• 36saat ayakta durmayi, bayilsan da gebersen de hizmet vermeyi, bi de ustune ustluk hasta yakinlarindan dayak yemeyi gerektirir.
  • (bkz: hasta fırçalamak)
    (bkz: hastaya uzaktan bakıp ilaç yazabilmek)

edit:
    türkiye'de doktor olanları kötülemek için yazılmamıştır.
    (bkz: türkiye'de doktor olmak/@ağustos13)
  • telefonla pizza siparişi verirken bile adı sorulunca dr. bilmemkim demektir. ben bugün bunu gördüm

edit: ismin başına dr koymayınca sipariş gelmiyormuş. ben agustos13'ün yalancısıyım.
  • suphesiz ki "turkiye'de hasta olmak"la kiyaslanamayacak kadar talihli bir kitlenin mensubu olmaktir.
  • her yerden bir günlüğüne işi bırakıyoruz diye mektup, e-posta ve yazı gelmesine rağmen, alamadığı hakkını aramak için başka yol bulamamasına rağmen, 15-20 dakikalığına sokağa dökülüp hevesini alıp geri dönüp tekrar hastalarına bakmaktır türkiye'de doktor olmak.
  • ön edit: tüm işini hakkıyla yapan, fedakarlık ve sabır gösteren doktorları dışında bırakarak:

-özel bir hastaneye kapak attıktan sonra sistemin içerisinde hastaları müşteri gibi görmeye başlamak
    -büyük hayalinin özel muayenehane açmak olması
    -en büyük özel hastanelerde çalışırken patronun toplantı yaparak " bu kadar alet aldık para harcadık, kullanmıyorsunuz. bu aletleri kullanın bu testleri yaptırın " diyerek müşteriden daha çok para almaya zorlanmak.
    -baş ağrısı gibi genel bir sorunla gelen hastayı bir o bölüme bir bu bölüme göndererek 3-5.000 ytl nin altında hesap çıkartmadan hastaneden çıkartmamak.
    -ilaç firmalarının kıyaklarından pek bir güzel yararlanmak
    -ilaç firmalarının kıyaklarından pek bir güzel yararlanmak (2)
    -amerikan hastanesinde çalışıyorsanız atıyorum ayak mantarı için 120 ytl'lik ilaç yazarken, sağlık ocağında dayak yememek için 10 ytl'lik ilaç yazmak.
    -küçük kasaba, köy gibi biryerde çalışıyorsanız orada herşeyin sizden sorulması, köyün muhtarından daha çok tanınıyor olmak

anlamına gelebilir.

ayrıca sözlüğümüzün yeni butonlarını kutlamak amacıyla: yonetim bizi sogu$ yerine koyuyor. $akaysa hic ciddi degil, ciddiyse komik degil. $imdi ne olacak? yonetim bizi salak yerine koyuyor.
  • devlet hastanelerinde 08:00~11:00 , 13:30~15:00 (toplamdörtbuçuksaat) çalışıp,"günde x hastaya bak bari zahmet olacakya" şartına surat yapmaktır.
  • istediği halde doktorluk yapamamak anlamına da gelmektedir kimi zaman..
    *örneğin bir grup tıp öğrencisi kasıp uzmanlığını kazanmıştır... üniversite kadrosu değil sağlık bakanlığı kadrosundan kazanmışlardır.. herşey iyidir, güzeldir, atama yazılarının gelmesi beklenmektedir... ama o atama yazıları gelmez, gelemez.. çünkü sağlık bakanlığı, sağlık bakanlığı kadrosuna atama yapmak için sağlık bakanlığı'nda daha önce çalışmış olma şartı ortaya koyar...
    hem üniversitenin doktora hem de doktorun üniversiteye ihtiyacı olduğu halde atama yapılmaz.. bu şekilde mağdur duruma düşmüş, tus kazanmış insanlar gidip uzmanlıklarına başlayamazlar, davalar açılır vs. vs.. dava sonucunu bekledikleri için başka bir yerde çalışmaya da başlayamazlar.. sonuçta 6 yıl çılgınca tıp eğitimi almış ev hanımları, beyleri olarak vakit öldürmektedirler dava sonucunu alana kadar beklerler... sonuç açıklanır.. atamaları yapılmıştır ama kura usulüyle.. kazandıkları üniversiteye değil x kazasının y beldesine giderler.. ha bu formalite icabı bir atama olup hemen ertesi gün üniversiteye gönderecek de olabilirler belki.. ama yine de boş geçen aylarına yazıktır, günahtır..
hesabın var mı? giriş yap