• hopkins bu filmdeki yirmi dakikadan az bir performansıyla oskar almıştır. adam öyle bir "sir" işte.
  • 1991 yapımına göre gerçekten iyi bir film. jodie foster in tatlılığı güzelliğiyle anthony hopkins in oscarlık müthiş oyunculuğu birleşince ortaya böyle bir film çıkıyor zaten
  • bugün tam 22 sene olmuş gösterime gireli. dile kolay.

http://www.foxconnect.com/…-blu-ray-widescreen.html
  • goldberg varyasyonlarınin glenn gould versiyonu calmaktadir filmde; ben glenn gould'un yerinde olsam korkardim.
  • filmin görüntü yönetmeni tak fujimoto' dur.
    kendisi aynı zamanda the sixth sense filminin de görüntü yönetmenidir.
  • korku filmleri oldum olası saçma gelmiştir.bu filmle ilgili nereden ne şekilde aklımda bu şekilde kaldı bilmiyorum ama korku filmi lan bu saçmadır gibi bir algı kalmıştı.bu nedenden dolayı filmi izleme olayını yıllarca ertelemiş oldum.iyi kide öyle olmuş şu dar günde süper oldu doğrusu ilaç gibi geldi.

filme gelecek olursak ağalar bu filmle ilgili yapılan övgülerin yüzde 90 yerindedir.hani oscar alan filmler vardır biraz abartıdır izleyince lan buna mı bu kadar oscar dersiniz ya bu o filmlerden değil.filmi gerek oyuncu kadrosu gerek oyunculukları top noktada.şu adam yerine şu olsa denebilecek adam yok benim gözümde.filmle ilgili spoilera filan gerek yok zaten konu nettir bu gibi net konularda olayı etkileyici kılan oyunculuklar ve senaryodur bu ikisi gayet yerindedir.
  • böyle efsane bir filmi ancak izleyebildim, benim kafamda bu film; gelmiş geçmiş en korkunç filmdi. konusunu da sahnelerini de kafamda bambaşka canlandırmıştım her nedense.

ben filmi korku filmi zannederken film psikolojik, polisiye gerilim çıktı.

çok akıllıca, çok zekice yazılmış bir senaryo, muhteşem oyunculuklar falan tamam...

ama izleyici olarak beni doyurmadı bu film. insan yiyen, yamyam bir adamdan bahsediliyor ve onun bu vahşeti yeterince çıplak şekilde gösterilmiyor.
    hannibal, oturup adamın dalağını böbreğini yemeliydi, ama bunu sadece ucundan göstermekle yetinmişler, beni kesmedi.

böyle vahşet meraklısı falan değilim ancak filmde bahsi geçen şeyi, izleyiciyi inandırmak için biraz göstermelilerdi.

güzel bir filmdi onun dışında.
    bin yıllık filmi de ancak dün gece izleyebildim, bana da yazık.
  • çocukken izleyip unuttuğumu farkedip dün tekrar izlediğim psikolojik gerilim tarzında bir film.bu filmden küçükken çok korktuğumu hatırlarım."yamyam falan adam nasıl yiyo ya korkunç,cani bu adam" diyordum.meğersem konu çok farklıymış.
    bu dr.lecter bana çok sempatik geldi anasını.zekasıyla kendine hayran bırakıyor.küçükken korktuğum adama hayran oldum (bkz: anthony hopkins) müthiş bir oyunculuk var ortada.clarice ise çok antipatik.gerek sesi gerek tavırları.soğukluğu seziyosun.
    91 yapımına göre gayet güzel bir filmdir.izlemeyenler ya da benim gibi izleyip unutanlar tavsiyemdir. ayrıca (bkz: korkulacak bir şey yokmuş)
  • ne zaman hava pusluyken koruluk bir bolgeden gecsem acilis sahnesini hatirladigim film. o sahnenin acilisi, korulugun icindeki o sinematografi ve arkaplandaki muzigin uyumu muazzamdir. daha o andan nasil bir filmle karsiya karsiya oldugunuzu anlamanizi saglar; buhran dolu, urkunc, ve puslu.
  • muzikleri howard shore'un elinden cikmis olan film.
hesabın var mı? giriş yap