• tanıdığım iki okul müdüründe olan ve şu an hemen hepsinde lpg takılı olan araç. rahat, hızlı ve atiktir. insana sürüş keyfi verir.
  • insan bir arabayı bu kadar mı sever, hatta özler. ilk göz ağrısı. herkes gibi satınca pişman oldum. manisa spil dağı yokuşunu kedi gibi tırmanırdı da sonradan fark ederdim geçtiğim bmw'leri vw'leri, audileri yerlileri vs.

(bkz: ah ulan ah)
  • geçtiğimiz yaz sattığım ve şu anda çok özlediğim arabam.
  • öyle bir ikinci el piyasası vardır ki 93 modeline 17000 tl yi göz kırpmadan vermişlerdir.
  • annem bundan 3 tane eskitmisti. 2si yesil, biri bordo -bordo olanin rengi cok guzeldi- yesillerden biriyle kaza yapti, 2. yesil geldi, onu bir sure kullanip arkasainin bordosuyla degistirmisti babam. krem rengi koltuklari vardi bi de. vay be hey gidi gunler falan filan.
  • 93 model karbüratörlü 1.6xl modeline sahip olduğum efsane. efsane demişken benimkisi gerçekten efsane çünkü eskiden babamın arabası olan bu araba uzun süre kullanılmadığı için şu anda 70.000 km'yi bile geçmedi. bu nedenle neredeyse her benzin istasyonunda her oto yıkamacıda etrafında bir insan grubu toplamasıyla ünlü bir araç. herhalde şimdi satış için piyasaya çıkarsam 20.000 lira veren bile bulunur.

sorunsuzluğu, masrafsızlığı, ataklığı, az yakıp çok kaçması bunların hepsi yazılan ve bilinen şeyler.. ancak bu haftasonu abant - taşkesti arasındaki tamamen bol kar kaplı ve açık olmayabilir, zor gidersiniz gibi telkinlerle girilen dağ yolunu tık demeden takır takır aşmasıyla artık benim gözümde efsane ötesi bir mertebeye erişmiştir. keşke bir de kliması olsaydı, herhalde 10 yıl daha kullanırdım.
  • babamın halen bu efsaneyi her gün istanbul'a sergilediği kasadır. bizdeki araba 97 model, 15 sene oldu sanırım 1 defa arızalanır gibi oldu, zaten farkettik naz yapıyormuş. öyle de dayanıklı öyle de sorunsuz bir araçtır. şimdi böyle yazdık kesin başına bir şey gelecek sfdsa.
  • 1997 modeli 1.3xli'sini üç sene kullandım. 1996 - 1999 arasında. üstelik klima da taktırmıştım dışardan. araba sürmenin keyif olduğu an onun direksiyonundaki andı. öyle araba yapamadı toyota bir daha.
  • kekremsi bir korna sesi vardır. kendisini her yerde belli eder.
hesabın var mı? giriş yap