• neden bu kadar hızlı yapıldığını anlayamadığım film.sanki arkalarında motor varmış gibi bi oraya bi buraya hurra koşturdukları baş döndürücü serüven!!!başım döndü sahneler arasındaki hızlı geçişlerden.
  • zaten az şey beklenmesi gereken "the mummy" serisinin; açık ara ile en sevimsiz ve melodramik halkası.
    ilk ve ikinci filmde ne izleyeceğimizi, ne ummamız geektiğini biliyorduk; bu yüzden beklentirimizle beğenilerimiz uyuşmuştu; paramızı helal etmiştik.
    lakin bu üçüncü filmde aptal aile sorunları, babasından büyük duran oğlanlar ve aptal hikaye örgüsü başımızı ağrıttı. dandik bir şey kısacası!
  • butun gun evde oturup film izledim, en kotusu buydu. butun hafta izlesem yine en kotusu bu olurdu.

zarari en aza indirmek icin sadece action sahnelerini izledim, oradaki bayik espriler bile yetti. aradaki baba-ogul dramasini, ask mesk islerini tahmin bile edemiyorum. kumarhane sahibini oynayan karakterin diyaloglarini (cogu monolog aslinda) yazani kaynar suda yavas yavas bogmak lazim.

2000 yasindaki cinli kadinin sanskritce yazilmis duayi ingilizce okumasindan sonrasini hatirlamiyorum. besinci element sevgi yerine tahta oldugu surece canavarin krali gelse kazanamaz gibi bir bitisi var sanirim

kotu. koturum. kotumust.
  • mumya serisinin şimdilik son halkası.(sırada the mumy:rise of the aztec var.2010 da.)

ilk filmden birşey beklemiyorduk.bu yüzden beklentilerimizin üstüne çıkmıştı.ikinci film beklentilerimizi fazlasıyla karşıladı.ama bu.. bir devam filmi bu kadar mı kötü olur arkadaşlar.

mario bello konusuna girmiycem.bir oyuncu bir rolde ancak bu kadar emanet durabilirdi.brendan fraser oyunun hakkını vermeyi bırak gücünün çok altında bir rol sergilemiş.jet li nin eşsiz yeteneği resmen harcanmış.michelle yeoh desen hakeza.e ne kaldı o zaman geriye?

hiç birşey.klişelerle dolu senaryosu , hatalı kurgu biçimi , karmakarışık planlarıyla serinin utanç kaynağı.sırf protesto etmek için seyretmemek gerektiğini düşünüyorum.bu film , bırakın serinin hayranlarını ortalama macera-fantazi izleyicisine bile hakarettir.

ha bu arada; çin-hong kong sinemasının devleri holywood yapımlarında nasıl da maymun oluyorlar bunu da gördük.nerde kaplan ve ejderha , nerde uçan hançerler evi , nerde kahraman , nerde bu film.yapmayın abilerim aplalarım.siktiredin holywood u falan.samimiyetinizi kaybediyorsunuz.
  • --- spoiler ---
    --- spoiler ---

çin i yatırın üstüne kurmuşlar lan!

--- spoiler ---
    --- spoiler ---
  • aslında sadece aksiyon için izlenirse güzel, ama ben aksiyon ederken düşünecem kardeşim diyorsanız izlemeyin derim.
    bi kere filmdeki ebeveyn karakterlerden -artık- anne olmuş hatun kişi neden o kadar yaşlıyken, ana karakterimiz o kadar genç kalmıştır?
    ikincisi neden babasıyla oğlu asker arkadaşı kıvamındadır. utanmasalar tertip diye seslenecekler birbirlerine.
    üçüncüsü nasıl oldu da yeni farkettim mumya 1 ve 2 de bu yokmuydu onu bilemiyorum şuanda ama, tam bir indiana jones and the last crusade kopyası.

nedenine gelince:

--- spoiler ---

filmdeki ana karakterimizin yeniden canlandırılması sahnesi.
    ana karakterimizin indiana jones tripleri.
    indiana jones filmlerindeki aslında kötü olan ama filmin o sahnesinde işlerin altındaki kişinin o olduğunun bilinmediği zengin ve tarihi eser meraklısı zengin kişi, ve onun lüks ev partilerinin kopyası sahneler.
    ana karakter gibi ana karakterin oğlunun da aynı babası gibi bu işe merak sarıp bide jr. adedilmesi. *
    babayla oğlun aynı indiana jones da olduğu gibi başlarda itişip kakışıp, çeşitli badireler atlatıldıktan sonra babacığım aslında seni hep severdim çok severdim moduna girilmesi.

--- spoiler ---

gerçekten daha devam ederim ama gereksiz görüyorum. şimdi izleyin artık bu filmi bu kadar bilgiden sonra ben olsam izlerdim. *
  • filmde, cadı kadının, imparator tarafından haksız yere öldürülenleri, işkence edilenleri uyandırıp savaşa çağırdığı bölümde, cadının aynı büyüyü güzel yurdumuzda yapması durumunda, kişi sayısını birkaç kere katlayabileceğini düşündürtmüş filmdir.
  • --- spoiler ---

beklentileri minimum seviyede tutunca izlenebilecek bir film yapmışlar. serisinin önceki filmlerinden bildiğimiz gibi mumya bir şekilde uyanır/uyandırılır günümüzde kullanılmayan eski dillerde yazılmış lanetler/kitaplar okunur vs vs.. herşey buraya kadar normaldir bu filmi farklı yapan zi yuan ablanın ilk sahnede laneti garip bir dilde okurken filmin son sahnesinde çin seddindeki ölüleri uyandırmak için ingilizce tercih etmesidir. sonradan aklıma geldide bu oldukça olgun hanım 2000 yıldan fazla süredir yeryüzünde shangri-la denilen ölümsüzlük havuzunda çeviri yapmak için bolca zamanı olmuştur. taktir etmek gerek yapımcıları.

ölüleri uyandırma taktiğini evde bizzat test ettim hatta ölümsüzlüğümden (varsa tabi) vazgeçtim pek etkli olmadı. izleyelim ama etkisinde kalmayalım.

--- spoiler ---
  • dün seyretim, yetileri nfl'deki hakemlerden seçmişler. touchdown kararı veriyor pezevenkler.
hesabın var mı? giriş yap