• çok güzel film, ama 3. entryi girdiğime göre gerekli ilgiyi görmeyen film. hedefteki adam diye çevrilmiş. bond serisinin bir filmi gibi. baştan sona izletiyor. gidecek film bulamayanlara, abuk yerli filmleri tercih edenlere tavsiye edilir. kafa dağıtmak için birebir. bana göre the expendables 3'ten daha güzel. pierce brosnan abimizin karizmasında bir gerileme yok. seviyorum böyle kendine özgü bir havası olan filmleri.
  • --- spoiler ---
    sana ne isim taktığımızı biliyor musun, peter?

kasım adamı*

çünkü geçtiğin yerlerde, yaşayan hiçbir şey kalmıyor.
    --- spoiler ---
  • arkasında mi6 olsa ve içinde de teknolociks silahlar bulunsa (sadece canlı kameralı hexacopter ile yetiniyoruz), yemin ediyorum yeni bi james bond filmi lam bu diyebileceğim bir filmdi.

pierce brosnan abimize saygılar sunduran bir film.
  • çok şey beklemeden, zaman geçirmek adına izlenebilecek bir film. pierce brosnan, bond'u özlemiş belli ki. yıllar sonra tekrar dövüşmeli, öldürmeli, ajanlı bir filmde yer almış. liam neeson'ın izinden gidip bu yaşta da aksiyon oyuncusu olabileceğini kanıtlamış. brosnan filmi sürüklüyor. ona yüksek ihtimalle şu filmden sonra aksiyon kulvarına hapsedilecek olan luke bracey, gene bir aksiyon filminde yer alan-güzelliğiyle baş döndüren olga kurylenko eşlik ediyorlar. öykü, tahmin edileceği üzere bourne'un açtığı yoldan ilerliyor (o açılan yoldan daniel craig'li bond'lar da geçiyor). dövüş var, patlama çatlama var, araba-motor takip sahneleri var, iki baş karakteri (brosnan vs bracey) karşı karşıya getirip dövüştürme var. izleyiciyi eğlendirecek bu sekanslar politik bir öyküyle harmanlanmış. cia'nın çeçenistan'da yol açtığı savaş, yapılan katliamlar filmin özünü oluşturuyor. sonrası gerçekleri ortaya çıkarma, intikam alma vs. olga'ya teslim edilen öykü/karakter daha iyi işlense çarpıcı olabilirdi. zira hep yaşanan şeyler var bu öyküde. aslında bayağı güncel bir öykü anlatılıyor. o yüzden şaşırmadım desem yalan olur. zira bu türden filmlerde halen 80'lerdeki öyküler işleniyor. neyse. klişelere ve yukarıda belirtildiği gibi teknolojinin göze soka soka "yanlış" kullanılmasına rağmen ve birtakım eksik gedikleri es geçersek eğlenceli bir film. beklemediğim kadar eğlendim. kötü görünüyordu fragmanlardan. hani bir kez daha revize edilseydi senaryo ortaya iyi bir aksiyon filmi çıkabilirdi. şu haliyle izleyip eğlenip unutulacak, vasat bir film.
  • 13. dakikada amerikalıların moskova'nın ortasında dron ucurduğunu görüp, nooluyo lan dedim. akabindeki sahnede eleman, yine sokak ortasında operasyon kıyafetli 3 tane fsb ajanını öldürünce izlemeyi bıraktığım filmdir.

guzel abim, bunu başka bir ülkede yapsan bir nebze kabul ederim de, moskova'nın ortasında yaparsan sana cevabım tek:

http://www.youtube.com/watch?v=cgy2utjp1kk
  • bana göre hoş bir film olmuş. aksiyonu var, ajancılık muhabbetleri var. eee? vakit geçirmek için daha ne?

bu arada bir pierce brosnan kolay yetişmiyor. adam ajan karakteri oynamak için yaratılmış. kiefer sutherland de öyledir bak. böyle roller bu adamlara yakışıyor...

keşke hiç yaşlanmasaydı da james bond'u hep brosnan oynasaydı. oynamasa bile bu ve bunun gibi filmlerle idare edebiliriz.
  • içerisinde bir sürü kurgu hatası barındıran aksiyon filmi. misal birinin kafasına tutulan silah bir açıdan walther, diğer açıdan sig sauer oluveriyor, olay döngüsü tam kahramanlarımızın işine gelecek şekilde gerçekleşiyor gibi gibi.

lakin aksiyon filmi izlemek ve pierce brosnan'ı tekrar ajan olarak görmek isteyenlere fena zaman geçirtmiyor.
  • pierce brosnan'ı ajan olarak karşımıza çıkaracak olan aksiyon gerilim filmi. olga kurylenko filmin kadın başrol oyuncusu. bond ile başka bond'un bond kızı bir filmde bir araya geliyor.

edit: fragman
  • ben anlamıyorum cidden ya... buradakilerin beğendiğini ben beğenmem, benim beğendiğim de beğenilmez... ne iş!? siz örgüt müsünüz? siz sendika mısınız? siz bilirkişi misiniz? siz uzman mısınız? siz kimsiniz sayın amına koduklarım!?

uzun zamandır sikko film izlememe eksikliğimi bu filmle giderdim... beğenenler olga'nın o malum sahnesi haricinde neyini beğenmiş onu da çok merak ediyorum... aksiyon sahnelerinde de basmışlar slow-motion'ı 80 dakikalık film olmuş sana 2 saat!

izlemeyenler varsa oooooo pierce brosnan var diye atlamasın... bu film bildiğin nicolas cage filmi yahu!
  • (bkz: çöpe giden 108 dk)

lan bu the 100'de oynayan eliza taylor filmde niye vardı, niye başına o şey geldi, filme katkısı neydi anlamadım mk. olga kurylenko'nun insanı salağa çeviren güzelliği dışında, bu kadar boktan bir filme harcanan her saniyeye yazık.
hesabın var mı? giriş yap