• can yayınları tarafından piyasaya sürülen mobil öykü dergisi. ilk izlenimlerim gayet olumlu yönde. can yayınları'nı bu yenilikçi düşüncelerinden dolayı kutluyorum, okuyucusu bol olur umarım.
  • her ay yayımlanan bir öykü dergisi olarak yayın hayatına başlayan, türkiye'nin ilk öykü app'i olma özelliğini taşıyan, can yayınları bünyesinde güzel bir e-girişim olmuş. üye olduğunuzda her ay 20 öykü okuyabiliyorsunuz. app store hem de google play’de var. şık tasarımı ve içeriğiyle alkışı hak eden bir öykü dergisi olmuş. umarım zengin içerik ve kaliteleriyle uzun ömürlü ve yolu açık olur.
  • trendeki yabancı fenomeni; yani insanlar bazen en derin sırlarını ve en açık konuşmalarını bir daha görmeyeceklerini düşündüğü insanlarla yapabiliyorlar, paylaşabiliyorlarmış.

bahsi geçen uygulamanın ismi meşhur filmden ya da kitaptan mı geliyor yoksa bu fenomenden mi bilemiyorum ama.

http://dconstruct.doner.com/…on-a-train-phenomenon/
  • bedava psikolog muamelesi gören kişidir.
  • can yayınlarına ait öykü dergisi uygulaması. an itibarıyla ayda 3 lira gibi cüzi bir rakama abone olunabiliyor. cevremdeki herkese, öğrencilerim dahil anlatıyorum ki üye olsunlar, böyle güzel işler de devam etsin.
  • eve kapandığımız şu günlerde imdada yetişip okurlara bir aylığına ücretsiz sunulan uygulama.
    tırnak içi diyalogların kimi yerde birbirine karışması ve koyu tema olmaması dışında uygulamanın teknik kısmında hiçbir eleştiri getiremem.
    öykülere gelecek olursak, çoğu öykü vasat altı. bazılarının konusu iyi ama dili kurgusu kötü, bazılarını dilinde tekniğinde farklılaşma eğilimi var, ne var ki konular alelade. halihazırda ülkemizin her karışına sirayet etmiş şu monist (tek tip) anlayıştan nasibini almış öykü kavrayışımız nedeniyle çoğu yazarın dili birbirini andırıyor, bir özgünlük yok. ee o kadar sade ol, cümleleri uzatma, açık ol, basit düşün gibi şeyler salık verirsen, eşyanın tabiatı gereği her öykü birbirine benzemeye başlar:)
    ek olarak, öykülerin büyük kısmında alelacele, üstünkörü yazıldıkları intibası edindim.

yine de tavsiyemdir, indirin okuyun derim.
  • can yayınlarından aldığım her kitabın içinden bu uygulamanın saçma ayracı çıkıp duruyor. kitapların kendi ayraçlarını koyacaklarına bu reklam panosundan farksız, zevksiz ayraçları koyup durmuşlar. elimde dokuz tane trendeki yabancı ayracı var ve sırf kitapların kendi ayraçları yerine bunu koyup durdukları için uygulamaya ön yargılı yaklaşmaya başladım.
  • edebiyatın gelişen teknolojiye uyum sağlaması açısından önemli bir uygulama.
  • almanya da tüm ülkede içerisinde geçerli olan, sadece 9 euro olan aylık abonman biletleri (otobüs, metro ve tramway bağlantıları da bu abonman dahil) neticesinde dünden itibaren herkesin akın akın gezmelere gitmesi neticesinde artık pek de tren içinde olmayan yabancı kişisidir.

9 euro ya normalde 20 km gidip gelemezdik ama şu an avusturya sınırından sylt e sadece 9 euro.
hesabın var mı? giriş yap