• avukat arkadaşı tebrik ediyorum. maddi olarak iki bin lira etmeyecek kupaları icra memuru ile haczedip, tutanağı koşa koşa medyaya vermiş.
    borclunun evinden buzdolabı, televizyon gibi ev esyalarini kaldirmaya benzer bir hareket. alacakliya maddi olarak bir menfaat saglamasa da borcluyu psikolojik olarak rahatsiz eder. borclu evli, çocuklu ve biraz da gururluysa hacizin geldiği günün aksaminda tüm imkanlari zorlar gerekirse kendini daha zor bir duruma sokar ve borcunu öder.

eğer icra kanaliyla kupalar satılırsa, beş bin liraya kadar bütçe ayırarak ihaleye gireceğim. kupalari alirsam kulübe yıllık on liraya kiralayacagim. alacakli da ortalama iki bin lira alir herkesin gönlü olur.

tanim: iyi bir avukatın yürüttüğü algı operasyonu.
  • allahtan kupalarin birisi fenerin muzesinde de sag salim duruyor.
  • seneye sampiyon olacaginin gostergesidir.

bjk'ye de 2015 nisan ayinda haciz gelmisti ertesi sene sampiyon olmustu.
    tam mevsimi, bekliyordum ben de acaba hangi kulube haciz gelecek diye.

hayirli olsun trabzonsporun sampiyonlugu...
  • bir de 2011 yılının kupasını istiyordu bunlar, önce elinizdekilere sahip çıkın, allah'ın malları
  • her sene 'kaynağı belirsiz' on milyonlarca oyroluk transferleri nasıl gerçekleştirdiği halen meçhul olan futbol kulübüne gelen hacizdir. müstehaktır. ibretliktir.

(bkz: kolay mı sandın acılar?) (bkz: belaya atlayın da gidin)
  • (bkz: yaran olaylar)
  • (bkz: fenerbahçe) kupalarına da haciz konmasını istemişler midir?
  • icra iflas kanunu m.82 anlamında haczi caiz olmayan mallarla ilgili trabzonspor'un avukatlarının rahatlıkla hem de trabzon'da bu yorumu yapacak icra memurlarını bulması gereken hadise. kulübe ait otomobil, gayrimenkul, bankada para, federasyon ve yayın gelirleri gibi üçüncü kişilerdeki alacakları varken bu yollara başvurmak, bir camiayı rezil etmek çok yanlış.

bazı alacaklı vekilleri perdeleri haczederek borçluyu rezil etmeye çalışsa da buna engel olan çok sayıda içtihat mevcuttur.
  • kahrolun bre ibineler. daha çok sürüneceksin.
  • kupa üzerinde başkaca haciz olup olmadığı da sorulmuştur.
    (bkz: #68397804)
hesabın var mı? giriş yap