• kayip efsaneler ismiyle 80.198.21.50 4000 'den hizmet veren ilk turkce mud
  • (bkz: bizim mud)
  • o zamanlar 12 yaşında filandık, sanıyorum uzak diyarlar'ı keşfetmiştim ve deli gibi oynar olmuştum. okulda kafadengi birkaç arkadaşa daha gösterdim, beraber oynamaya başladık. öyle saçma şeylerle öyle çok eğleniyorduk ki... ellerine sağlık türkçeleştirenin de, komut tahmin ediyorduk belki vardır diye, hepsi tutuyordu.

gel zaman git zaman bu arkadaşlarım türkiyenin sayılı okullarından bilgisayar mühendisi diploması aldılar, büyük firmalara iyi maaşlarla girip çalışır oldular. hepsi de zehir gibi çocuklardı. aradan geçen onca senenin ardından dönüp bunları hatırlamak bambaşka bir tat bırakıyor ağızda, nasıl tarif etsem bilemiyorum.
  • telnet 80.239.141.195: 1234, 4000 adresinde anatolia tabanlı olarak devam ettirilmeye çalışılmaktadır.
    oyuncu kıtlığı çekilsede nostalji yapmak isteyenler için uygun olabilir.
  • yeniden açılsa oynayacağım tek oyun. zamanında çoook anımız olan güzle oyun. qualinesti , mishakal , shimersan
  • terk edilmiş gözükse de kadim topraklar denenebilecek bir tanesidir.
    telnet://kadimtopraklar.org:4444
  • bir zamanlar saatlerce basindan kalkamadigim oyunun turkcelestirilmis yada turk oyuncusunun hizmetine sunulmus hali.
  • (bkz: uzak diyarlar)
  • oyunu ingilizce olanlarin pek sevmedigi fikir. "turkce oge dizilisi ingilzcedeki gibi degildir" bu insanlarin en cok dile getirdigi argumandir.
  • - tekrar hayata gecirilmesi ve her ne pahasina olursa olsun hayatta tutulmasi zorunlu olan siyah ekran.
    - uzerinde tembellik etmeden calisildiginda ingiliz misyonerlerine okkali bir tokat vuracagini dusundugum uyusturucu.
hesabın var mı? giriş yap