• sungun babacan'ı akla getirir.
  • oyunculuğu hep tek tip olduğu için kendisi için süper bir aktördür diyemem. bu konuda bir beğeniden bahsetmek bile bence marlon brando, de niro, al paçino, jack nicholson, daniel day-lewis gibi aktörlere hakaret olur.

ama şu da bir gerçek ki, hep aynı adamı oynamasına rağmen kendisini severek izletmeyi de başarıyor. ben bugüne kadar hiçbir zaman “aaa yine tom cruise’u oynamış” diye şikayet etmedim; hangi filmi çıkarsa çıksın tereddüt etmeden izledim.

bence başarısının 2 sebebi var:
    1)gerçekten kaliteli yapımları seçmeyi iyi biliyor. kuru aksiyon bile olsa, filmin hep belirli bir standardın üzerinde olmasına ve kalitesine önem veriyor. işte ben bu standarttan memnun olduğum için de bayılarak izliyorum.
    2) gerçekten ortaya bir emek koyuyor, ucuza kaçmıyor, zevk alacağı bir iş çıksın istiyor.

bu ikisi olduktan sonra her zaman gişesi olması da normaldir.
    şimdi de uzayda geçen bir film çekeceği söylentileri var. zaten kime sorsanız, böyle bir projeyi ancak tom cruise hayata geçirir diyecektir. adamın marka değeri de buradan geliyor.
    colleteral diye bir filmi var. o filmde geçen aşağıdaki sahne benim için kendisini anlatmak için yeterlidir. adam yere düşmesine rağmen sahneyi kesmiyor. işte buna hayran olunur.

https://youtu.be/3j01f25dsni

umarım daha bir çok projede izlemeye devam ederiz.
  • usaf'in kendisine çok şey borçlu olduğu amerikali aktör. nihayetinde gençleri ciddi oranda havaciliga yönlendiren bir karizmaya sahip kendisi ki göz göre göre 90'larda yaşanan furyayi günümüze de taşımaktadir.

(bkz: united states air force)
  • bu nedir arkadaş böyle!

https://youtu.be/uipfiofqzo0
  • merak ettim; uçak dalışa geçince hala nasıl ayakta durabiliyor..ulan biz belediye otobüsü hafif fren yapsa sendeliyoruz olduğumuz yerde..

kamera şakası gibi geldi bana..
  • benim için kendisi efsanedir. umarım elden ayaktan düşmeden beş on tane daha aksiyon filmi çeker.
  • bu adam günümüzde klişe aksiyon filmleriyle anılsa da işin aslı oyunculuk konusunda da, dünya üzerindeki sayılı yeteneklerden birisidir. zira 80'li ve 90'lı yıllarda onlarca başarılı, sanatsal ve kültleşmiş filmde oynamış ve bu filmlerin efsaneleşmiş eserler arasına girmesine usta oyunculuğu ile büyük katkı sağlamıştır.

işin sanatsal değeri düşük aksiyon filmleri kısmına gelecek olursak, o konuda da yine zirvelerde kendisine yer bulabilecek bir adamdır. her sahneye cgi basıp, bizlere film yerine oyun izlettirmeyi reva gören insanların aksine muazzam kalitede aksiyon sahneleri çeker ve bu konuda da, tıpkı oyunculuğunda olduğu gibi seyirciyi kendisine hayran bırakır. biraz adrenalin bağımlısı deli bir abimiz olmasının da etkisiyle pek çok kişinin cesaret edemeyeceği sahneleri neredeyse sıfır cgi ve dublörsüz şekilde çeker ve izleyicinin beğenisine sunar.
  • insan bu adamın yaşında battaniyeyi üzerine çekip çekirdek çıtlayarak televizyon izlemek ister. oysa o deli gibi çalışıyor. vay arkadaş.
  • hep ayni kisiyi oynar denilmis de:

(bkz: collateral)
    (bkz: jerry maguire)
hesabın var mı? giriş yap