• arkadaşlarla birlikte eğlenmek, zaman geçirilicek bir film. öyle derin mesajları yok, bol aksiyon var, bol eğlence var.

--- spoiler ---

o değil de lostdaki ezik boone ian somerhalder dünyadaki en psikopat suikastçi olmuş. resmen kanım dondu köpeği öldürürken. damon olarak severdim kendisini ama miles olarak tiksindim resmen.

--- spoiler ---
  • izlenmemesi zaman kazandıracak bir davranış olur. filmdeki ilginç! bir sahne;

--- spoiler ---

filmdeki anton bogart karakterine araba ile çarpıyolar. eleman ayaklarını tampona dayıyo ve sırtı üzerinde kontrollü biçimde aranın gidiş yönünde sürüklenerek hedefine ateş ediyo. sahne devam ederken karaktere yakın plan giriyolar ve bir bakıyoruzki adam bariz biçimde ayaklarından çekiliyormuşcasına ters yönde hareket ediyo. eh be abiler bi kere mi izlemediniz filmi montajdan sonra.. bu gibi özensiz sahneler bulmak mümkün filmde.
    --- spoiler ---
  • aldığım ilk bluray film. mediamerkt'te 9.90'a satıyorlardı, alayım dedim.

filme gelirsek;

--- spoiler ---

dünyanın en iyi 30 suikastçısı denmiş. fakat 3-4 tanesi hariç geriye kalanı gayet de amatördü.

kelly hu'nun oyunculuğunu pek beğenmesem de ian somerhalder döktürmüş yine.

pederin 1'e 500 oranı sürpriz yada sistem kuponlarında değerlendirilebilirdi. o kadar para yatıran adamdan bunu gören oldu mu acaba?

son olarak filmdeki mantık hatası: peder çipi kusunca oyundan atıldı direkt. ee ama sonra joshua kızdan çipi aldı gitti son saniyede o oyunu kuran piçe yedirdi. çipin kızdan çıktığı anda devredışı kalması gerekmez miydi sayın seyirciler?

--- spoiler ---

sonuç olarak bakarsak aksiyonu yerinde güzel bir macera filmi. haftasonu 2 saatliğine kafa dağıtmak için ideal.
  • --- spoiler ---

(bkz: the hunger games)

konu birebir aynı ama hunger games de oyun için yüksek bütçe ayrılarak özel bir platform oluşturulmuş, bu filmde ise platform sokaklar. keyifli bir film olmasının yanında robert carlyle hayranlığını artırmakta.

--- spoiler ---
  • bu tarz filmleri oldum olası sevmişimdir. usta dövüşçüler , savaş mücadele , sonunda 1 kazananın olması. bu yüzden midir bilmiyorum filmde kusur arayamıyorum. sadece 30 suikastçinin en fazla 5-6 sı ön planda . bunun yerine daha çok ön plana oyuncu çıkartsalar , hepsinin farklı özelliği olsa çok daha tutulurdu diye düşünüyorum. 6/10 hakeder . (714)
  • aksiyon severlerin bayılacağı bir film. belki defalarca işlenmiş bir konu olmasına rağmen dinmeyen aksiyon, karakter zenginliği, gore sahneleri ve finali ile klişe olmaktan çıkıyor. lai lai zhen favori karakterlerim arasına girdi ama ving rhames'i de yadırgadım açıkçası; bir aktör olarak severim ama bu başrole başka biri hatta aksiyon sinemasında popüler biri seçilseymiş daha iyi olacakmış.
  • herkes filmden bahsetmiş. kitap okuyan yok muu:))
  • squid game izledikten sonra hatırladığım, 4 kez izlemiş olduğum 2009 yapımlı efsane aksiyon filmi.
hesabın var mı? giriş yap