şükela:  tümü | bugün
 • the godfather filmlerinde robert duvall tarafindan canlandirilan consiglieri'dir. her ne kadar irlanda kani ta$isa da don vito corleone onu bir evlat, ogullari ise birer karde$ gibi sevmektedir. sonny'nin* en yakin kankasi olan tom, daha sonra ayni yakinligi michael'dan* gormeyecektir. filmde bir $ekilde en cabuk kanin kaynadigi, muhte$em bir adamdir. eger size "my employer wants to hear the bad news quickly" derse derhal nufus kagidinin yirtilmasi ve size "an offer you can't refuse" gibi bir sunu$ta bulunursa, dinlemeniz gereken turden bir adamdir.
 • bir de yeni bir sozluk kullanicisi, kendisine buradan ho$geldin diyelim.
 • kendisini sonny sokakta bulmuştur ve harbi bir delikanlı olaraktan ona hemen kanı ısınmıştır..evine getirtmiştir ve lord aragorn un da dediği gibi bir kardeş sempatisi görmüştür kendisi.. çalışıp azim etmiş , (üvey) kardeşleri gibi işsiz güçsüz olmayıp hukuk fakültesini bitirmiş ,avukat olmuştur.. godfather part 2 da göreceğimiz gibi sonra mahkemede michael corleone yi sawunmuştur.. kişisel görüş olcak ama kanımca robert duvall ın en karizma rolüdür(özellikle ilk filmde çünkü ikince film de kel olup karizmayı dağıtmıştır)
 • don corleone onu consiglieri yaptiğinda, sicilyali olmadiği için diğer aileler tarafindan aşaği görülmüştür... hatta corleone ailesine "irlandali aile" lakabi bile takilmiştir...
 • hani insanin birlikte buyudugu, her bi boku/halti/attraksiyonu ilk defa birlikte yaptigi herifler olur ya işte bu adam da benim için oyledir. dusuncesiz bi suru adam arasindan beni dusundugunu belirten hareketleriyle hep benim gozumde ayri bi yeri olmus olan bir insandir.
  sozluk aleminde de dirsek temasina girecegim icin mutluyum/gururluyum.
 • sonny tarafindan sokakta bulundugunda babasinin da zamaninda yakalandigi hastaliga yakalanmis halde, gozleri de kor olma raddesine gelmis durumdadir. sonny onu eve goturdugunde don vito corleone onu tedavi ettirmis ve evine kabul etmistir, o gunden sonra da orda kalmistir. don vito corleone her ne kadar onu oglu gibi gorse de cocugun ailesine olan saygisindan dolayi soyadini degistirmemistir ve soyadi da hagen olarak kalmistir.
 • henüz lise2de ösese hazırlığına fırtına gibi giren, bu yüzden önümüzdeki sene sıkılıp* kırlara koşma isteğine kapılmasından korktuğum, yorumları eşliğinde film izlemenin tadına* doyulmayan müstesna insan, kısaca quoldjaille efsanesi.
  son olarak körpe bedenini sigaraya kurban etmemesini salık veriyor, saygılar sunuyoruz.
 • her ne kadar michael corleone kendisine dassak oglani muamelesi yapsada her daim aileye sadakatle hizmet etmis, gercek bir gorev adamidir, ailenin popescu'sudur.
 • michael corleone'nin kendisine yaptigi ta$$ak oglani muamelesinin sebebi the godfather part 2'da aciklanmi$tir.