• uluslararasi halter federasyonu yani iwf tarafindan tüm uluslararasi faaliyetleri geçici olarak askiya alınan federasyon.
  • bitmişliğin ve tükenmişliğin sembolü olmuş, sporcuları dopingden kaçan, sporcuları ile sanki turnuvadan turnuvaya ilgilenen görünümdeki federasyon.
  • büyük ihtimalle -son bir yarışmacımız kalmasına rağmen- 2012 londra olimpiyatları'nda halterde madalya kazanamayacağız. bu da demek oluyor ki 1988 seul olimpiyatları'nda sonra ilk kez bu kategoride madalya elde edemeyeceğiz. naim süleymanoğlu ve halil mutlu'dan sonra adam gibi halterci yetiştiremeyen bu federasyon istifa etmeli. rezalet.
  • hayatımda gördüğüm en dandik internet sitelerinden birisine sahipler.
  • 2004 yılındaki olimpiyatlardan sonra gelmiş federasyon vardır görevde.
    bu olimpiyatlardan sonra da halter'deki feci düşüş dikkat çekiyor.

şimdi bu federasyon'un ilk icraati ne oldu teknik ekibi değiştirmek.
    o teknik ekip şimdi nerede? kazakistan. kazakistanın şu anda 2 adet altın madalyası var halterde 2012 olimpiyatlarında.
    türkiye'nin nesi var peki? koca bir hiç. aa pardon hiç değil. sıfır çeken haltercileri var. ayrıca olimpiatlardan bir gün önce kadrodan dopingden dolayı çıkarılan 2 adet sporcusu.

türkiye halteri bu federasyon öncesinde doping konusunda parmakla gösterilirmiş. bu federasyondan sonra ise 1 yıl müsabakalardan men cezası bile aldık doping yüzünden. bir de dediler ki "olimpiyatlar öncesinde 2 sprocumuzla alakalı şüpheli bir durum vardı doping konusunda. o yüzden çıkardık onları". yahu arkadaşım ben doping konusunda hiç "şüpheli" diye bir tabir duymadım. ya pozitif, ya nefatigtir sonuçlar. neyin manevrası bu anlamıyorum.

aslında söyleyecek çok şey var ama, söylemeye gerek yok. türkiye halteri'nin ne noktalara geldiğini görüyoruz. 1 tane bile madalyamız yok.

ne bilim canım sıkılıyor.
  • dünya(rekorların)dan haberi olmayan federasyondur. ilgili sayfada yer alan birçok rekor, çoktan tarihin tozlu sayfalarında yerini almıştır.

misal: 105+ kg kategorisi koparma rekoru.

güncel bilgiler için

http://www.iwf.net/results/world-records/
  • memleketteki tırt federasyonlardan biri. bu tip federasyonların amaçları spor yapmaktan ziyade rant kovalamak olduğu için olimpiyatlarda nal topluyoruz yıllardır.

sipiker spor bakanı rezaletin sorumluluğunun kendisinde olmadığını "federasyondan açıklama bekliyorum" diyerek ifade etmeye çalışmış.

http://www.hurriyet.com.tr/…gersporlar/22630110.asp
  • daha önce bünyesinde steroid alım ihalesi açmış olduğu anlaşılan federasyon.
hesabın var mı? giriş yap