• olabilecek en tatlı uykudur , elinden telefonun , poşetin vb. gibi nesnelerin düşmesiyle irkilip uyanıp 'ahanda rezil oldum' hissi veren trajikomik anlardan biri
  • sosyofobisi olan insanların yalandan yaptıkları eylem.
  • (bkz: kafa yağı)
  • toplu taşıma taşıtlarında en sevdiğim aktivite. bir kaç sefer durağı kaçırdığım olmadı değil, ahh bir de şu kafa siken durak anonsları olmasa...
  • şöyle 1 saatlik il-ilçe arası giden eski model isuzu'larla gidiyorsanız çaresizce yaptığınız eylemdir. o araba böyle derinden ve göbek hizasından sallanır sallanır, japonlar kendi bedenlerine göre yaptıklarından koltuklar daracık olur, yanda oturan turşu gibi dayıyla yapışırsın birbirine. o nevrotik hava içinde o 1 saat derin uyku için birebirdir.
  • çok nadiren yapmış olduğum bir eylem. yolun daha kısa sürmesi açısından iyi ama durağı kaçırdığınızda kötü olabiliyor.
  • normalde bırakın yirmi dakikalık şehir içi metro seferini, 12 saat süren adana-samsun seferinde bile uyuyamam. bugün nasıl uyuyakaldıysam, kızılay-batıkent metrosunda iki kez gidip gelmişim uyurken. yanımdaki amcanin "kızııım batıkent'e geldik" diye seslenmesiyle irkildim. saate baktığımda bir saatten fazla zamanı metroda geçirdiğimi gördüm, ayakucumda köpeğimle. bütün gün nasıl yorulduysak, ikimiz de uyuyakalmışız. ben ona güvenmiştim oysa ki, kendisi metroda attığı çığlığımsı havlamalarla ünlüdür bir de, namından utanmalı...
  • uyuklamak değil baya bilinçli olarak uyuyarak her sabah yaptığım şey. gece evde 5 saat uyuyabildiğim için kalan uykumun bir kısmını metroda almaya çalışıyorum. 3 senedir bunu yaptığım halde şu ana kadar 5 kez falan metroda durağı kaçırmışımdır onda da hep bir sonraki durakta inip geri bindim.
  • ders çalışmak için sabahladığım günlerde istemeden de olsa ayakta icra ettiğim olay. hafif iç geçmesi, uyuklamaya geçiş ve bir anda kasların boşalması ile düşeyazarak uyanmak arasında gidip gelen bir döngüye sebep olur.
  • bazen farkında olmadan ineceği durağı insana kaçırtan olay. bir de uyuklarken tam daldığın esnada o kafanın cama çarpması ya da öne doğru düşmesiyle yaşanan sıçrama anı var ki ne zaman başıma gelse ya da birinde görsem salak salak gülerim. *
hesabın var mı? giriş yap