• bu film, atfolunduğu gibi sıradışı yada bir mihenk taşı değildir. hayatında, biraz rahatsız edici olan ve bir mesaj ya da metaforlar üzerine kurulu toplam üç film bile izlememiş herkes bu filmi yerlere göklere koyamıyor. diğer yandan ise bu türde film izlemiş olmasının tek sebebi netflixte popüler kategoriden çıkmış olması olan tayfa da ay ömrümden bilmemkaç dakika çaldı, ne kötü film triplerinde. bbuaz film izlemiş ve hakkında konuşmak için sıraya girmiş izleyici manyaklığının bir benzerini de marriage story'de görmüştük. sakin.

the platform, öyle ya da böyle bir derinliği, bir derdi, katmanlı bir yapısı, metaforlar arasında dönen bir dünyası, yer yer kendini çürüten bir algoritması ve ilişkilendirmesi olan vasat üstü bir filmdir benim gözümde. ne kötü ne de vay anasını diyecek kadar iyi yani. selâm verdiği diğer eserler, üzerinde durduğu felsefeler, atıfta bulunduğu dünya görüşleri, siyasi, ahlâki ve dini göndermelerini (ki çok müthiş bir bilgi seline ihtiyaç yok anlamak için) takip edebilmek ya da görebilmek için az çok bir altyapı gerekebilir. ha bu işaretleri görmeseniz ya da hiç bilmeseniz ne olur, vallahi çok bir kaybınız olmaz, hissiyatınızla da gayet yerinde sonuçlara varabilirsiniz. en insancıl ve toplumcul kısımlarını yakalayıp anlayabilirsiniz.
    abartısız, sakin izlenceler. esen kalın.
  • mesaj mesaj mesaj mesaj. meşazını aldım galder gaztelu-urrutia kardeşim, sinema sektörünün büyümesi için evet diyorum, sen de var mısın quentin tarantino abi *. filmde anlatılmak istenen her şey buraya yazılmış o yüzden bende oluşturduğu duyguları yazayım (her zaman yaptığım gibi). bir şeyler anlatmaya çalıştığı için çoğu hollywood yapımına ve türk sinemasının büyük bir bölümüne tercih edeceğim bir film olmuş. ama ben mesaj kaygısı güden filmlerden ziyade doğal filmleri daha çok seviyorum. o yüzden beğenerek izlediğim bir film olmadı. film beni içine almadı. yaşadığım yahut yaşama ihtimalimin olduğu şeyleri anlatan filmleri daha çok severim. ama yinede boş, beleş bir film olmadığı için karantina günlerinde izlenebilir.
  • çok zorlama film olmuş. yok mesaj verdi, isa dedi, mesih dedi, çık şu dala bak dedi. 6/10
  • the platform 2'nin geleceği mesajını veren etkileyici bir gerilim filmidir.
  • yapacağınız filmi de o filmin sonunu da o aşağı yukarı giden platformu da götünüze sokun a ibinalar içimiz daraldı amını siktiğimin karantina günlerinde
  • 50’inci ya da 300‘üncü katta olmanin arasinda hicbir farkin olmadigi, seyircinin ilk dakikalarda caktigi anafikir disinda ise pek icerik sunmayan, yine de izlenmesi keyifli olan bir film.
  • ders niteliğinde film yapmış adamlar.
    keşke saraydakiler burada sınansa.
  • güzel film izlenebilir. öyle methiyeler dizmeye gerek yok ortalama bir film işte. vermek istediği mesajları gözünüze sokması biraz rahatsız ediyor insanı hatta.
  • nesinin beğenildiğini asla anlayamadığım film. üzerine konuşmaya bile gerek duyulmaması gerek
    3/10
  • ekşisözlük hiçbir siki beğenmeme timi de geldiyse bu film izlemeye değer demektir.
hesabın var mı? giriş yap