şükela:  tümü | bugün
  • brinkster özentisi site tasarımına ve paket hizmetlere sahip bir hosting şirketi.

http://www.turhost.com/
  • hizmet aldığım ilk günden beri neredeyse hiç sorun yaşamadığım, hız konusunda da beni yalnız bırakmayan hosting firması.
  • worpress türkiye'de reklamlarını gördükten sonra bulaştığım rezil hosting firması. server'ları zırt pırt kapanır, hadi buna alıştık. adamlar kendi sistemlerindeki sorun yüzünden kapalıyken ve yine kendi becerksizlikleri ve önlem almamazlıkları yüzünden donanımları göçüp ta 3 gün önceki yedeği koymaya çalışırken utanmadan "paketinizin yenileme süresi geldi" diye mail atan bok. en büyük özellikleri hatalar sonrası "bakın ne de kolay çözdük" diye mail atmalarıdır. önlesene kardeşim olmadan?!?
  • gerek server kalitesi ve hızıyla, gerek destek konusundaki tutumlarıyla kanımca türkiye'deki en iyi hosting firması. com.tr'li domainleri de verdim bunlara unuttum gitti sonra, hepsiyle de ilgileniyorlar.
  • sanırım benim sorunlarım hep o %30'luk dilime denk geldi. ne zaman bir sorunum olduysa 10 dk içinde çözüldü. ya mail ile ya da online destek ile hemen çözüyorlar işi. şimdi fiyat performans olarak çok iyiler desem haksızlık etmiş olucam. sanki o fiyata alınacak en uygun hosting der gibi. yok arkadaş, fiyat da harika, performans da. nerdeyse local'de gezer gibi geziyorum php(düz html olmadığından server'i yorduğunu belirtmek için dedim, bilen var bilmeyen var, kızmayın hemen). dun saat 23.30'da siteyi up hala getirdiğimde üniversite yıllarım geldi aklıma. turhost dışında sadece kampus'te kendi server'larimıza dosya aktarırken görmüştüm bu hızı. gerçi o biraz daha fazlaydı ama olsun.. ha bir de kesinti konusuna gelirsek. bakim yapmadan önce haber veriyorlar ve genelde cumartesi gecesi yapıyorlar bu işi. bir kusurlarını görmedim daha. google bile bakim yaparken su aralıklarla addwords'un şu özelliklerine şu tarihler arasında erişemeyeceksiniz diyorsa, birakin bu adamlar da biraz motoru soğutsun. aldığı 3 kuruşu sonuna kadar hak ediyor, hatta size yardımcı olan teknik ekibe paypall'dan bahşiş bile göndermeyi düşünebilirsiniz bir an. denemeyin kabul etmiyorlar. sabah sabah yolda bu kadar şeyi para verseler yazmazdim ama insanın işinin hızlı şekilde sorunsuz yürümesi güzel bir şey.. bir de eski çalıştıklarımı düşününce az bile yazdım. türkticaret.net'i telefonla arayıp hiç bir gizlilik doğrulaması yapmadan şu domain'i şu dns'e yönlendirir misiniz talebimi anında gerçekleştirmişlerdi.

biraz abarttım yazarken ama bu benim suçum veya art niyetim değil, adamlar abarttırıyor.
  • bu firmadan host alırken 2 defa düşünün çünkü;

birisine email verirken, email şifresini admin belirliyor ve vereceği kişiyi diyor işte

p: xxx bey, xxxx@yyyy.com mail adresiniz aktiftir. kullanıcı adınız şudur, şifreniz budur.
    k: teşekkür ederim, peki ben nasıl kendi şifremi oluşturacam?

burada asıl sorun başlıyor,

a) kendi şifreni oluşturamıyorsun arkadaş, öyle bok bir olay var. müşteri temsilcisiyle konuşuyorsun sana diyor ki "https://mail.xxx.com/" dan giriş yapın, oradan kişi kendi şifresini oluşturabilir. tamam hayhay, giriyoruz o siteye kullanıcı adı ve şifreyle giriş yaparken hooooop, girdiğiniz kullanıcı adı ve şifresi yanlış.
    ben yanlış yapmışımdır tekrar tekrar gireyim, olmadı yeni şifre vereyim bakayım diyorsunuz. veriyorsunuz yine yanlış.
    allah allah, tekrar müşteri temsilcisine bağlanıyorsunuz, tasdik almak için soruyorsunuz "kullanıcı adı kısmında email adresi yazacam değil mi? yoksa sadece isim kısmını mı yazacam?" cevap geliyor "evet xxxx@yyyy.com yazacaksınız kullanıcı adına ve şifre de belirlediğiniz şifre" ha tamamdır diyorsunuz, tekrar deniyorsunuz.

fakat o ne? her defa girdiğiniz kullanıcı adı veya şifreniz yanlıştır.

destek bölümüne mail atıyorsunuz diyorsunuz ki, arkadaşım ben mail hizmeti açıyorum, insanlara mail veriyorum ama senin webmail altdomaininde kullandığın program mı, neyse.. onun ayarlarında basit bir "şifremi değiştir" yok! kullanıcılar ayrı ayrı "https://www.xxxx.com/" adresine girip mi şifrelerini değiştirecek? kaldı ki sağ elinle sol kulağını kafanın üstünden dolaşarak tutmak gibi birşey, koy şuraya "şifremi değiştir" opsiyonu, herkes her işini bir kısımdan yapsın.

yok yok yok!

bana aynen böyle mail geliyor:

malesef kullanmış olduğumuz webmail arayuzunden şifre değişikliği seeneği bulunmamktadır.
    https://mail.domainadiniz.com:8443/ adresinden mail adresi ve şifreniz ile giriş yaparak şifre değişikliği işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

al neresinden tutarsan tut, adamlara açıklıyorum bir de, giriş yapılamıyor, sisteminiz bozuk, kontrol edin.
    takan yok.

kısacası fiyat/performans güzel olabilir ama host alınırken tekrar düşünülmesi gerekiyor.
    yılda 5-10tl daha fazla fiyat veririm ama düzgün bir mail sistemi olur, bu ne ya?
  • iki gecedir, sitemi çat diye kapatıp (database sunucusuna erişim kesiliyor) birkaç saat sonra açan firma. kontrol panele girmeye çalıştığımda sunucu bakımda mesajı alıyorum. nasıl bir bakımsa saatler sürüyor. o değil öncesinde haber vermemeleri ne derece profesyonel olduklarını gayet sağlıklı bir şekilde gösteriyor. işin en ilginç tarafı kontrol panel olarak plesk kullanıyorlar ama backup modülü yok! gayet normal bir şeymiş gibi olmadığını söyleyip gayet ukala bir şekilde, ftp'den yedek alıp database'i de database yöneticisinden yedekleyebileceğimi söylediler. oldu canım, schedule'a ne oldu peki?
  • hizmetlerinden memnun olduğum şirket.

fakat şu an ulaşamıyorum. sistem kapalı. haber verselerdi keşke.
  • 3 yıldır kullanıyorum, alan adresi konusunda hiç sorun yaşatmayan şirkettir. ilgi gösterebilmektedir. düşünürseniz, hizmet alın, memnun kalırsınız.
  • 2 aydır hosting hizmetlerini kullandığım, neredeyse her gün en aktif saatlerde yaşanan kesintiler yüzünden bizi rezil rüsva etmiş, uzak durulması gerken şirket.