• amerikan dizisi izleyip "ama amerika propagandası yapıyorlar" demek nasıl bir kafa acaba. istemiyorsan seyretme git elde kılıç kalkan diriliş ertuğrul falan izle.

diziye gelirsek seyrettiğim ilk üç bölüm gayet güzeldi. 24'ten beri böyle güzel ve kaliteli aksiyon dizisi gelmemişti.
  • birinci sezon altıncı bölümünde gecen "relax aminakoyayim" kısmı dünyanın en iyi oyunculuğudur.
  • ilk sezonu müthiş olan dizi..

ikinci sezon ise biraz vasat kalmış ama senaryo olarak ülkemizdeki malum kişiyi fazlasıyla hatırlatan bir yapım olmuş.. yani ikinci sezonu direkt burada çekselermiş hiç sırıtmazmış.. demekki az gelişmiş ülkelerin kaderinde var bu şekilde yönetilmek.. yazık lan!
  • dizi bir solukta izlenecek kadar güzel olmuş. tom clancy standartlarına uygun bir dizi. özellikle türkiye'de geçen bölümler çok başarılı. genelde türkiye'de geçen sahneler doğallıktan çok uzak olduğundan göze batardı. burada gayet gerçekçi işlenmiş.

in the fade'den hatırladığımız numan acar, tony karakteri için mükemmel bir seçim olmuş. "relax amk relax" ya da "geography is destiny" gibi repliklerin hakkını sonuna kadar vermiş.

yalnız adana'da neden ankara havası çaldıklarını anlamadım. sanırım danışmanlardan birisi bunlara türkler yolda hep ankara havası dinler, güle oynaya yolculuk yapar falan dedi*
  • --- spoiler ---

dizinin türkiyede geçen sahneleri var. hatta bir bölüm neredeyse komple türkiye'de geçiyor.
    bölümde tony'nin coğrayfa kaderdir lafı hayatımızı özetleyen bir laf.

genelde türkçe diyaloglar da hiç kötü değildi hatta relax amk
    --- spoiler ---
  • az önce 1. sezon 6. bölümde "hop hop hoplaa çekirrge, zıp zıp zıplaa çekirgee"yi duyunca patladım ve tüm ciddiyetimi kaybettim.

merak edenler için tam burası. az ilerisinde de kaçakçı ve suriye'den getirdiği kadınları kerhanede pazarlayan bir türk coğrafya kaderdir dedi. adamların dizi yazarları bile bizim siyasi gündemimizi ve sloganlarımızı bilecek kadar iyi çalışmışlar.
  • ilk iki sezonu ortalama olsa da üçüncü sezonunda gayet güzel bir ritim yakalayan dizi. klasik aksiyon dizisinden beklentileriniz neyse karşılar.
  • — spoiler —

birinci bölümdeki saldırı sahnesi baştan aşağı saçmalıktır.

1. üs bölgesinin çevresi karanlık olmaz. spotlarla ışıl ışıl aydınlatılır.
    2. bir aracın önceden haber vermeksizin üssü o kadar yaklaşmasına izin verilmez. uzaktan roketatar ile vurulur.
    3. araçların üs bölgesinin kapısına hızla yaklaşmasını önleyecek viraj engelleri konur. bunlar en az 50 metre uzaktan başlar.
    4. üst bölgelerinde tank olur. tank dışarı bakan bir yükseltide durur.
    5. zırhlı araçlarda sürekli nöbetçi bekler, en küçük alarm durumunda zırhlı araçlar mobilize edilir.

daha böyle en az 15 saçmalık yazarım ama itiraf edeyim yazmaktan sıkıldım.
  • berlin station dizisin yanında olmamıştır. ilk sezonu güzel, ikinci sezonu vasat bir dizidir. üçüncü sezonu için edit yapacağım. şunu da söylemek lazım, bu tarz diziler sürekli çıkmadığı için her türlü izlenir. gönül isterdi ki berlin station dizisi hiç bitmeseydi.
  • gecenin dördünde kahkaha atmamdan mütevellit ev halkının uyanmasına sebep olan dizi.

cia ajanlarıyla kaçakçılar birden silahlarını çeker.
    antepli pezevenk ortamı sakinleştirmek için can hıraş bağırır:

“relax amına koyım relax”

ingilizce öğrenmek için izlediğim dizide öğrendiğim şeye bak.
hesabın var mı? giriş yap