• sanırım benim sorunlarım hep o %30'luk dilime denk geldi. ne zaman bir sorunum olduysa 10 dk içinde çözüldü. ya mail ile ya da online destek ile hemen çözüyorlar işi. şimdi fiyat performans olarak çok iyiler desem haksızlık etmiş olucam. sanki o fiyata alınacak en uygun hosting der gibi. yok arkadaş, fiyat da harika, performans da. nerdeyse local'de gezer gibi geziyorum php(düz html olmadığından server'i yorduğunu belirtmek için dedim, bilen var bilmeyen var, kızmayın hemen). dun saat 23.30'da siteyi up hala getirdiğimde üniversite yıllarım geldi aklıma. turhost dışında sadece kampus'te kendi server'larimıza dosya aktarırken görmüştüm bu hızı. gerçi o biraz daha fazlaydı ama olsun.. ha bir de kesinti konusuna gelirsek. bakim yapmadan önce haber veriyorlar ve genelde cumartesi gecesi yapıyorlar bu işi. bir kusurlarını görmedim daha. google bile bakim yaparken su aralıklarla addwords'un şu özelliklerine şu tarihler arasında erişemeyeceksiniz diyorsa, birakin bu adamlar da biraz motoru soğutsun. aldığı 3 kuruşu sonuna kadar hak ediyor, hatta size yardımcı olan teknik ekibe paypall'dan bahşiş bile göndermeyi düşünebilirsiniz bir an. denemeyin kabul etmiyorlar. sabah sabah yolda bu kadar şeyi para verseler yazmazdim ama insanın işinin hızlı şekilde sorunsuz yürümesi güzel bir şey.. bir de eski çalıştıklarımı düşününce az bile yazdım. türkticaret.net'i telefonla arayıp hiç bir gizlilik doğrulaması yapmadan şu domain'i şu dns'e yönlendirir misiniz talebimi anında gerçekleştirmişlerdi.

biraz abarttım yazarken ama bu benim suçum veya art niyetim değil, adamlar abarttırıyor.
  • buradan domain hizmeti alıyorsanız, öyle zamanı geldiğinde mail atarlar vb gibi düşüncelere kapılmayın. paşa paşa ajandanıza kaydedin domainin yılı doldu turhostu arayıp uzat ve öde diye. zira kendileri mail atmayı unutabilirler ve domaininiz expire olabilir. bizzat başıma geldi, şuan siteme girmeye kalkıldığında expired ibaresiyle karşılaşıyorum. sayelerinde sitem, 2 gündür kapalı ve kendileri kuru bir "kusura bakmayın" ile çözdüler işi. erken farketmeseydim belkide domainim düşecek ve başkalarının eline geçecekti!

kanka gel bir server kiralayak hosting işine girek, joomla ile tasarım yaparız, template monster temaları da çalarsak parayı vururuz amatörlüğüyle iş yaptıklarına inanıyorum.
  • (bkz: entry sildirendir) 2011 yılından beri çalıştığım hosting firmasıydı. hiç problem yaşamamıştım fakat son bir ay içinde yaşadıklarım kendilerinden tiksindiricek kıvama getirdi. kiraladığım serverın mailler ile ilgili problemi oldu. defalarca mail attım, telefon ettim alttan aldım. fakat yetti! teknik desteği telefondan vermeye aciz bir firma nasıl olabilir? neyse yalvar yakar telefona birini bağladılar ama problemim adamın umrunda değil. ben diyorum ki ip değiştirelim, tekrar server kurulumu yapalım server bu halde işime yaramıyor. ücreti neyse veriyim diyorum, adam diyor sizin eski ip'nizi ne yapalım.10 haneli ipler tükeniyormuş değerleri artmış.adamlara peşin 2000 tl vermişim adam akıllı hizmet istiyorum diyorum, problemimi çözün diyorum yok abi. bir aydır turhost yüzünden yemediğim laf kalmadı. diğer projelerde kesinlikle kullanmamaya yemin ettim. hangi bu işle uğraşan arkadaşımı görsem anlatıyorum. siz siz olun uzak durun.
  • ana avrat sövdürten, insanı sinir hastası etmek için birebir şirket. kapatıyolar kardeşim işte, hiçbir uyarı vermeden çat diye kapatıyorlar. ötesi yok.
  • hosting servisi satın alınca yanında online işkence paketini de bedava veriyorlar.
  • ey potansiyel turhost müşterisi! turhost'un nasıl bir firma olduğunu mu merak ediyorsun? öyleyse şu küçük "demonstrasyon"u takip ediver:

1) şimdi firmanın bir web sitesi var: http://www.turhost.com/ bildin mi? oraya gidiyorsun.
    2) sağ üstte "canlı destek açık" yazan bir buton var, gördün mü? (caps)
    3) demonstrasyon bitti. bu kadar. neden? çünkü o gördüğün buton aslında yok. çünkü turhost'un aslında canlı desteği yok. çünkü senin şu an gördüğün butonu, hesabına giriş yapan turhost müşterileri göremiyor.

turhost, üzerinde "destek" yazan bir butonu ziyaretçilerine gösterip, bu butona tıklayanlara ürün/hizmet pazarlamaya çalışan; hesaplarına giriş yapan müşterilerin ise sitesinde "canlı destek" namına herhangi bir şey göremedikleri bir firma.

turhost o kadar süper bir firma ki, turhost müşterisi olmayanların turhost müşterisi olanlara nazaran desteğe daha çok ihtiyacı var ve turhost'un kahraman canlı destek ekibi de kendini bu ihtiyaç sahiplerine adamış durumda.

teşekkürler turhost.
  • adında "host" var, ama bu firma aynı zamanda bir domain registrar. bakalım nasıl bir domain registrar imiş:

1) buradan bir domain kaydedersiniz.
    2) sitenizi bir yerde barındırmak istersiniz. misal, bu alan adını bir blog için almış olun, blogunuz da blogger'da yer alıyor olsun.
    3) blogunuzu bu domain ile google'ın sunucularında yayınlamak için "ghs.google.com" değerine sahip bir cname kaydı oluşturmaya çalışırsınız. fakat oluşturamazsınız ve bir hata alırsınız.
    4) aldığınız hatayı google'da aratırsınız, bu durumun plesk'in güncel olmayan bir sürümündeki bir bug'dan kaynaklandığını öğrenirsiniz.
    5) konuyu destek birimine yazar ve cevap beklersiniz. (tabii siz beklerken bu destek birimi müşteri olmayanlara "canlı" hizmet sunmakla meşguldür*.)
    6) destek biriminden cevap gelir: size "ilgili alan adı ile ilişkilendirilmiş bir hosting hesabı bulunmadığı anlaşılmaktadır. cname kaydı eklemek için hosting hizmeti almalısınız" derler.

bir siteyi blogger, google sites vb. bir yerde barındırmak için bir de turhost'tan barındırma hizmeti almanız gerektiğini bilmiyorsanız, turhost sayesinde böylece öğrenmiş olursunuz. (bkz: öğrenince ufku iki katına çıkaran şeyler)

teşekkürler turhost.
  • bir firmaya bu kadar sövülür mü arkadaş, hosting hizmetini bilmem de sitesiyle ve domain tarafıyla ilgili ben yıllardır bir sorun yaşamadım. yaşasam da burada söylenenler gibi laflar edemezdim. 5 dolarlık hizmet alıyorsun 5000 dolarlık küfür ediyorsun.

daha iyisini yapabiliyorsanız (sonuçta hepiniz tekniksiniz ya) gidin kendiniz yapın sonra burada size öyle küfür etsinler bakalım, iyi kötü bir emek ve yatırım var sonuçta, ayıp amk.
  • yaklaşık bir buçuk saattir sunucuları cevap vermeyen firmadır.
  • yaklaşık 6 ay windows bulut sunucu alt yapılarını kullandıktan sonra netdirekte transfer ettiğim hosting firması. sunucuları sorun çıkarmıyor fakat eksik olan yönleri destek kısmı.

managed olarak ücretli-ücretsiz destek vermiyorlar. ben sunucuyu sattım gerisine karışmam kardeşim diyorlar. normal ticket yöntemiyle çalışan destek sistemlerine 7/24 genellikle 1 saatten kısa sürede dönüş yapıyorlar fakat benim gözümde bunlar yeterli değil. bir üst seviyeye çıkmak istiyorlarsa kurumsal müşterileri için telefon ve ücretli sunucu management desteği vermeleri gerekiyor.
hesabın var mı? giriş yap