şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kaynak.

  her an her şey olabilir gibi tuhaf bir lafı zikreden kişi hükümet sözcüsü bozdağ, küçüğün rızası diyen herif. tıklamaya üşenenler bütün haberi aşağıdan okuyabilir. ama ilgili kısım şu;

  --- spoiler ---

  türkiye daha evvel defalarca kandil'e operasyon yaptı. türkiye kandil'e bundan sonra da girebilir, her an her şeyin olabilir. nerede terörist varsa, nerede türkiye'ye dönük tehdit varsa, orası türkiye için hedeftir. hem teröristler hedeftir hem de oradaki terör kaynaklarının tamamı türkiye için hedeftir.
  --- spoiler ---

  adamlar küçük amerika olmayı çok benimsediler. canları sıkıldıkça bir yere giriyorlar ama unutuyorlar ki amerika'nın ekonomisi savaş ekonomisi çünkü topu, tüfeği falan kendileri üretip kullanıyor, kullandırtıyor ve bunların sonucundan çıkar elde ediyor o savaş bölgelerinde ayrıca.

  --- spoiler ---
  24 haziran seçimleriyle yeni sisteme geçilmesi öncesi son bakanlar kurulu toplantısının ardından basın toplantısı düzenlediğini ifade eden hükümet sözcüsü bekir bozdağ ''türkiye kandil'e girebilir, her an her şey olabilir'' dedi.

  * (menbiç'te bir yol haritasının onaylanmasına ilişkin) bütün bunların hepsi bir takvim çerçevesinde uygulamaya konulacaktır. hepsi de takvime bağlanmış durumdadır. umarız ki müttefikimiz abd, aramızdaki bu ön mutabakat çerçevesinde alınan kararların birlikte hayata geçirilmesi konusunda mutabakatın gereğini yerine getirir.
  'nerede terörisrt varsa türkiye için hedeftir'

  * türkiye daha evvel defalarca kandil'e operasyon yaptı. türkiye kandil'e bundan sonra da girebilir, her an her şeyin olabilir. nerede terörist varsa, nerede türkiye'ye dönük tehdit varsa, orası türkiye için hedeftir. hem teröristler hedeftir hem de oradaki terör kaynaklarının tamamı türkiye için hedeftir.

  'yunanistan'dan paketler türkiye'ye getiririz'
  * yunanistan fetö'cü, darbeci askerleri iade etmemiş olabilir, hatta onlara başka imkanlar, korumalar da verebilir, başka bazı ülkelerin teröristleri himaye ettiği gibi himaye edebilir. ne yaparlarsa yapsınlar, o darbeci, fetö'cü askerleri bulmak, onları paketleyip türkiye'ye getirmek bizim vazifemizdir. nereye giderlerse gitsinler.

  bayramda maaş ve ikramiye ödemeleri

  * ramazan bayramı nedeniyle idari tatil verme durumu söz konusu değil.
  * 11-12-13 haziran'da ssk ve bağkur emeklilerimiz de maaşlarını alacaktır. bağkur ve emekli sandığı emeklileri bayram ikramiyelerini 7 haziran'da, ssk emeklileri 8 haziran'da alabilecek.
  * bugüne kadar seçim süreci büyük bir demokratik olgunluk içinde geçmektedir. herhangi bir olumsuzluğa rastlanılmış değildir.

  'parlamenter sistem içinde son bakanlar kurulu toplantısı'

  * bugünkü toplantı, 65. hükümetin 65. toplantısıydı ve büyük ihtimalle parlamenter sistem içindeki son bakanlar kurulu toplantısıydı. 24 haziran sonrasında cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi'ne geçilecek ve cumhurbaşkanımız tarafından oluşturulacak yeni kabine türkiye'yi yönetecek.
  --- spoiler ---