• öncelikle şunu belirteyim, bu bir ttnet aboneliğini en kısa sürede iptal etme yolu değildir.

burada (adından da belli olacağı üzere) ttnet aboneliğini e-posta aracılığıyla nasıl iptal edebileceğinizi anlatacağım.

evet, bunun mümkün olmadığını düşünüyorsunuz. zira müşteri hizmetlerini arayıp aboneliğinizi iptal etmek istediğinizde, sizden en yakın telekom müdürlüğüne gitmenizi veya en kötü faks çekmenizi isteyecekler. ama benim gibi yeteri kadar ısrarcı olursanız size bunun e-posta ile de mümkün olduğunu söyleyip "islem@ttnet.com.tr" adresini verecekler.

bunu yutmayın. o adresten iptal yapmıyorlar. adsf

aramaya inanıp gerçekten iptalin yapıldığı adresi buldum, sizinle paylaşıyorum: fakstakip@ttmail.com.

bu adrese güzel bir dilekçe gönderiyorsunuz. dilekçede olması gerekenler ise şunlar:
    - nüfus cüzdanı (ön-arka)
    - iptal ettirilmek istenen abonelik numarası
    - neden iptal ettirmek istiyorsunuz (sanıyorum opsiyonel)
    - tc kimlik numarası (ayrıca yazdım ben, ne olur ne olmaz)
    - iletişim numarası (cep, mümkünse sistemdeki numaranız)
    - ıslak imza (bu çok önemli)

örnek dilekçe.

gördüğünüz üzere ben nüfus cüzdanının üzerine de imza attım ki, yine ne olur ne olmaz mantığı.

örnekte gördüğünüz dilekçeyi söz konusu adrese dün yolladım (dilekçeden de görebilirsiniz tarihini) ve bugün 10.30 itibariyle arayıp "yapmayın etmeyin nolur gitmeyin" sızlanmalarına aldırmayarak aboneliğimi iptal ettirebildim.

tavsiye-1: "hesabınızı donduralım, sonra şaaparsınız?" diye soracaklar, hayır diyin.
    tavsiye-2: "hesabınızı başkasına devredin, süper fiyatlarla o devam etsin?" diyecekler, hayır diyin.

(fakstakip@ttmail.com'un ekşi sözlük'te bugüne kadar hiç adının bile geçmemiş olması ilginç idi: https://goo.gl/nmx1q7 şu da ekran görüntüsü)
  • görünce, ''hadi ama dostum bu iş bu kadar kolay olmamalı'' diye tepki verdiğim başlık.
hesabın var mı? giriş yap