• (bkz: sığır)
  • metro, tramvay, otobüs ve metrobüslerin bilgilendirme panolarına ikaz işareti koyulup dikkati çekilmesi gereken erkektir. toplu taşımada insan otururken bacakları kapalı olur bu tüm dünyada ahlaki bir kuraldır.
  • yayılarak oturan erkek ile yayılarak oturulmasından rahatsız olan kişi arasında bu konu hakkında tartışma çıkıp kavgaya dönüşür ise ve herhangi bir uzlaşmaya varılamaz ise o zaman polis devreye girecek ve iş mahkemeye intikal edecek. o zaman belki ceza alabilir.
    ben pek ikna olmadım açıkçası.
  • ekmeğini taştan çıkartmak diye buna derim.

(bkz: üstteki entry)
  • sadece toplu taşımada olmayıp, her ortamda karşımıza çıkan erkeklerdir. doğru dürüst oturabilmeyi öğrenemediniz bi.
  • kadınlara “allah sabır versin” dedirten erkektir.

geçen metroda kendi hemcinsimi ayaklarını kapat biraz diye uyardım. yayık yayık oturuyordu. doğada hayvanlar (bkz: orangutan) bölgelerini belli etmek ve güç göstermek amaçlı esneme ve gerilme hareketleri yaparlar. sen kime ne kanıtlıyorsun? biraz kapat yahu yazıktır.

tamam anatomimiz uygun değil, dümdüz kapatamayız bacakları; ama koltuk sınırları boyunca aç be kardeşim. herkes istiyor kadıköy’e yatarak gitmeyi.
  • toplu taşıma koltuklarını fındık götlüler için yaptıklarından herkes göt göte yolculuk ediyor maalesef. erkeğin fizyolojik yapısı da bacakları tam kapatmama üzerine kurulu. bence önce nazikçe uyarın dikkatlerden kaçabiliyor. düzeltmezse sığırlık ile suçlayabilirsiniz. istemsiz oluyor çoğu zaman.
  • hele ki otobüs boşsa efsane bir eylem.yanıma biri oturursa elbette toparlanırım :d.
  • sadece toplu taşıma değil yaratılış olarak bacaklarımızı kapatarak uzun süre oturmamız çok zor
  • çok abartmıyorsa vücudunun doğal hali gereği rahat oturmaya çalışan insan evladıdır. sığır falan da değildir. öyle yan koltuğa çantalarını koyanlardan da kat kat daha iyidir. çok sıkıntıysa uyarın zaten uyarılınca düzeltmeyeni de görmedim.
hesabın var mı? giriş yap