aynı isimde "the red pill (video oyunu)" başlığı da var
641 entry daha
  • pekiii, surada hanimlarin daha iyi cerrah oldugunu soyluyor: http://www.deccanchronicle.com/…kill-you-study.html

skeptik komunitesi de arastirmada sorun gormemis. tabii populer bilim haberi oldugu icin mubalaga var, ancak yanlis da degil deniyor: https://skeptics.stackexchange.com/…ely-to-kill-you

dev bir calisma degil, ama tersini isaret eden sifir tane calisma var ve metodu duzgun.

bunlarin isiginda, sen, red pillci kardesim, seninle guzel guzel takilirken, erkek basimiza shroom yiyip goktasi yagmuru seyrettigimiz bir kamp gezisinden donerken, kaza yaptik. kalp kapakcigina halel geldi.

ameliyata girmek uzeresin, ben de elbette yaninda refakatteyim. sana bir kadin bir erkek cerrah adi soyluyorum (berke ve burcu diyelim) sec diye. ikisini de tanimiyorsun, ve sadece bu cinsiyet degiskeni uzerinden hizli bi secim yapman lazim.

bu yukaridaki calisma secimini etkiler mi ve ne secersin? yeterince pragmatik davranabilir misin yoksa cinsiyet onyargilarin seni manipule eder mi?
  • bu akımsı hedenin müritleri güya bir erkeğin kendini geliştirmesini, boş zamanlarını kişisel gelişiminden yana kullanmasını falan öğütlüyor ama ne hikmetse her fırsatta hatırı sayılır bir vakit ayırıp sözlükteki her başlığa wall of text'ler döşeyerek ne kadar haklı olduklarını, kadınların ve kendileri gibi düşünmeyen erkeklerin ne kadar aşağılık canlılar olduğunu sürekli tekrarlayarak sanal mastürbasyon yapıyorlar. çok acayip kafalar.
  • tamam okuduk anladık sevgili hapçı arkadaşlar ama ben şeyi anlamıyorum. neden rol yapmak zorunda kalıyoruz? ulan onca sevgilim oldu hiç rol yapmadım. acaba rol yaptım ama farkında mı değildim. ya da 1 senedir yalnızım, bu süre içerisinde yeni bir oyun kuruldu ve oyunun en büyük kuralı rol yapmak mı oldu.

neden birileriyle arkadaş olmak ya da sevgili falan olmak için yazmamak, kötü davranmak falan gerekiyor. neden herkes olduğu gibi görünmemeli onu anlamıyorum.
  • kadınlar da erkekler de doğalarına aykırı şekilde hareket etmemeli diye savunulan hede; evrimin bizi şekillendirdiği mevcut halimize sadık kalmalıyız.
    buna göre evrim henüz insanlara kanat takmadığına göre uçak yaparak evrime karşı geliyoruz, zaten o yükseklikteki basınç ve düşük ısılar insan doğasına aykırı.
    keza dağcılar yaptıkları tırmanışlarla evrim tanrısına karşı geliyorlar.
    milyonlarca yıllık evrimin son elli bin yılında yiyeceklerini pişirmeye başlayan homo sapiens'de bu anlamda yanlış yapıyor, yiyeceklerimizi çiğ yemeliyiz, çünkü evrim.
    örnekler çoğaltılabilinir.
    evrim (kelime kökenine zıt olarak) bağlamından çıkarılarak bir tanrı haline getirilmeye çalışılıyor. sonra da kendi karanlık doğalarından kaynaklanan her saçmalık bu uydurmasyon tanrıya havale ediliyor, bu saçmalıklara prestij ve geçerlilik atfediliyor.
    dinlerin binlerce yıldır yaptığı da farklı değil, tabi 21.yy'da ibrahimi dinler gibi yeni bir din pazarlamak kolay değil, evrim diyeceksiniz, quantum diyeceksiniz birşeyler bulacaksınız. işte üç tutam çakma bilimsellik de kattın mı; mantıksızmış deli saçmasıymış ne önemi var. inanmayan cehenemlik kafir olmaz da, sjw olur meriç olur; aynı kavramlar, isimleri farklı.
    ha bu yeni din bize ne vadediyor, cenneti bu dünyada bulacaksınız; huriler ayağınıza gelecek. bunları farklı kelimelerle aylar önce de yazdık. din ile bir başka benzerliği de takipçilerinin fanatizmi, ritüel ve jargonlar yaratıp bunlara kutsallık atfetmeleri...
    mesihlerin peşine hep hayatta hayalkırıklığına uğramış, çıkmazda olduğunu düşünen insanlar gider ve yeniden doğduklarına inanırlar. bir sonraki aşama aslında bir bokun değişmediğinin farkedilmesidir, mesih bir işe yaramamıştır ama suçlusu buna inanmayan kafirlerdir ve hep beraber kıyamet beklenmeye başlanır. kıyamet kopmalıdır ve mesihle takipçilerine inanmayan ve onlarla taşşak geçen kafirler (meriçler) de belalarını bulmalıdır. bizim de kıyametimiz kadınların hakim olduğu erkeklerin ezildiği dünyadır, red pill'cilerle taşşak geçmeye devam edersek sonunda cehennemimize kavuşacağımızı savunurlar.
  • benim red pill'den kendime çıkardığım ve düşünce sistemime yerleştirdiğim çıkarım şudur:

bir feminist olarak, erkekler üzerindeki sosyal baskıların ve hukuki sorumlulukların azalmasını istiyorum. hesap ödemek, daha fazla çalışmak, "pozitif ayrımcılık"la baş etmek istemiyorum. sevgilimin sokakta tek başına yürüyememesini, kadın arkadaşlarımın beni statümle ve kazandığım parayla değerlendirmesini, duygusal anlamda zorluklar yaşadığımda çevremdekiler tarafından "ezik" olarak nitelendirilmeyi istemiyorum. kısacası, kadın ve erkek için toplum tarafından biçilmiş rollerin ve bunların etkilerinin yok olmasını istiyorum. herkesin bir birey olarak değerlendirilmesini, cinsiyetler arasındaki biyolojik ve sosyal farklılıkların bireyleri ve toplumları şekillendirmemesini istiyorum. kısaca, toplumun çoğunluğunun( kadın ve erkek) geri kalmış ve modern hayatta pratik olmayan, insanları mutsuzluğa ve strese iten, kısıtlayan cinsiyetçi yaklaşımlarından arınmaları lazım. modern hayat bunu gerektirir.

tabi bu bir rüya. istediklerimin şu anda gerçekleşmeyeceğinin, bunun için çok fazla toplum mühendisliğinin gerektiğinin de farkındayım. o yüzden bir kadınla iletişim halindeyken kendime şunu soruyorum: bu kadın hipergami'nin getirdiği davranışları mı sergiliyor? beni shit test'lere sokuyor mu?

evet dediğim her zaman red pill kafası ile konuşuyorum karşımdakine ve inanın, işe yarıyor. konuştuğum kadınlar, feminist diye takılanlardan bile olsa, daha kendi içlerinde oldukları bok çukurunun farkında değiller. bundan ben sorumlu değilim. bunu da çıkarıma kullanmakla yükümlüyüm, çünkü duygusal ve fiziksel ihtiyaçlarım var. o yüzden red pill.

sırf hayalimde kadın-erkek eşitliğinin yaşandığı toplumda değilim diye ihtiyacım olan duygusal ve fiziksel ihtiyaçları karşılamak için çok başarılı ve doğru tespitler içeren bir akımdan faydalanmamam geri zekalılık olur.

o yüzden kadınlar, ilk önce kendinize bir sorun: siz gerçekten feminist misiniz? kadın erkek eşit mi olmalı yoksa kadınlar daha da mı eşit olmalı? eğer 2. şıkkı seçiyorsanız kusura bakmayın, ben de size böyle davranırım. feminist değilsiniz ve erkek egemen toplumdan memnun musunuz? ben de size ona göre davranırım. bunu genel olarak yapmam, hepinizi birey olarak değerlendirir ve birey birey yaparım.

eğer seksist değilseniz, bir insanı sevebilecek, sağa sola bakmayacak, içten pazarlık yapmayacak gibi bir insansanız da; kusura bakmayın ilk önce size olabildiğince temkinli yaklaşırım. eşitlikçi düşüncelerimi size kolay kolay açmam, açsam bile size bir süre red pill yaklaşımıyla yaklaşırım yine de. açarsam ve düşündüğüm gibi biri değilseniz çünkü hayal kırıklığına uğramanın yanında bir de sizin tatavalarınıza maruz kalırım. bu da benim savunma mekanizmam. bunun düzelmesini, size birey gibi davranılmasını istiyorsanız, bunu önce kadın arkadaşlarınıza doğru yolu göstererek başarabilirsiniz. özetle: ben sizi shit testlerim.

meriç tiplemelerinin de sıkıntısı bu zaten. adamların oyunu size yaranmak, içinizde bulunduğunuz bok çukurunu (gerçek feministleri dışarıda tutuyorum) daha fazla bokla doldurup aradan pörtleyen poponuzu pompişlemek. "adam gibi adam", "erkeğin dibi", "kafası hariç 30 santim" kafasındaki hemcinslerim de zaten "ay hesabı o ödesin", "bana baksın", "hiçbir şey yapmadığım halde bana saygı duysun", "ben kadınım bana kadın gibi davranılması gerek" diyen kadınlarımızla aynı tefede, beş para etmezler.

feminist ve meriç olmayan bir adamın red pill'den kendine yaptığı çıkarım kısaca bu şekilde. oturun düşünün.
  • (#71437827)
    bu durumda bize jorah mormont (meriç) ve varys kalıyor; mümkünse ben de lannister hanesine girmek istiyorum (daha önce de başvurularım oldu kabul edilmedim)
    tyrion kontenjanı için başvurum kabul edilsin pls
1901 entry daha
hesabın var mı? giriş yap