• 8000 dolar kazandığına göre dikey geçiş yapmış demektir
  • zengin adamın batışı bile keyifli amk. kenworth almış hayvan gibi geziyor.

edit: kenworth demiştim ama değilmiş. (bkz: #84014954)
  • bu adam geçen sene twitter'da refli kripto para linki paylaşıyordu. tolga karel bile tır şoförlüğüne başladıysa bizim sözlükteki no name refciler götünü siktirmeye başlamıştır çoktan.*
  • amerikada tır şoförlüğü yaparak beni kıskandıran durum.
    tamer karadağlı'nın da hobi olarak amerikada tır şoförlüğü yaptığını okumuştum bir yerde. güzel bir olay olsa gerek. aslında karavanla gezmek isterdim. dert tasa olmayacak atlayacaksın karavana gezeceksin amerikayı.
    sen hayal etme gustavo bokunu çıkarıyorsun. bak mesai de bitti haydi eve git.
  • tolga karel i tırcı yapan market bize neler yapmaz. bitcoin'in şakaya gelmeyeceğini bir kez daha göstermiş oldular.
  • acilin amerika’dan tir soforu geldi. entry’i de tirdan yaziyorum hahah.

bilgisayar basinda 2 saat ets2 oynayinca gercek hayati da oyle saniyorsunuz ama oyle degil canlarim. ailenizi/esinizi/cocugunuzu arkadaslarinizi ayda 1-2 kez gorebilince, -25 derecede tir ariza yapip dag basinda kaldiginizda, yaptiginiz en buyuk sosyallik kulakliktan radyo dinlemek olunca, karin kaslariniz varken 3 ayda gobeginiz yere degince ya da gunde min 11 saat oturmaktan gotunuz kare olunca anlarsiniz nasil oldugunu.

parasi iyi mi? ıyi. ama o parayi harcayacak vaktiniz ve sosyalliginiz olmayinca cok bi anlami olmuyor paranin.

ha sen niye yapiyorsun derseniz ben kendi istedigim meslegi yapana kadar gecici olarak yapiyorum ve uzun yol degil yerel calisiyorum. hergun ev, saglikli bir yasam. karin kasli tirci mi olur lan :)

tolga’ya da onerim sektorde devam edecekse kendi tirini alip bizim sektore gecsin. (araba tasimaciligi) cok daha rahat.
  • tolga’nın amerika’da iş bulabildiğini gösteren haberdir. eminim mutludur.

sscb dağıldıktan sonra 90lı yıllarda türkiye’ye çalışmaya gelen insanlar vardı. “nataşa” diye tabir edilen bu insanlarla ilgili hep konuşulurdu: bu kadın aslında şöyle iyi piyanistmiş, ünlü bir tiyatrocuymuş, tıp okumuş, balerinmiş gibi. bu tip haberler bana hep o yılları hatırlatır.
  • abd'de tir soforlugunu guzelleyenler var aranizda ama interstate otobanlarda suren gerizekalilari, kazalari ve guvenlik problemlerini bilmediginiz icin uzaktan gozunuze guzel geliyor.

tir soforlugu riskli istir amerikada, bu yuzden de maasi iyidir. bunun hirlisi hirsizi var. uzun mesafede tiri cekip dinleneceksin, iceride uyurken birisinin gelip kafana sikmayacagindan nasil emin olacaksin? gibi bir suru guvenlik sikintisi var bu islerin.

cunku malum abd'de silahlanma anayasal bir hak.

turkiye'deki dinamiklerle dusunup abd'de tir soforlugu cok guzel bir sey sanmayin yani. zor is. devasa tiri duzgun kullanmak zorunda olmakla birlikte trafikteki bir suru gerizekaliyla da ugrasmak zorundasiniz. (sicilinize bir kaza girerse baska sirkette zor is bulursunuz tir soforu olarak.)

tir soforleri guvenliklerini nasil sagliyor merak ederseniz, surada anlatilmis biraz:
    https://www.fleetowner.com/…protect-themselves-road

interstate'lere iliskin, bir tanidigim 2 yil once buyuk kaza gecirmisti. 18 wheeler tirlardan biri arkadan vurup yoldan savurdu adami. buyuk kasali isuzu kamyonla savruldu, taklalar atti adam. interstate otobanlar vah$i orman gibi.
  • yurtdisinda sade bir hayati tercih etmis bir aile babasidir. instagram fotograflarindan mutlulugu okunuyor. aradigi hayat kalitesini turkiye'de dandik yapimlarda oyunculuk yaparak degil, chicago'da tir soforlugu yaparak bulmus.

mutlulugun tanimi herkes icin farkli. kendisine selam olsun, kazasiz belasiz seferler dilerim.
  • amerika'da tır şoförü olmak kötü bir şey değil ki, hatta keşke abd'de yaşayıp tır şoförü olsaydım, tır şoförlüğünün yapılacağı en güzel memleket. neyse ben gidip american truck simulator oynayıp kendimi avutayım.
hesabın var mı? giriş yap