• msdos'ta bir directorynin alt directorylerini rekürsif olarak gösteren komut
  • yanarlı dönerli movie os'lara gerek kalmadan nasa'nın fbi'in sistemlerini hacklemeyi mümkün kılan, yapımcıların bütçesinin dostu komut.

https://www.youtube.com/watch?v=ef6pmyuicpu
  • aphex twin'in selected ambient works 85 92 albümündeki kafayı yedirten, birkaç kez ardarda dinlenildiği zaman dinleyenin zihnini, düşüncelerden başka birşey kalmayana kadar karartan, müzikten başka birşey düşünülmemesini sağlayan, hafif tempolu ve yer yer insanı geren bir ahenge sahip çalışması...
  • eğer doğru hatırlıyorsam tree/f vardı ki klasörlerin altındaki dosyaları da ağaca dahil edip gösterirdi. yoksa ben mi yanlış hatırlıyorum? hey gidi ms-dos, 10 sene mi olmuş ne!
  • ağaçlara olan sevdamdan olsa gerek yıllar evvel karşılaştığım, manju ka tilla'nın orbis terrarum albümünün kapanış şarkısı.

tüm enstrümanların icrası ve vokali manju'nun kendine ait.

çok güzeldir. dinleyin.
  • gmail teması olanı siyaha bürünmüş. nedendir, niyedir bilmiyorum.

bir kere beğenip seçmişim. niye yıllar sonra temayı siyaha buluyorsun eyyy gmail. şimdi işin yoksa yeni tema seç.

edit: sadece yağmurlu havalarda vs. siyahlaşıyormuş. yine de gereksiz.
  • ankara için tahminleri pek tutmayan gmail theme'i.
    geçenlerde kar yağarken yağmurlu göstermesi ve şu anda hava yıldızlı ve açıkken yağmurlu gösteriyor olması bunun kanıtı olabilir.
  • graph theory'ye göre, g = (v, e) olmak üzere;

1) |e| = |v|-1 ise ve g kapalı çevrim barındırmıyorsa*
    2) |e| = |v|-1 ise ve g bağlantılıysa*
    3) g bağlantılı*, fakat herhangi bir kenar* kaldırıldığında bağlantısız hale geliyorsa
    4) g kapalı çevrim barındırmıyor*, fakat kenar eklendiğinde bir çevrim* oluşuyorsa
    5) düğümler* arasında kapalı çevrim* olmaksızın mümkün olan tek bir yol varsa

yukarıdaki koşullardan herhangi birini sağlayan, acyclic connected graph bir tree'dir.
  • gmail'de kar göreceğim diye sürekli "location" ayarlarını değiştirdiğim theme.
    bir saattir uğraşıyorum grönland'lara mı gitmedim, estonya'lara mı. hiçbir yerde kar yok kardeşim. vazgeçip istanbul'a geri getirdim ki kar göstermekte istanbul'da. manyak mıdır nedir.
  • elektrik devresinde, devre üzerindeki tüm node ları kapsayan ama bir loop oluşturmayan subgraph, bir nevî yarı ağ.
hesabın var mı? giriş yap