• ülker ya da eti çıkarsa yüzüne bile bakılmayacak bir çikolata hakkında doğru bir tespit. üzerinde swiss mwiss yazıyor o zaman güzeldir mantığı.

çokonat hepsini tokatlar.
  • içten içe desteklediğim ama söyleyecek cesareti kendimde bulamadığım acımasız bir gerçek. herhangi bir milka tokatlar tobleron'u.
  • en çok da içindeki minik krokanlardan sebep +1'imle katıldığım önerme. artı fazla tatlı, saf çikolata lezzeti vermiyor.
  • yıllardır düşünüp linç edilmekten korktuğum için dile getiremediğim gerçektir.

piramit benzeri yapısıyla yerken insanın damağına çivi çakılıyormuş etkisi yaratır. yedikten sonra diş aralarında kalan yapış yapış şeyler adeta hayattan soğutur.

iddia ediyorum basic babaanne evi itemi olan bayramlık ender marka çikolatalar bile toblerone'u tek eliyle tokatlar.
  • senelerdir kendime bile söyleyemediğim bir gerçek tokat gibi vurmuştur yüzüme.
    pandoranın kutusu açılmıştır.
    toblerone önlenemez düşüşe geçmiştir.
    evet. tek karizması şekli olan çikolatadır.
    tablet şekilli olsa adını bile anmazdık.
  • şöyle de karikatürize edilmiştir.
  • (bkz: goruyorum ve arttiriyorum)

tabiki zevkler tartisilmaz ama yurtdisinda o kadar albenisi yoktur.
  • tadelle bunun eline dört kere verir ama pahalı namussuz. kedi çükü kadar ama 2,5 tl büyüğünü alsan 5 tl
  • "toblerone overrated bir çikolatadır" demenin başka yolu.

arkadaşlara katılıyorum, beni de yazın "toblerone'da bu kadar matah ne olduğunu anlamayanlar" listesine.
    illa pahalı bi çikolata yiyeceksem magnum'un kalıp çikolatasını yerim.

(bkz: magnum çikolata)
    (bkz: magnum pure chocolate)

edit: "illa pahalı çikolata yiyeceksem" deyince, kaliteyi fiyatla ölçtüğümüzü sananlar olmuş. bu yüzden ekstra bi açıklama düşelim şuraya ve diyelim ki, "mesele toblerone'un verdiğim paraya değmiyor, magnum'un ise değiyor olması". evet...
  • altına imzamı tereddütsüz atacağım tespit.

balon ki ne balon.
hesabın var mı? giriş yap