• nicole kidman'ın cold mountain filmi kadar duygulandırmıştır. bir hollywood filminde mountain adı geçiyorsa hiç düşünmeden izleyebilirsiniz.
  • kitap uyarlaması olduğunu bilmeden izledim, kitap belki daha iç açıcıdır bilmiyorum ama şu haliyle tipik bir amerikan usulü survival öyküsü olmaktan öte gidememiş. iyi bir şey çıkacak gibi gelmişti bana fakat çıkmadı.

--- spoiler ---
    aynı istikamette yetişmeleri gereken bir yer olan iki yabancı tesadüfen karşılaşıp, (savaş muhabiri kate winslet kendi düğününe, beyin cerrahı idris elba ise ameliyata yetişmeye çalışmaktadır.) hava muhalefetinden uçuşlar iptal olunca küçük bir özel uçak kiralarlar. uçak bir dağın başına düşer ve hayatta kalma mücadelesi başlar. filmin sloganı hayatta kalmak için bir yabancıya güvenmekle ilgili ancak mevzu esas oğlanın da dediği gibi âşık olduğumuz için mi kurtulduk, kurtulduğumuz için mi aşık olduk sorusu. eh, sonuç belli... zorlu şartlarda birlikte hayatta kalmaya çalışan güzel muhabir ve cool cerrah birbirlerine âşık olurlar ve mutlu son. gelin görün ki ikilinin arasında doğal bir süreç değil şartlardan doğmuş bir kaçınılmazlık var. oradan aşk çıkarmak çok kolay ama çok zorlama olmuş. hani ikilinin arasındaki ilişki izleyiciye gerçek bir felaket yakınlaştırması gibi değil, ölüp kalacağımız muallakta, hatun güzel-adam cool bari bu fırsatı değerlendirelim, içerikli geçiyor. aynı hikâye uzakdoğululuların elinde olsa bu ikili için çok daha olmaz tipler seçer, şartları çok daha fazla zorlar, daha fazla içsel çatışma koyarlardı. güya kadının ertesi günü evlenecek olması, adamın karısının yakın zamanda ölmüş olması gibi çatışma konuları var da hiçbiri doğru düzgün çalışmıyor.
    --- spoiler ---

dil dökülecek film değil de niye döküyorsam. izlerken sıkılmadım ama keyif de almadım. çekimler başarılı, manzara çok güzel, kate winslet iyi ama idris elba amatör gibi oynuyor. onların hatırına 10 üzerinden 6 veriyorum.
  • hiç de sıkıcı olmayan güzel bir survival ve duygusal aşk öyküsü. kate winslet hala daha çok güzel ve seksi. dağ manzaraları tek kelimeyle büyüleyic güzellikte. hikaye belki sıradan gelebilir ama tesadüfen zor şartlar altında bir araya gelen ve birbirine destek olan iki insanın sevgiye dönüşen hayatta kalma öyküsü gayet de güzel işlenmiş. uçağın içindeki hareketli çekim tekniği ve düşme sahnesi en çok akılda kalan kısımlar olmalı. sonuç olarak izlenmeyi hak eden güzel bir film. bir şaheser değil belki ama, gayet de hoş bir iş çıkmış ortaya.
  • kitabı varmış sanırım, kitabını okumadım. ben romantik filmleri seven bir adam olmama rağmen beni açtı. gidip izleyebilirsiniz. psikoloji kokan acayip bir film. kate ablacığım yine oynamış. hala çok güzel değil mi arkadaş.
  • izlenecek film kalmadıysa izlenebilir aksi takdirde zamanınız ziyan olacaktır.

köpek neyle beslendi.
    adamlar enerji yokken yine de kafaları nereye çalıştı onların klişesi de bu herhalde.
    o montlar soğuktan hiç buz kesmedi; adamın sakallar buz tuttu montun tüylü kısımları hep tertemiz. dahabir sürü mantık hatası var benim açımdan.

ps: ayıyla kapışınca oscar veriyorlar biz de kar leoparı deneyelim belki tutar.
  • güsel film.

romantizmin survival hikayesine sanki baskın çıktığı anlar var. şahsen tersini tercih ederdim.

bununla beraber: o kulübeyi niye terk ediyorsunuz kardeşim? (tabii romandaki kulübe çok külüstür bir şey idiyse ve yönetmen de bulup buluşturduğu kulübeyi o kulübeye benzetmeye kıyamadıysa, o başka).
  • zayn malik sarkisiyla biten film. wilderness survival diye actim, ortayaslilarin romantizmi cikti. cekimler icin oyunculardan kameramanlara tum ekibi tebrik etmek lazim, o karda kista ben gole mole giremezdim.

--- spoiler ---
    puma sahnesi disinda heyecanlandigim bir yer olmadi, onu da cok hollywood tarzi gecistirdiler. hep son dakika kurtulmalar fln cok kliseydi. hele ki son sahnede "off yine mi ya" dedim. yolda carpisip kitaplarini yere dusurmek standartinda bi bitis oldu. sonra da eski one direction solistinin sarkisi calinca amaan dedim cine5 filmi gibi.
    --- spoiler ---
  • bildigin yesilcam filmlerinin hollywood sosu yemis hali.

bir de filmde bir sahne var ki, titanik filminde okyanusun buz gibi sularinda donarak can veren jack gardasimizin ocunu almak icin yazilmis gibi.

oyle zaman gecirmek icin sevgiliyle ya da yalnizken falan izlenebilir. benden size musade.

ha, ben sinemaya para vermek istemiyorum derseniz, once ediz hun'lu, hulya kocyigit'li falan bi yesilcam filmini, sonra da vertical limit turevi karli marli hayatta kalma temali bir hollywood filmini izleyin ayni tadi alirsiniz.
  • 112 dakikalık, 2017 yapımı film.

6 / 10.

filistinli yönetmen hany abu-assad'tan vasat seyrinde bir uyarlama. 35,000,000 dolares bütçeli iş; bazen aşırı durağan, etkisiz.

doğada geçen filmleri sevdiğimden ve tabiki cast için izledim: idris elba ve kate winslet benim için kaçırılmamalı. oyunculuklar tahmin edildiği üzere iyi ve seyredilesi. lakin elde iki cevher varken uyarlamanın zayıflığı bu cevheri de heba etmiş kısmen. kanada'da çekilmiş olan filmde ilk önce elba yerine michael fassbender düşünülmüş dr. ben rolü için, sonradan iptal olmuş, onu da ekleyelim.

her eve imdb
  • yönetmenlik koltuğunda hany abu-assad'ın oturduğu, başrollerinde kate winslet ve idris elba'nın bulunduğu 2017 yapımı dram filmi.

film, özel bir uçakta yolculuk eden iki yabancının, yaşanılan uçak kazası sonrası karlarla kaplı, ulaşımın olmadığı bir dağda verdikleri hayatta kalma mücadelesini konu ediniyor. trajik bir uçak kazasından sonra zor durumda olan iki yabancı, karla kaplı uzak bir dağın zorlayıcılığı karşısında hayatta kalabilmek için bir bağlantı oluşturmalıdır. yardım gelmediğinin farkına vardıklarında yüzlerce kilometrelik vahşi doğada korkunç bir yolculuğa çıkarlar ve birbirlerini dayanmaya zorlarlar.

filmin öyle çok ahım şahım bir özelliği yok fakat çok büyük bir beklenti ile izlenmediği takdirde gerekli keyif alınabiliyor. senaryo çok sıradan fakat filmi ''kate winslet''ın performansı için izledim. size tavsiyem filmi soğuk ve karlı bir hafta sonunda sıcacık evinizde izlemeniz. inanıyorum ki o zaman daha çok keyif alarak izleyeceksiniz.
hesabın var mı? giriş yap