl2cmi7gbt17wfdvi2r
  • az önce ilk bölümünü bitirdiğim netflix kore yapımı dizi. aman yarebbi o neydi öyle. biri benim evladıma bunları yapsa ne yapardım diye kendimi epeyce bir sorguladım. dişlerimi epey sıkmışım şu an canım acıyor. içim ürperdi resmen.
    zorbalık yapanların tümünün en adil olmayan şekilde cezasını çekmesini dileyerek ikinci bölüme geçiyorum.
  • 8 bölümünü de izlediğim.

--- spoiler ---

konu özetle lise'de zorbalığa uğrayan kız ve intikamı.
    hoş kızın başına gelenlere zorbalık demek hafif kalır. işkence demek daha doğru olur. dizi bu zorbalık kısımlarını iyi yapmış. sosyopat zorbalara karşı tiksinti ile bakmanızı sağlamış ama intikam kısmında tatmin edici birşey yok. henüz. yani bu tipleri bağlayıp doğrasa bu da fazla demezdim hani. ama belki 2.sezonda tatmin edici bir kaç kanlı intikam sahnesi görürüz.
    --- spoiler ---
  • netflix'in kore malı ufak tefek cinayetler dizisi. 2 bölüm izledim devamını getirip getirmeyeceğimden emin değilim.
    lisede belli bir gruptan gördüğü zorbalıklar yüzünden (hatta bunların ki işkenceye kaçıyor ki o bana abartılı geldi inandırıcılığını azalttı gözümde dizinin) intikam intikam diye yine o grubun dibinde bitiveren ablamızın hikayesi.
  • şu an ilk bölümünü izliyorum, başıma ağrılar girdi resmen. böyle o zorba kızların her birine, hele hele o hocaya neler neler yaparım şu an bi elime geçirsem. gerçekten başım ağrıdı zonkluyor resmen. bu hayata karşı dizi karşısında bile sakin kalamıyorum.
  • eylül ekim gibi kanald türkiye uyarlamasını yayınlamaya başlar.
  • ikinci bölümde klişelerden dolayı bırakacakken ileri sarıp sabredip 8. bölümü bitirdim. genelde netflix dizileri iyi başlayıp sonlara doğru sıçar, bu ise tam tersi. 6. bölümden itibaren baya iyidi. sanıyorum bu sebeple tam patlamasını yapamadı. umarım ikinci sezonu gelir bana yetmedi çünkü bu kadar intikam.
  • kanald de yayınlanan medyapım dizilerine benziyor. birinci sezonu da heyecanin doruğunda kesmişler. aynı bizim türk dizileri gibi işte.
  • konu intikamsa adres kore.
  • başarılı dizi. ikinci sezonu dört gözle bekliyorum.
hesabın var mı? giriş yap