• the beatlesın help albümünden pek neşeli bir şarkı, danset benle diye yalvaran cinsinden

we said our good-byes
    love was in your eyes
    now today i find
    you have changed your mind
    treat me like you did the night before

were you telling lies?
    was i so unwise
    when i held you near
    you were so sincere
    treat me like you did the night before, yeah

last night is the night i will remember you by
    when i think of things we did
    it makes me wanna cry

we said our good-byes
    love was in your eyes
    now today i find
    you have changed your mind
    treat me like you did the night before, yes

when i held you near
    you were so sincere

last night is the night i will remember you by
    when i think of things we did
    it makes me wanna cry

were you telling lies?
    was i so unwise
    when i held you near
    you were so sincere
    like the night before
  • riverside'ın son model albümü wasteland'de kapanışı yapan şarkı. 3:58 süresiyle 9. sırada yer alıyor. ayrıca açılış parçası the day after ile birlikte iyi bir ikili oluşturabilirlermiş gibi geliyor ilk bakışta ama sadece basit bir kelime oyunuymus :(

close your eyes
    don't be afraid
    ı'm with you
    this place is safe
    we found a camp
    we have supplies
    they will let us stay the night

close your eyes
    ı'll tuck you in
    mum will sing
    to make you sleep
    don't mind the noise
    they're just the bombs
    a part of music for this song

when the night
    begins to fall
    you and ı
    ın a safety zone
    the former world
    shall not return
    but we'll survive intact
    again
  • bilinçli bir tercih de olabilir gerçi ama bu filmin konusu yok. üç arkadaş kendi aralarında takılıyorlar sadece. ben pek eğlenmedim. tek başına izleyecekler için tavsiye etmem, arkadaş grubuyla daha zevkli hale gelebilir. ayrıca pineapple express'e göre ''kafası daha dumanlı'' diyebilirim. aynı zamanda big'i de anımsatan en keyifli anı runaway'i söyledikleri sahne.
  • aynı ekipten yeni bir 50/50 beklerken yeni bir the interview ile karşılaşacağız, fragmandan bunu çıkardım.

(bkz: #47928502)
  • help albümünün ikinci şarkısı, paul mccartney bestesi.

the beatles'ın en az bilinen şarkılarından biridir. ana vokalde paul, back vokallerde john lennon ve george harrison yer almış.

paul, şarkıyı "soru-cevap" yapısı üzerine kurmuş.

muzikolog walter everett bu şarkı için, "biraz daha yavaş çalınsa kinks ya da animals şarkısı olurdu" demiş.

john, höhner marka bir elektro piyano çalmış bu şarkıda.

şarkının solo gitarlarını paul ve george birlikte çalmış. birden fazla üyenin solo çaldığı ender şarkılardandır. diğer örnekler için; (bkz: and your bird can sing), (bkz: the end)
  • ahaha seviyorum bu tarz filmleri. kesinlikle izlerken eğleneceğiniz bir film.

--- spoiler ---

yahudi adam, mesihi çarmıha geriyor.*

--- spoiler ---

benzer filmleri sevenlere;
    (bkz: harold & kumar go to white castle)
    (bkz: harold & kumar escape from guantanamo bay)
    (bkz: a very harold & kumar christmas)
  • hiç yorum yapılmamış olmasına çok şaşırdığım, 1988 yapımı keanu reeves'in ilk defa uzun metrajlı bir filmde başrol oynadığı * eğlencelik film.

90'larda çocuk ve ergen olan tayfanın bu filmi hatırlamaması imkansız, çünkü show tv'de bir öğleden sonrası kuşağında izlemiştim. tek izleyen ben değilimdir heralde. hatta speed filminden sonra izlemiştim de "aa, bu herif hız tuzağındaki polis değil mi?" diye ufak bir şoka girerek şaşırdığımı net hatırlıyorum.

filmimiz, okulun en popüler kızının arkadaşları ile girdiği iddiayı kaybetmesi neticesinde yine aynı okulun en eziği ile (ki anlayacağınız gibi bu kişi keanu abimiz oluyor) lise balosuna gitmesi sırasında başa gelen bazı olaylar sonucu kızın meksikalı biz pezoya satılması ile başlıyor. aslında tam öyle başlamıyor da, keanu tek başına terkedilmiş bir sokakta uyanırken başlıyor, kızın pezoya satılmasını rüya sanıyor, işte ilk 15 dakikada kızın iddiası, bunun ezikliği falan hızla geçiliyor, en sonunda olanların rüya olmadığını anlıyor keanu bey. sonra gayet keyifli bir şekilde bu eziğin kahraman haline gelerek, genellikle zeka oyunları ve şapşallıklar ile kızı pezonun elinden kurtarması anlatılıyor. güzel filmdir.

entryi sonlandırmadan önce imdb puanını kontrol ettim; 6,3 imiş ki bence bu poyint ile imdb puanı 7.0'ın altında olan muhteşem filmler kategorisini en alt sıralardan zorlayabilir. ayrıca keanu efendinin tıfıl halleri ve oyunculuğu şimdiye göre değerlendirilebilir. tavsiye ettim gitti efenim.

edit: geberik 'in uyarısına istinaden keanu bey'in ilk uzun metrajlı filmi flying (uçarcasına) filmi imiş.
  • yeni hooverphonic şarkısı/singılı*. şarkıyı dinlerken grubun yeni solisti noémie wolfs'un sesini çabucak bellemekte hiç zorluk çekmiyorsunuz; şarkı da sizi gülümsetip geçmişte olanları yad etmenizi sağlıyor sanki.

geç gelen afredit: bağımlılık yapan şarkıdır ayrıca; dün gece ilk kez duyduğumdan beri dinlemeden duramıyorum.
  • the hangover tarzı komedi sevenlerin beğenebileceği 2015 yapımı amerikan filmi...
  • yaklaşık iki yıldır uyanma, dinlenme, uzaklara dalma, her şeyi siktiredip işine bakma anlarımın fitilini ateşleyen şarkı.
    hooverphonic i media player ımın baş koşesine oturtmama sebep olmuştur aynı zamanda.
hesabın var mı? giriş yap